Něžná náruč větru

Něžná náruč větru https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493583/bmid_nezna-naruc-vetru-SJE-493583.png 4 65 19

Slibovali mi prince z pohádky, ale takového manžela jsem se nedočkala. Hrabě Charles Egerton je zlý, nebezpečný a připravený využít každé chvíle, kdy mi může ublížit. Když mi lékař sdělil, že jsem v očekávání, nevěděla jsem, zda se mám radovat, nebo ten den proklínat. Kvůli Charlesovi jsem přišla už o dvě děti, třetí si vzít nenechám. Jenomže osud se ke mně stále obrací zády, nedopřává mi chvíli klidu. Už brzy se přede mnou objeví Summershine, sídlo zahalené mlhou, blízko pláže, kde se dovrší mé prokletí. Stíny minulosti se po mně natahují, aby mě stáhly do zrádných vod. A je velkou neznámou, jak můj příběh skončí.... celý text

Romány , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Něžná náruč větru , 2022

Iris30
08.02.2024 5 z 5

Pěkná kniha pojednávající o krutosti, síle a lásce.
Chvílemi mi běhal mráz po zádech, naštěstí vše dopadlo dobře.

anezur33
26.06.2023 4 z 5

Zajímavá kniha.Občas dost drsná,dobrá zápletka i dobrý konec.

Deana19
28.05.2023 5 z 5

Dojemný příběh o odvaze i lásce. Už jsem ho četla minulý rok a nedávno jsem se k němu znovu vrátila.

Edita1702
29.04.2023 5 z 5

Je to nádherný příběh, o zlobě a přetvářkach v člověku, ale i o síle která nás táhne vpřed, o lásce která nám dává naději.

VítVápno
25.03.2023 4 z 5

Tak tohle bylo geniální

rampapa
04.03.2023 5 z 5

Moc krásný příběh o naději. Moc jsem si příběh zamilovala. Knížku velmi doporučuji.

NikiGrouse
06.11.2022 5 z 5

Hodně napínavý příběh. Jen těžko se šlo od knihy odtrhnout.

cérka
20.10.2022 3 z 5

Autor mě velmi zaujal knihou Zimní zámek. Rozhodla jsem se téměř okamžitě a zarezervovala si i tuto knihu.
Má očekávání však tento příběh nenaplnil. Zápletka byla zajímava, příběh samotný už tolik ne. Řekla bych, že zde bylo příliš mnoho domácího násilí a zbytečného sebeobětování.

Nuttelka
16.10.2022 5 z 5

Ani jsem netušila, že dám knihu skoro na jeden zátah, jak mě děj pohltil od samého začátku. Nejdřív jsem byla plná vzteku a úzkosti, pak plná naděje, dojetí, i slzy ukáply... Pak opět plná napětí, strachu, překvapení a nakonec opět jen plná naděje, aby to dopadlo tak, jak si přeji... David umí psát velmi poutavě a vím, že u něj snad nikdy nešlápnu vedle. Těším se na další knihy a příběhy.

Zuzulinka
09.08.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila. Příběh i rozuzlení nečekané. Doporučuji přečíst.

alnahu
03.08.2022 4 z 5

Podle názvu a obálky jsem čekala romantický příběh,ale toto byl spíše horor.Příběh Amélie začíná,jako pohádka vysnila si svého prince a má se provdat za hraběte.To co jí, ale čekalo bylo,až neuvěritelné-její vysněný princ ji ihned zbavil falešných představ.Od svatební noci ji zabíjel surovostmi,bezcitností a ponižováním.Ve svém smutné osudu našla alespoň trochu štěstí ,ale i nadále je velkou neznámou,jak její příběh skončí.

alexis818
13.07.2022 5 z 5

Od autora jsem četla Zimní zamek,moc se mi to líbilo a tato kniha byla snad ještě lepší.Jsem moc spokojená,byla to krása,strávila jsem s knihou krásné a napínavé chvíle.

L.Helena
05.07.2022 4 z 5

Autora jsem doposud neznala, ani jsem dlouho netušila, že je to autor český. Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně, zaujala mě svou obálkou i anotací, říkala jsem si, že by to mohlo být to pravé romantické čtení na léto. Nakonec to místy bylo docela drsné, ale kniha mě bavila celou dobu. Připomíná mi historické romány Hany Marie Körnerové, které moc ráda čtu. Akorát že paní Körnerová má své romány zasazeny do skutečných historických událostí. I když dějepis moc nemusím, aspoň se tak dozvím i něco z dějin té které doby. To však nic nemění na tom, že si od autora určitě přečtu i nějakou jeho další knihu.

evineckY
14.06.2022 5 z 5

Mylady Amelie vypráví svůj strastiplný a těžký životní příběh větru,
který ji nakonec přivane životní lásku.
Je to takový historický thriller se špetkou tajemna a nádechem romance.
Doporučuji !

zuzana2599
11.06.2022 4 z 5

Knížka s okouzlující obálkou se líbila i mé kamarádce, která má hodně ráda romantické příběhy a ta mi ji dopředu vychválila...I já jsem spokojená, hezké čtení to bylo.
Něžná náruč větru je příběh s prvky romantiky, ale je propojen i s napětím, krutostí, nadpřirozenem. Příběh se odehrává v krásných kulisách starého sídla Summershine, které je obklopeno bouřícím mořem a sužováno stále sílícím větrem. Když na toto panství uteče lady Amelie od svého tyranského manžela Charlese Egertona, netuší, co ji zde ještě všechno čeká. Zlo je připraveno udeřit a dávné křivdy čekají odplatu.

N04
30.05.2022 5 z 5

Na novou knížku od AS jsem se těšila. Pravda, obálka klame, příběh je temnější, než by člověk čekal. Hlavní hrdinka prožívá drama se vším všudy, strach, bolest, jde jí o život. Konec je ale přesně takový, v jaký doufáte a jaký jí přejete. Takže nakonec za mě, vítaná změna. Připomíná to starou dobrou klasiku. Vždycky nemusí jít jen o to sehnat manžela a není vůbec špatné se při čtení romantické knížky trochu bát.

LenaWirus
22.05.2022 2 z 5

Přiznám se, že jsem zklamaná. Mám tohoto autora ráda, navíc jeho poslední kniha Zimní zámek byla naprosto dokonalá. Zřejmě pro mě nastavil příliš vysokou laťku. Čekala jsem romantiku, které zde zase tolik nebylo, místo toho byla kniha plná temnoty a teroru. Nelituji, že jsem si ji přečetla, znovu bych se k ní ale určitě nevracela.

Renike
17.05.2022 4 z 5

Tak takový horor jsem teda dlouho nečetla. Kdybych to věděla dopředu, knihu si do ruky nevezmu. Čekala jsem romantiku, ale i tak se mě kniha stáhla do děje hned od začátku a nenechala se polozit ani na okamih. Dala jsem to na jeden zátah. Obálka i název knihy byly tak matoucí. I po přečtení mám husí kůži. Ja horory jinak nečtu, ani hodně krvavé detektivky, čili pro mě i táhle byla síla.

martineknatasa
12.05.2022 4 z 5

Kniha se dobře četla. Zápletka je zajímavá. Ale znovu bych ji už číst nechtěla.

historické romance

Alexander Stainforth (p)
česká, 1982
2019  77%Boss
2015  70%Pád noci
2020  77%V zajetí vášně
2019  72%Kráska a netvor
2018  71%Ďáblova nevěsta

Kniha Něžná náruč větru je v