Zimní zámek

kniha od:

Zimní zámek https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478197/bmid_zimni-zamek-MbU-478197.png 4.2 105
Koupit Koupit eknihu Bazar

Isabel Prestonová byla v osmi letech obviněna ze žhářství a vraždy. Měla založit požár v sídle hraběte Hamiltona, při kterém zahynul jeho zeť a byl jím navždy poznamenán i jeho nejstarší syn Nicholas. Isabel ani po deseti letech nenachází klid – trýzní ji noční můry, které považuje za vzpomínky, a společnost jí ten skandál nedokáže odpustit. Když ji Nicholas Hamilton, nynější hrabě z Corby, požádá o ruku, je zmatená. Má se stát jeho ženou a odjet s ním na Zimní zámek, místo tragického neštěstí? Nicholas před ní něco tají… Ví, že jeho nastávající byla ze žhářství obviněna neprávem, ale jelikož je vázán přísahou, nemůže jí nic prozradit. Isabel si po příjezdu na sídlo začíná postupně vzpomínat. A zjišťuje, že nočním můrám není radno důvěřovat. Klamou ji stejně jako lidé, kteří jsou schopni udělat vše, aby utajili rodinný skandál. Jakou má však Nicholas jistotu, že zná skutečnou pravdu, že se nestal stejnou obětí jako Isabel a nelapil se do spletité pavučiny lží?... celý text

Žánr:
Romány , Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Čas
více info...

Komentáře (32)

Komentáře 32 Recenze 1

MisaDud
MisaDud
22.08.2023 5 z 5

Tak toto mě bavilo moc. Místy naivní- dá se odpustit, protože doba do které je román zasazen taková opravdu byla. Kniha se četla sama děj nebyl vždy předvídatelný, opravdu moc hezké a rozhodně si velmi ráda přečtu nějakou další knihu od tohoto autora. Čtyři a půl hvězdičky.

evineckY
evineckY
27.07.2023 5 z 5

Tak to je další naprostá pecka !
Dle obálky jsem si představovala románek, ale nemohla jsem se více splést.
Historická detektivka, která je napínavá od samotného začátku.
Smutná, ale adrenalin proudí, až mrazí.
No co vám budu povídat, to si musíte přečíst !


Inka8
Inka8
18.06.2023 4 z 5

Krásná kniha , nemohla jsem se od ní utrhnout a byla jsem překvapená , kdo za to všechno mohl

Zaneta92
Zaneta92
28.05.2023 5 z 5

Krásná kniha jako vsechny od autora.

MilaJ
MilaJ
18.11.2022 odpad!

Absolutně souhlasim s komentářem níže. Jak jsem se mohla takhle nachytat. Už nikdy více takovou brakovou literaturu. Vždyť to nemá ani hlavu ani patu.

orinka3
orinka3
23.09.2022 odpad!

Já nešťastná, co jsem to jenom z té knihovny dotáhla? Myslila jsem, že má čtenářská smůla se dovršila Dcerou říše, a ono ne. Tohle je sice o trošinku lepší, ale pořád je to strašná blbost. Uvěřit tomu, že si nějaký požárem postižený (ale jinak urostlý a uhrančivý) hrabě zvolí za manželku osobu, kterou od jejích 8 let neviděl jenom proto, aby ji zbavil šikany okolí za skutek, který možná nespáchala, se prostě nedá! Stejně, jako se nedá dočíst tahle knížka určená pro dychtivá srdce slečen a paní....a ne, ani tu jednu hvězdičku, co jsem včera milosrdně udělila! Ještě jsem se vrátila a zrušila ji. Za to, jak si autor utahuje z romantických čtenářek a překládá jim setrvale samé pitomosti, si zasluhuje odpad. To jméno mi bylo povědomé a přišla jsem na to, že první odpad jsem mu udělila v roce 2013. No, paměť je ošidná, ale už si budu dávat pozor.

L.Helena
L.Helena
13.09.2022 4 z 5

Romantika a odhalování rodinného tajemství. Občas trochu rozvláčné vyprávění příběhu, ale celkově docela dobré počtení.

lucakuca
lucakuca
12.07.2022 4 z 5

Romantika jak bič!
Děj byl natřískán a nebezpečí kolem švihalo jako roztočený bič nad hlavou a bylo stejně zákeřné.
Láska, přátelství, odpuštění.
Jen protáčím oči, když na konci zákeřňáci vysvětlují své pokřivené pohnutky. Ježda.

Čtivé a psáno stylem romantiků :-)
"Toužíš cítit, jak ti má teplá krev protéká mezi prsty, jak mi slábne tep, než naposledy vydechnu?"

ave55
ave55
27.06.2022 4 z 5

Mnohdy hodně naivní a "přitažené za vlasy", ale romantickým duším to rozhodně vadit nebude. Krátké oddíly, takže se dobře čte.

cérka
cérka
23.06.2022 5 z 5

Velmi mě překvapilo, že autorem tak dobře napsané historické romance je muž. Fakt "zírám" a dávám "palec nahoru" (píšu to slovy neb tato aplikace má se symboly, vyjadřující emoce, stále ještě problém, což je s podivem).

V neustávajícím přísunu stále nových a nových knih, na které jsou v knihovně pořadníky a tak se vždy dostanou na první místo, na mě tato kouzelná a poměrně objemná kniha trochu déle čekala. Byla to škoda neboť jsem ji četla s velkou potěchou, zaujetím a nadšením. Jsem moc ráda, že ji mohu konečně posunout k dalším čtenářům a s úsměvem na tváři ji doporučit. Výborná kniha na dovolenou, k odpočinku nebo jen tak ;).
Autora si poznamenávám, určitě si brzy přečtu další z jeho knih.

Marci_Vaj
Marci_Vaj
09.06.2022 5 z 5

Paráda, dobře se to četlo, žádná prázdná místa, Nicholas byl super :)

JK96
JK96
26.05.2022 5 z 5

Příběh je naplněn nečekanými zvraty i napětím, láskou a tragédií. Doporučuji všem.

NikiGrouse
NikiGrouse
18.04.2022 5 z 5

Kniha se četla sama. Hezký historicko-romantický příběh s přiměřenou dávkou napětí. Taková odpočinková četba. Docela mě překvapilo, že tento román napsal muž a tím více, že Čech. Tleskám.

LenaBR
LenaBR
10.03.2022 5 z 5

Tato kniha se mi přesně trefila do vkusu i do nálady. Miluji obsáhlé knihy, takže takovýhle dlouhý historický román jsem si nemohla nechat ujít. Ačkoliv moc nefandím českým autorům - jejich čtení mě nebaví - zde není vůbec poznat, že je příběh z pera krajana. Nechyběla akce, zápletka, drama, hodně lásky a sympatické i dobře vykreslené záporné postavy. Nejedná se ovšem vzhledem k žánru o složité čtení. Jediné, co bych dílu vytkla, byl uspěchaný konec. Zdá se mi, že toto je v poslední době trend autorů - pro mě velice nepříjemný. Chybělo mi dokončení příběhů některých vedlejších postav a něco málo i u těch hlavních. I tak dávám plný počet hvězd.

alnahu
alnahu
03.03.2022 5 z 5

Krásný, historický. pohádkový příběh v kterém nechybí napětí i drama, navíc má kniha velmi pěknou lákavou obálku.

pip11
pip11
26.01.2022 5 z 5

Zimní zámek je můj první příběh od tohoto autora, takže jsem byla dost zvědavá. Mé očekávání to dokonce ještě předčilo, jde o velmi čtivou knihu, kterou vůbec nemáte chuť odložit. Od začátku až do konce zde čekejte tajemství, napětí, spoustu lží a děsivých odhalení. Pěkná obálka (i když krásně souzní s dějem) svádí k domněnce, že jde o miloučký příběh, což je naprosto mimo. Skvěle napsané a poutavé čtení.

Petra38
Petra38
23.01.2022 4 z 5

Nejsem příznivcem historických příběhů ale od Stainfortha prostě dělám vyjímky, možná je to tím, že u příběhu na to zapomenu. Moc povedeny příběh ,který vazně dokáže překvapit dějem. Doporučuji..

Buchtičkajani
Buchtičkajani
23.01.2022 5 z 5

Krásná obálka a zajímavý, napínavý příběh. Nedal se odložit, čekala jsem historickou romantiku, ale tohle bylo spíš drama. Ale doporučuji přečíst.

alexis818
alexis818
19.01.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha.Obalka překrásná a tak i příběh,ani jsem nečekala takové napětí.Opravdu moc hezké čtení.

Ajina76
Ajina76
19.01.2022 5 z 5

Jedním slovem. Krásná. Kniha mě zaujala od samého počátku. Vývoj jsem nečekala tak dramatický. Přečetla jsem jedním dechem. Určitě doporučuji. Po samých detektivkách to pro mě byl úžasný relax.

galinek
galinek
16.01.2022 5 z 5

Krásný příběh, pohádka pro velký holky:-)), těšila jsem se, že si najdu chvilku na čtení. Moc mě to bavilo. Po těch náročných titulech krásná romantika,.....mám to ráda.

Jana65
Jana65
15.01.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla za den a půl a musím se přiznat, že jsem četla i v práci, protože nešlo nečíst. Historický román, ve kterém nechybí napětí a drama. Nádherná kniha i obálka, vřele doporučuji i těm, co historické romány nečtou. Opravdu je to krásná, čtivá kniha.

zuzana2599
zuzana2599
05.01.2022 5 z 5

Zimní zámek jsem četla na doporučení mé kamarádky, které se knížka moc líbila. I já jsem spokojená. Zimní zámek je netypická historická romance, spíše historický román odehrávající se v Anglii 19. století. Isabel byla jako dítě obviněna, že založila požár v sídle hraběte Hamiltona. Deset let poté ji syn onoho hraběte Nicolas požádá o ruku. Isabel se po sňatku vrací na děsivé místo svých snů - Zimní zámek, aby odhalila, co se v minulosti vlastně stalo. A ta minulost je opravdu příšerná a odkryje nám zlo, které se skrývá v rodině Hamiltonů.
Čtení je to pěkné, prostoupené jemnou romantikou, napětím, plné intrik a lží. Nejvíc se mi knížka líbila až po přečtení první třetiny, pak děj začal nabírat na síle.
Ráda bych ještě vzdala hold panu autorovi. Skvělá práce !

oresvo
oresvo
19.12.2021 3 z 5

Příběh byl napínavý, poutavý , ale chyběla mi tam víc romantika .
Milostná linka mezi hlavními hrdiny byla popsaná hodně vlažně. Spíš byl důraz na záhadu, tajemství .
Byla jsem zvědavá jak to dopadne, dočetla jsem ale podruhé už číst nebudu.

lark77
lark77
19.12.2021 5 z 5

Uff.... to bola kniha, úplne ma strhal. Oplatí sa prečítať a súhlasím aj s BIKI, že kniha nesie prvky gotického románu. U mňa jednička. :-D

kuti
kuti
25.11.2021 3 z 5

(SPOILER) To by byla tak super knížka, kdyby v úvodní anotaci nebyla popsána více než polovina děje. Takhle to působí nudně, když čtu a do poloviny knihy vím, co přesně se stalo. Škoda. A teď ještě nevím, zda svůj koment mám označit jako spoiler, když je to vlastně autorův spoiler. :-)

kolacky
kolacky
10.11.2021 5 z 5

Krásná obálka odpovídá krásnému příběhu.

biki
biki
06.11.2021 4 z 5

Z toho, co jsem četla, se podle mého názoru jedná o zatím nejlepší autorovu knihu, která nese jisté prvky gotického románu, jen bez těch nadpřirozených jevů. Jinak tam nic nechybí - krásná nevinná dívka, která se potýká s nepřízní společnosti, a její rytíř na bílém koni, jehož si postupně zamiluje, dramatické události a zvraty ... ale nechybí ani další atributy žánru, které tu už raději nebudu prozrazovat. Kniha se četla velmi dobře, ale přece jen některé části byly poněkud zdlouhavé, proto jedna * dolů.
Pozn. - docela by mě zajímal další osud Delly.

EvaSupovic
EvaSupovic
06.11.2021 5 z 5

Krásná knížka plná tajemství, bolesti, ale hlavně lásky. Děj plynul jak po másle. Vůbec jsem nečekala až takový průběh, ale vtáhlo mě to až na tolik, že se knížka skoro nedala odložit, dokud nebyl konec.

rampapa
rampapa
24.10.2021 5 z 5

Nádherný příběh o lásce. Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a jsem jí nadšená. Isabel a Nicolase jsem si hnedka zamilovala a doufám že vyjde brzo knížka o Delly. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

N04
N04
23.10.2021 5 z 5

Skvělý příběh s dokonalým hlavním hrdinou, který napravuje bezpráví. Hlavní hrdinka odkrývá tajemství své minulosti pomalu, až mučivě napínavě, takže jsem měla nutkání část knihy přeskočit, jen abych už se dověděla, co se vlastně před lety stalo. Ale to by byla velká chyba, protože bych se připravila o znamenitě vykreslené další postavy a hlavně sbližování páru. V druhé části navíc dostane děj takový spád, že kniha nejde odložit. Krásná kombinace romantiky a napětí. Určitě doporučuji.

Zuzulinka
Zuzulinka
18.10.2021 5 z 5

Překrásná kniha. Úžasný děj. Čtivý příběh. Četla jsem jedním dechem. Vřele doporučuji.