Spát v moři hvězd. Kniha II.

Strhující závěr epické vesmírné ságy od autora bestsellerové série Odkaz Dračích jezdců. Xenobioložka Kira Navárezová na průzkumné misi objevila mimozemský organismus a celý život se jí obrátil vzhůru nohama. Měkké ostří – jak organismus pojmenovala – ukrývá řadu děsivých tajemství. Poté, co se Kiře a jejím přátelům nepodaří najít mystický artefakt pro boj s medúzáky a strašlivými nočními můrami, představuje poslední naději pouto, které mezi Kirou a Měkkým ostřím vznikne. Pouto, které může pro lidstvo znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. *Kniha 2 není druhý díl série, ale jen druhá část samostané knihy (originál byl vydán jako jedna kniha)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463490/big_spat-v-mori-hvezd-kniha-ii-Xtw-463490.jpg 4189

Spát v moři hvězd 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fragment (ČR)

To Sleep in a Sea of Stars. Part Two, 2020

Kniha Spát v moři hvězd. Kniha II.

meteleskum.

Narozdíl od první části je druhá docela útlá, přesto mi ale trvalo výrazně déle ji přelouskat. Situace v ní se sice vyhrocují, ale jejich podstata je stále stejná a člověk se nemůže zbavit dojmu, že se tam tak nějak opakuje pořád to samé dokola. Celkově ale byla druhá část zábavnější, dělo se v ní kromě hlavní dějové linky i víc "obyčejných" životních událostí a to mi pomohlo lépe chápat hlavní hrdinku. Konec je takový otevřený, za což mám obvykle chuť autora nakopnout, tady se mi ale líbil a nevadilo to. Velké plus jsou obsáhlé dodatky na konci knihy; rejstřík pojmů, vysvětlivky, časová osa apod., které napomůžou orientovat se v technických pojmech.

Eponka

Určitě zajímavější než první díl. Je to čtivé zajímavé a hlavně občas i zábavné. Uvidíme jestli nás čeká ještě jeden díl. Rozhodně doporučuji začít knihu číst až si přečtete dodatek který je na konci knihy pak všemu více budete rozumět. Škoda že to bylo na konci a já si toho dříve nevšimla.

Radous

První knihu jsem zvládnul za dva týdny, více méně, tuto asi tak za měsíc. Nějak jsem se do toho nedokázal ponořit, přestože je to román o něco útlejší. Tak jako tak, docela nečekané rozluštění série. Asi to nemusí být část poslední. Docela husté jsou dodatky na samém závěru - obzvlášť ta fiktivní fyzika cestování vesmírem. To mi hlava nebrala. Kloubouk dolů. Dávám 3,5/5

Jandýs

První díl mi přišel zajímavý a neotřelý svým nápadem. Druhý ze mne nadšení už vyklepnul - čekala jsem nějakou gradaci příběhu a rozuzlení,ale stejně jako u pokračování Eragona to byla spíše sestupná úroveň četby - zbytečné zdlouhavé natahované pasáže bez nějakého uzavřeného konce. Takový dojem z knihy mám.

Inugoya

Jak mě první díl docela nadchnul, tak tenhle byl velkým zklamáním.
Všechno zajímavé, co se tam mohlo dít, zůstalo otevřeno, nevyřčeno a žádný další díl zjevně nebude.
Dokončila Kira svou misi? Vrátila se zpátky? K čemu tam sakra vůbec byl ten Pátrač?

Opakuje se tu autorův nešvar z Eragona nedopřávat svým hlavním hrdinům šťastné (a vztahové) konce, místo toho je pokaždé vypakuje na nějaké osamělé, odlehlé místo, a tím to končí.

Jediná trochu zajímavá postava tak byl Falconi. Takže jedna hvězda za něj.
Druhá hvězda za fyzikální dodatky, byť jsem je nečetla, protože značí, že si autor dal nějakou práci a nevycucal si všechno z prstu.

Jinak tuhle dvoudílnou sérii asi moc doporučit nemůžu. Leda byste už neměli co číst.

Kuxka

Moc se mi to líbilo, začínalo me ale štvát, jak se Kira perfektně sžívala s Osévačem. Mrzelo mě, že tam nebyl Klín víc a, teďka trochu spoiler, že na tak dlouho odešel Greg, ve chvíli kdy se vrátil se knížce vrátil i vtip. *konec spoileru Knížka mi ale vydržela dlouho po přečtení, stihla jsem přečíst dvě další, protože se mi moc nechtěl číst RNS dodatek, nakonec jsem ho vzdala a šla dál, přednáška i data už byly lepší.

farys_books

Stejně jako v první části, i tady jsem bojovala s autorovým stylem, v některých částech na mě byl až moc poetický. Ale! Na rozdíl od jedničky se tady víc rozvíjely charaktery postav a některé dostaly více prostoru, což se mi moc líbilo.

Zároveň mě moc překvapil a potěšil konec, který jsem rozhodně nečekala a zařadil se mezi moje oblíbené konce knih/sérií.

No a na úplný konec - byla jsem velmi překvapená, když jsem na konci knihy našla obrovské dodatky, například o tom, jak funguje mezihvězdné cestování. Na nedostatek vysvětlení jsem si stěžovala už v jedničce a tady jsem ho konečně dostala. Sice mě trochu mrzí, že to nebylo alespoň zčásti zakomponováno už v příběhu, ale zase chápu, že někteří by nechtěli číst takové možná příliš odborné informace. Každopádně ale moje technické srdíčko zaplesalo.

michal3736

(+ SPOILER) Dobře, čtivě napsané scifi. Konec v podstatě velmi uspokojivý, jen mě mrzí, že v první knize se objeví postava strážce Pátrače, což byl dobrý zvrat, ale pak už nic ... takže trošku nechápu tuto postavu... 4*