Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí

Ozbrojené konflikty, náhlé změny klimatu, znečištění životního prostředí, přírodní katastrofy, devastující lov zvířat a ryb nebo nekontrolovaný rozvoj měst a turistiky vytvářejí neustálou a velmi vážnou hrozbu pro životní prostředí, nejkrásnější oblasti, památky i přírodní ekosystémy naší planety. Celý svět začal být na tyto podněty citlivější, a proto je na záchranu přírodních unikátů, jež pro lidstvo představují křehký a nenahraditelný poklad, vynakládáno velké úsilí. Ačkoliv jsou tomuto cíli mnozí lidé oddaní, velký počet památek byl už bohužel nenávratně poškozen nebo k tomu nemá daleko. V této knize najdete kromě spousty fotografií i celou řadu klenotů planety Země. Nechybí zde výjimečné památky různých kultur, od archeologických nálezů v afghánském Bámjánském údolí až po nejrůznější divy světa v Sýrii. Na naší planetě se nachází i nenahraditelné přírodní bohatství, kupříkladu v národních parcích v Demokratické republice Kongo. Ekosystém tohoto parku ohrožuje občanská válka a pytláctví. V této knize se rovněž nacházejí starobylé památky z údolí Káthmándú v Nepálu, které v roce 2015 vážně poškodilo ničivé zemětřesení. Objevíte zde i islandské fjordy, jež v důsledku změny klimatu nevypadají tak jako dřív. Tato kniha se věnuje vzácným divům, jejichž existenci ohrožují přírodní jevy i lidská činnost. Dále vyobrazuje nejen dnešní komplikovanou dobu, ale snaží se vyslat i zprávu plnou naděje do budoucnosti. Apeluje na všechny, aby se začali věnovat ochraně dvou nejdůležitějších věcí na světě: přirozeného prostředí, v němž žijeme, a kulturního dědictví, které nám zanechali naši předkové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378212/big_mista-ktera-musite-navstivit-nez-na-JWO-378212.png 4.37
Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Omega

Places to Visit Before They Disappear, 2017

Kniha Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí

Monns
10.11.2020

Kniha se mně i mému příteli velmi líbila. Doplněno fotografiemi, které berou dech.

NarcisSamec
26.08.2020

Knihu mohu s klidem v duši doporučit. Zajímavé pojetí koncepce i myšlenky. Nádherné fotografie, dobrý popis i netradiční lokace. Proč tedy 4 hvězdy? Protože autorka varuje jned v úvodu, že nebude publikovat svůj osobní názor, při jednolivách místech, tak bohužel není tomu tak a častokrát jsem s ní musel nesouhlasit a druhá věc je poměrně vysoká cena.

Raszkulce
26.03.2020

Nádherné fotky doplněné o zajímavé informace. :-)

NightShade
23.12.2019

Chvilkami jste omráčeni krásou, kterou dokázali kdysi lidé vytvořit a zároveň vám vhání slzy do očí, že mizí. Nic netrvá věčně a tady je to znát.