Filozofie pro chytré hlavy

Filozofie pro chytré hlavy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384074/bmid_filozofie-pro-chytre-hlavy-FYI-384074.jpg 4 9 3

Zajímá vás, čím si vlastně filozofové vydělávají na živobytí? Proč má smysl hledat odpovědi na otázky, které si lidé kladli už v antickém Řecku? K čemu nám jsou úvahy o tom, zda má lidské poznání nějaké hranice, jestli existuje Bůh, v čem spočívá naše identita, jak racionální je spoléhat se na zdravý rozum nebo zda pojmy jako dobro a zlo dávají smysl? Kniha Marcuse Weekse nabízí čtivý a srozumitelný úvod do epistemologie, metafyziky, filozofie mysli, logiky a etiky určený čtenářům a čtenářkám všech věkových kategorií, kteří nemají času nazbyt. Může také sloužit coby učebnice filozofie i jako přehledný encyklopedický slovník. A navíc obsahuje spoustu důkazů o tom, že i dnes odpovědi na filozofické otázky zásadním způsobem ovlivňují náš každodenní život.... celý text

Filozofie
Vydáno: , Omega

Heads Up Philosophy

NarcisSamec
16.08.2021 2 z 5

No tohle je asi pro mladší ročníky.

Jarek82
15.11.2020 2 z 5

Kompletní průřez filozofií vůbec. Ale pro děti (11 let) téměř nesrozumitelné a příliš zhuštěné.

Mrshodan
17.07.2020 4 z 5

Filosofie mě přitahuje, ale zatím jsem o ní četla velmi málo. Pro obdivovatele - začátečníka je kniha určitě přitažlivá a neodradí od další četby.