Zimní zámek

Isabel Prestonová byla v osmi letech obviněna ze žhářství a vraždy. Měla založit požár v sídle hraběte Hamiltona, při kterém zahynul jeho zeť a byl jím navždy poznamenán i jeho nejstarší syn Nicholas. Isabel ani po deseti letech nenachází klid – trýzní ji noční můry, které považuje za vzpomínky, a společnost jí ten skandál nedokáže odpustit. Když ji Nicholas Hamilton, nynější hrabě z Corby, požádá o ruku, je zmatená. Má se stát jeho ženou a odjet s ním na Zimní zámek, místo tragického neštěstí? Nicholas před ní něco tají… Ví, že jeho nastávající byla ze žhářství obviněna neprávem, ale jelikož je vázán přísahou, nemůže jí nic prozradit. Isabel si po příjezdu na sídlo začíná postupně vzpomínat. A zjišťuje, že nočním můrám není radno důvěřovat. Klamou ji stejně jako lidé, kteří jsou schopni udělat vše, aby utajili rodinný skandál. Jakou má však Nicholas jistotu, že zná skutečnou pravdu, že se nestal stejnou obětí jako Isabel a nelapil se do spletité pavučiny lží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478197/big_zimni-zamek-MbU-478197.png 4.558

Kniha Zimní zámek

NikiGrouse

Kniha se četla sama. Hezký historicko-romantický příběh s přiměřenou dávkou napětí. Taková odpočinková četba. Docela mě překvapilo, že tento román napsal muž a tím více, že Čech. Tleskám.

LenaBR

Tato kniha se mi přesně trefila do vkusu i do nálady. Miluji obsáhlé knihy, takže takovýhle dlouhý historický román jsem si nemohla nechat ujít. Ačkoliv moc nefandím českým autorům - jejich čtení mě nebaví - zde není vůbec poznat, že je příběh z pera krajana. Nechyběla akce, zápletka, drama, hodně lásky a sympatické i dobře vykreslené záporné postavy. Nejedná se ovšem vzhledem k žánru o složité čtení. Jediné, co bych dílu vytkla, byl uspěchaný konec. Zdá se mi, že toto je v poslední době trend autorů - pro mě velice nepříjemný. Chybělo mi dokončení příběhů některých vedlejších postav a něco málo i u těch hlavních. I tak dávám plný počet hvězd.

alnahu

Krásný, historický. pohádkový příběh v kterém nechybí napětí i drama, navíc má kniha velmi pěknou lákavou obálku.

pip11

Zimní zámek je můj první příběh od tohoto autora, takže jsem byla dost zvědavá. Mé očekávání to dokonce ještě předčilo, jde o velmi čtivou knihu, kterou vůbec nemáte chuť odložit. Od začátku až do konce zde čekejte tajemství, napětí, spoustu lží a děsivých odhalení. Pěkná obálka (i když krásně souzní s dějem) svádí k domněnce, že jde o miloučký příběh, což je naprosto mimo. Skvěle napsané a poutavé čtení.

Petra38

Nejsem příznivcem historických příběhů ale od Stainfortha prostě dělám vyjímky, možná je to tím, že u příběhu na to zapomenu. Moc povedeny příběh ,který vazně dokáže překvapit dějem. Doporučuji..

Buchtičkajani

Krásná obálka a zajímavý, napínavý příběh. Nedal se odložit, čekala jsem historickou romantiku, ale tohle bylo spíš drama. Ale doporučuji přečíst.

alexis818

Moc pěkná kniha.Obalka překrásná a tak i příběh,ani jsem nečekala takové napětí.Opravdu moc hezké čtení.

Ajina76

Jedním slovem. Krásná. Kniha mě zaujala od samého počátku. Vývoj jsem nečekala tak dramatický. Přečetla jsem jedním dechem. Určitě doporučuji. Po samých detektivkách to pro mě byl úžasný relax.