nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Povstalecká trilogie (box) Povstalecká trilogie (box) Veronica Roth

První díl byl zhodnotila jako skvělý, druhý dobrý a třetí trošku zklamání. Celkově mě baví nápad a promyšlenost světa frakcí, který autorka vytvořila. Příběh lásky dvou mladých lidí, kteří bojují za lepší svět, kdy při své cestě utrží spoustu šrámů na duši. Poslední díl byl psán z pohledu obou hrdinů a ztratil trošku jiskru stejně jako oba hlavní hrdinové. Ačkoliv chápu, že na konci každé knihy není happy end, v tom romantickém slova smyslu, hlavním vyústěním příběhu, tady jsem ho opravdu postrádala. Celkově knihy hodnotím kladně, stály určitě za přečtení, ale zřejmě bych se bez třetího dílu obešla.

08.02.2019 3 z 5

Andělé 1-4 Andělé 1-4 Lauren Kate

Viděla jsem zfilmovaný i první díl, proto jsem se rozhodla vrhnout se po knižní podobě a byla jsem příjemně překvapena. Všechny čtyři knihy jsem přečetla asi během 2 týdnů. Nejvíce se mi líbily první dva díly naopak poslední dva byly trošku slabší. Jak se příběh blížil ke konci už jsem měla tušení, jak to celé dopadne. Krásný romanticko - tragický příběh se šťastným koncem.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Jelikož jsem četla předchozí díl "Hadrový panák", musela jsem si přečíst i Loutkáře, protože mi zvědavost nedala. První díl mě osobně bavil o trošku víc, ale určitě kniha naplnila mé očekávání a napětí se mě drželo až do samého konce. Knihy na sebe krásně navazují, proto je lepší přečíst nejdříve díl první, aby si čtenář uvědomil veškeré spojitosti. Už se těším na další autorovi knihy.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha je právem řazena mezi bestsellery a naprosto splnila mé očekávání, nechybělo napětí, spekulace o tom, kdo je vrah nebo kdo a jak zemře příště. Kniha Vás vtáhne do děje a nutí Vás číst dál a dál. Bohužel ač mě se kniha líbila mojí mamce bych jí asi přečíst nedala kvůli tomu, jak jsou ty vraždy drastické. Samozřejmě záleží na vkusu.

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další napínavý příběh s hlavní hrdinkou Erikou. Autor opět nezklamal. Těším se na nejnovější díly.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

První knihu, s hlavní hrdinkou Erikou, jsem si zamilovala. Šéfinspektor Erika se musí potýkat nejenom s nelítostnými vrahy, ale taky se svými vlastními démony a samotný fakt, že velí převážně skupině mužů, musí být tvrdá. Moje sympatie si získala už jen tím, že pochází ze Slovenska, ale pracuje v Londýně. :-) Její osobní život byl velmi trnitý avšak její touha po dopadení zločinců ji žene kupředu. V každém dalším díle čelí novým výzvám. Knihy jsou skvěle napsané, doporučuji, zaručeně nezůstanete pouze u prvního dílu.

Inferno Inferno Dan Brown

Knihy autora nikdy nezklamou ani u Inferna tomu nebylo jinak. Jeho styl prostě baví a bavit nepřestane a to platí i o hlavním hrdinovi Robertu Langdonovi. Autor čtenáře vtáhne do děje detailním popisem památek a historií měst, kde se příběh odehrává. Pro ty, kteří zrovna nejsou fanoušky historie a dějin, zřejmě Dan Brown nebude úplně to pravé, protože právě v tomhle je jeho silná stránka a krása knih.

Selekce 1–3 (box) Selekce 1–3 (box) Kiera Cass

Prvotně jsem knihy objevila v Anglii v sekci pro děti a mládež, jelikož jsem pátrala po něčem jednodušším, co bych byla schopná přečíst v angličtině. Celá trilogie je velmi čtivá a líbí se mi, že knihy jsou určeny pro všechny věkové kategorie. Celá idea selekce mi přišla jako zajímavá. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku Ameriku a během čtení jsem měla různá dilema, chvíli jsem chtěla, aby si Amerika vybrala Aspena, poté Maxona atd. Kniha byla také plná nečekaných zvratů, což mě nutilo číst stále dál. Autorka mě velmi mile překvapila a musím říct, že jsem knihy přečetla jedním dechem. Určitě se chystám přečíst další díly. Mohu jedině doporučit.

08.02.2019