Zimní zámek přehled

Zimní zámek
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478197/bmid_zimni-zamek-MbU-478197.png 4 122 122

Isabel Prestonová byla v osmi letech obviněna ze žhářství a vraždy. Měla založit požár v sídle hraběte Hamiltona, při kterém zahynul jeho zeť a byl jím navždy poznamenán i jeho nejstarší syn Nicholas. Isabel ani po deseti letech nenachází klid – trýzní ji noční můry, které považuje za vzpomínky, a společnost jí ten skandál nedokáže odpustit. Když ji Nicholas Hamilton, nynější hrabě z Corby, požádá o ruku, je zmatená. Má se stát jeho ženou a odjet s ním na Zimní zámek, místo tragického neštěstí? Nicholas před ní něco tají… Ví, že jeho nastávající byla ze žhářství obviněna neprávem, ale jelikož je vázán přísahou, nemůže jí nic prozradit. Isabel si po příjezdu na sídlo začíná postupně vzpomínat. A zjišťuje, že nočním můrám není radno důvěřovat. Klamou ji stejně jako lidé, kteří jsou schopni udělat vše, aby utajili rodinný skandál. Jakou má však Nicholas jistotu, že zná skutečnou pravdu, že se nestal stejnou obětí jako Isabel a nelapil se do spletité pavučiny lží?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zimní zámek. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (34)

Martule44
09.03.2024 5 z 5

Knižní překvapení! Přidám se stručně k ostatním recenzím, tahle kniha je svým způsobem klenot, který vám nabídne od každého trochu. Nic prozrazovat nebudu, stačí usednout, otevřít první stránky a bez zhltnutí té poslední, doporučuji neodkládat :-)

Michalka98
19.02.2024 5 z 5

Velké překvapení a naprostá pecka! Ocitáme se v raném viktoriánském období a mladá Isabel si z dětství nese cejch žhářky a vražedkyně. Dívka je přesvědčená, že se kvůli klepům nikdy nevdá, ale jaké je její překvapení, když ji o ruku požádá hrabě Nicholas Hamilton - muž, kterému zapálila sídlo a který je kvůli ní zmrzačený. Co za jeho nabídkou stojí? Chce z Isabel smýt vinu, nebo je to "Modrovous", který se bude své ženě krutě mstít?
Romantika, napětí, skvělý styl psaní - tahle kniha má vše, co jsem teď potřebovala. Úplný závěr byl za mě sice zbytečně překombinovaný, ale to v tomto žánru dokážu odpustit. Doporučuju všem milovníkům romantiky a staré Anglie.


MisaDud
22.08.2023 5 z 5

Tak toto mě bavilo moc. Místy naivní- dá se odpustit, protože doba do které je román zasazen taková opravdu byla. Kniha se četla sama děj nebyl vždy předvídatelný, opravdu moc hezké a rozhodně si velmi ráda přečtu nějakou další knihu od tohoto autora. Čtyři a půl hvězdičky.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (41. týden)

10.10.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zimní zámek v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených168x
ve Čtenářské výzvě19x
v Doporučených9x
v Knihotéce170x
v Chystám se číst109x
v Chci si koupit16x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

historické romance

Autorovy další knížky

Alexander Stainforth (p)
česká, 1982
2019  77%Boss
2015  70%Pád noci
2020  77%V zajetí vášně
2019  72%Kráska a netvor
2018  70%Ďáblova nevěsta