NarcisSamec NarcisSamec komentáře u knih

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Zajimavé počtení, Dozvěděl jsem se jak něco o jeho životě i to jak funguje vrcholový management v technologických firmách.

16.08.2021

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

cash-grab...

16.08.2021 1 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Upřímně by mě překvapilo jestli i po tolika letech by byl něchdo schopný dodat nějaký nový nápad na recenzi komentář.

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Jako sci-fi průměr, za mě to zachraňoval jen ten konec.

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Není to eragon :( Jako sci-fi se to číst dalo, ale i tak jsem někdy váhal co to hlavní hrdinka vlastně dělá. Za mě knihu zachraňoval lodní mozek.

Hedvábnou stezkou Hedvábnou stezkou Lucie Drbohlavová

Pro mě kniha byla uspokojivá, dozvěděl jsem se mnoho a o středoasijských zemí. Docela byla i dlouhá. Přiložené obráky byly také poutavé.

16.08.2021 4 z 5

Darwinovy ceny - Odpočítávání konce Darwinovy ceny - Odpočítávání konce Wendy Northcutt

Ale jo, občas jsem se zasmál kam až hloupost člověka přivede.

Kniha optických klamů Kniha optických klamů Georg Rüschmeyer

Velmi netradiční kniha, avšak musím podotknou, že není úpně cenově nejlepší za to co nabízí. Čekal jsem, že bude delší.

Akta Snowden Akta Snowden Luke Harding

Tahle kniha nemá chybu. Ale někdy si říkám, až kam zašli někteří lidé s mučením terroristů. Ošklivá pravda, která vyšla na světlo.

16.08.2021 5 z 5

Filozofie pro chytré hlavy Filozofie pro chytré hlavy Marcus Weeks

No tohle je asi pro mladší ročníky.

16.08.2021 2 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Zatraceně dobrá kniha a seriál taky. Občas jsem se zratil v počtu postav, ale na kvalitě knize to neubralo. Trochu jsem byl překvapen s množstvím a detailním popisem sexuálních scén :) . Kniha je mix detektivky/thrillerem/sci-fi. Jsem rád, že jsem knihu četl.

16.08.2021 4 z 5

Zajimáve počtení, knížka je velmi krátká - téměř žádný popis ničeho, ale rozhovory a zápletka, která fakt šla předvídat jen těžce si zaslouží potlesk. Jsem rád, že jsem tuto knihu četl.

Letopisy dračích jezdců Letopisy dračích jezdců Nicole Conway

No tohle byla škoda papíru. Chápu, že kniha je pro jedenáctileté dítě, ale i můj vnitřní jedenáctiletej kluk si trhal vlasy. Autorka je schopná v jedné kapitole zopakovat asi tak desetkrát po sobě, že náš hlavní hrdina je churavý, slabý a bůh ví co ještě a tak stále dokola. Navíc úplně si nemyslím, že pokud bude náš hrdina v pubrtě tak se bude chovat tak jak se chová v knize. Nemyslete si, že dostanete dalšího eragona. Lituju strom, který musel dát život, aby byl vyroben papír jen pro to aby to takhle s ním dopadlo.

16.08.2021 odpad!

Duna Duna Frank Herbert

"Tlustej červ dělá, co tlustí červi dělají." - Princezna Irulán, osobní deníček

16.08.2021 5 z 5

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Kniha je dlouhá a poskytuje kompletní celiství příběh což je rozhodně plus, vzhledem k tomu, že každý druhý autor dneska píše serii. Dostatečné množství postav je plus a autor vyniká v popisu krajiny. Tady moje klady končí, neboť některé rozhodnutí co hlavní hrdina i jeho přátelé dělají naprosto nedávjí smysl... Taky chci upozornit, že pokud se těšíte na draky, tak je potkáte až na konci knihy, což mi přijde takové nešťastné.

Perfekcionismus Perfekcionismus Raphael M. Bonelli

Bohužel, knihu nemohu doporučit. Některé rozhovory v příběhu mi přišly natolik hloupé, až musely být vymyšlené. Nemohu taky s autorem ve spoustě věcech souhlasit. Za mě 3 hvězdy.

26.08.2020 3 z 5

Bounty Bounty Michael Byrnes

Čtivé, myšlenka i hlavní hrdinové zajimavý, ačkoliv autor šetří popisem postav. Délka je dostačná, ale konec se mi poněkud nelíbil. Doporučuji, aby čtenář byl v IT trošku tehcnicky zdatnější pokud chces lépe porozumět popisovaným technologiím v příběhu.

26.08.2020 4 z 5

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Jasmina Trifoni

Knihu mohu s klidem v duši doporučit. Zajímavé pojetí koncepce i myšlenky. Nádherné fotografie, dobrý popis i netradiční lokace. Proč tedy 4 hvězdy? Protože autorka varuje jned v úvodu, že nebude publikovat svůj osobní názor, při jednolivách místech, tak bohužel není tomu tak a častokrát jsem s ní musel nesouhlasit a druhá věc je poměrně vysoká cena.

26.08.2020 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nemám slov, naprosto vynikající kniha, skvělá zápletka a sympatický hlavní hrdina je brutálně skvělou kombinací!!!!

26.08.2020 5 z 5

Leonardo da Vinci – Život, osobnost a dílo Leonardo da Vinci – Život, osobnost a dílo Alessandro Guasti

No, kniha je sice velmi příjmě cenově nastavená a to je asi vše dobrého co mohu o ni říct. je napsaná odporným "snobským" způsobem, zcela vynechává veškeré aspekty Leonardova života kromě malířství, což je zatracená škoda, neboť Leonardo byl skutečný velikán, co se týče architektury, inženýrstvý, matematiky a filozofie. Po celou dobu mi přišlo, že ačkoliv má kniha v názvu "život, osobnost a dílo", tak byla zcela zaměřena pouze na dílo...

26.08.2020 1 z 5