NikiGrouse NikiGrouse komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha mě velmi mile překvapila. Úžasně čtivá. Děj byl rozjetý hned od začátku a jel až do konce, že se člověk mohl jen těžko odtrhnout.. Takový hezký tragikomický příběh, který ale nezanechá v člověku negativní emoce.

16.09.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

V této knize jsem se lehce ztrácela, co se týče postav (Alžběta, Anežka, příbuzní, nevlastní příbuzní.. ) a vlastně i míst, kam se rodina stěhovala. Nicméně zajímavý příběh jedné rodiny se spousty zvratů a nepředvídatelných událostí. Občas mě jednání některých postav opravdu překvapilo. Nejvíce asi Anežčina. Její manželé to vskutku vyhráli:-D

29.09.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se velice dobře četla a měla svižný děj, jako ostatně všechny knihy od paní Kornerové. Avšak tato byla hodně depresivní. TOP je pro mě stále sága Pán hor a ostatní romány z 18. století.

13.03.2021 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další díl milé oddechovky. Pobavil. Nejvíce asi zjevení tetičky Nory (podobou mistra Jody, ale bez špičatých uší:-D) na Kostce a následná reakce Františka. ,,Jaká sirota? Odkud se ta babka vůbec vzala? Vylezla z díry v parketách, nebo ji odněkud přitáhla kočka?"
Těším se na další díly:-)

23.03.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

To je takové milé čtení:-)

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Tak u tohoto dílu byl asi nejlepší konec, to jsem opravdu brečela smíchy. Jinak celkový dojem z knížky mám takový.. růžový, béžový...:-D

03.03.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Super příběh. Některé momenty jsou opravdu hnusně strašidelné:-D.

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Moje další setkání se strašidelným domem. Za mě celkem povedené. Jako u většiny hororů- kde se něco šustne, hrdina se tam hned běží podívat. To je něco na moje nervy :D. Jinak hlavní postava Mara mi moc nesedla. Tak nějak labilní a urputná až to otravovalo.

21.02.2022 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Zase trochu něco jiného než jsme od autorky zvyklí. Téma moru, loupeživých band a pokrevní zrady ve svižném příběhu. Trochu jsem tam postrádala více té nepřeslazené romantiky, kterou paní Körnerová tak perfektně umí. I přesto nezklamala. Doporučuji.

27.01.2023 4 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Roztomilé příběhy ze života rodiny Durrellových. Jelikož mám také velmi ráda kdejakou chlupatou zvířenu, tak mě pobavil Gerryho popis zvířat. Vždy jsem se musela usmívat a dávat mu za pravdu:-) .

17.10.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Spíše pohádka, když srovnám s jinými příběhy od této autorky.

23.02.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Za mě zatím nejlepší kniha od této autorky.

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tato kniha ze série strašidelných domů mě celkem zklamala. Děj už byl překombinovaný ( dům z ničeho nic ovládl celou ulici? Uff..), postavy divné a děsivé to nebylo ani omylem :-/. Škoda. Jinak mám knihy od Darcy moc ráda, všechny jsou čtivé a ostatní knihy o strašidelných domech opravdu strašidelné :-)

11.06.2021 3 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Tahle kniha toho má mnoho ukryto mezi řádky. Hodně z toho vyplyne až na konci, když se William naposledy setká s Blackem. Skrývá se v ní mnoho životních pravd, ale myslím, že to mnoho lidí asi "přehlédne". Doporučuji přečíst také workoholikům:-).

23.02.2021 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno znovu po deseti letech a musím říct, že mě to vzalo úplně stejně jako tenkrát:'). Opět jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Napětí, romantika, dobrodružství a sympatické postavy, které mi byly od začátku velmi blízké. Prožívala jsem s nimi osudy, jako by to byli moji známí. Jdu na další díly:-)

04.02.2023 5 z 5

Zimní zámek Zimní zámek Alexander Stainforth (p)

Kniha se četla sama. Hezký historicko-romantický příběh s přiměřenou dávkou napětí. Taková odpočinková četba. Docela mě překvapilo, že tento román napsal muž a tím více, že Čech. Tleskám.

18.04.2022 5 z 5

Moudrost koní Moudrost koní Grant Golliher

Perfektní kniha. Koňákům bych dala přečíst povinně:-). Jinak mi kniha hodně dala i po té lidské stránce, takže doporučuji každému.

04.04.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Začátek knihy se rozjížděl slibně. Doufala jsem, že se bude jednat o klasickou duchařinu, když byl příběh zasazen do historie. Bohužel.. Když jsem zjistila o "co" se jedná, připomnělo mi to spíš film Krotitelé duchů. Děsivé momenty téměř žádné. Romantika v knize vyumělkovaná. Čtivé jako vždy skvěle, ale čím víc Darcy píše, tím více kvalita klesá. Holt prvním dílem Strašidelných domů nasadila laťku celkem vysoko, kterou si myslím, už těžko překonává.

05.01.2023 3 z 5

Něžná náruč větru Něžná náruč větru Alexander Stainforth (p)

Hodně napínavý příběh. Jen těžko se šlo od knihy odtrhnout.

06.11.2022 5 z 5

Falešná společnice Falešná společnice Alexander Stainforth (p)

Takový hezký odpočinkový román.

05.07.2022 4 z 5