NarcisSamec NarcisSamec komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Nemám slov, naprosto vynikající kniha, skvělá zápletka a sympatický hlavní hrdina je brutálně skvělou kombinací!!!!

26.08.2020 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

VYNIKAJÍCÍ! Jedna z nejlepších space oper co jsem, kdy četl. Postavy jsou různorodé od pana detektiva Millera s jeho otřesným kloboukem, půvabnou Naomi, skvěle diplomatického Amose, dobráka kapitána Jamese Holdena až po nabubřelého pilota Alexe Kamala. Doporučuji všem milovníkům sci-fi a space opery. Nemohl jsem se od knížky odtrhnout, neboť děj je složitý napínavý a nutně musíte dál číst následující kapitolu. Děj je rozdělen mezi postavou Holdena a Millera až se nakonec tyto dvě dějové linky spojí tak vást strhne kulevroucí příběh až dokonce a nejlepší na tom je, že tohle je jen začátek!

03.12.2019 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

"Tlustej červ dělá, co tlustí červi dělají." - Princezna Irulán, osobní deníček

16.08.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Upřímě knihu spíš hodnotím negativně než pozitivně. Základní koncept se mi líbí, zataralejší jazyk mi nevadí, filozofické pásáže jsou ale pro mě problém, né že bych řekl, že jsou dlouhé, ale nesmírně povrchní. Někdy jsem se musel opravdu překousnout, aby knihu dočet. Každopádně zkušenost dobrá, abych věděl že od p.Wilde už si nikdy, žadnou knihu nekoupím...

26.08.2020 3 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Zajimavé počtení, Dozvěděl jsem se jak něco o jeho životě i to jak funguje vrcholový management v technologických firmách.

16.08.2021

Zajimáve počtení, knížka je velmi krátká - téměř žádný popis ničeho, ale rozhovory a zápletka, která fakt šla předvídat jen těžce si zaslouží potlesk. Jsem rád, že jsem tuto knihu četl.

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Super skvělá kniha, jsem nesmírně rád, že jsem si ji koupil. Někdy až stupidní otázky vedou k překvapivým odpovědím. Kniha je i pro laiky, tekže jsem si jitý, že se ji stoprocentně užijete.

26.08.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Upřímně by mě překvapilo jestli i po tolika letech by byl něchdo schopný dodat nějaký nový nápad na recenzi komentář.

Akta Snowden Akta Snowden Luke Harding

Tahle kniha nemá chybu. Ale někdy si říkám, až kam zašli někteří lidé s mučením terroristů. Ošklivá pravda, která vyšla na světlo.

16.08.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Není to eragon :( Jako sci-fi se to číst dalo, ale i tak jsem někdy váhal co to hlavní hrdinka vlastně dělá. Za mě knihu zachraňoval lodní mozek.

Hedvábnou stezkou Hedvábnou stezkou Lucie Drbohlavová

Pro mě kniha byla uspokojivá, dozvěděl jsem se mnoho a o středoasijských zemí. Docela byla i dlouhá. Přiložené obráky byly také poutavé.

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Zatraceně dobrá kniha a seriál taky. Občas jsem se zratil v počtu postav, ale na kvalitě knize to neubralo. Trochu jsem byl překvapen s množstvím a detailním popisem sexuálních scén :) . Kniha je mix detektivky/thrillerem/sci-fi. Jsem rád, že jsem knihu četl.

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Kniha je dlouhá a poskytuje kompletní celiství příběh což je rozhodně plus, vzhledem k tomu, že každý druhý autor dneska píše serii. Dostatečné množství postav je plus a autor vyniká v popisu krajiny. Tady moje klady končí, neboť některé rozhodnutí co hlavní hrdina i jeho přátelé dělají naprosto nedávjí smysl... Taky chci upozornit, že pokud se těšíte na draky, tak je potkáte až na konci knihy, což mi přijde takové nešťastné.

16.08.2021 3 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Christopher Paolini

must have, pro každého čtenáře, který má rád tuto serii.

09.04.2019 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Pro mě jedna z nelepších knížek co jsem četl.

09.04.2019 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

cash-grab...

16.08.2021 1 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Jako sci-fi průměr, za mě to zachraňoval jen ten konec.

16.08.2021 3 z 5

Darwinovy ceny - Odpočítávání konce Darwinovy ceny - Odpočítávání konce Wendy Northcutt

Ale jo, občas jsem se zasmál kam až hloupost člověka přivede.

Kniha optických klamů Kniha optických klamů Georg Rüschmeyer

Velmi netradiční kniha, avšak musím podotknou, že není úpně cenově nejlepší za to co nabízí. Čekal jsem, že bude delší.

Filozofie pro chytré hlavy Filozofie pro chytré hlavy Marcus Weeks

No tohle je asi pro mladší ročníky.

16.08.2021 2 z 5