Bounty

Připojte se k asociální síti! Napínavý román o tom, co se stane, když všudypřítomná korupce a masové veřejné nepokoje zničí i poslední iluzi o tom, že ještě žijeme v právním státě. Když je zákon bezmocný a nedokáže už zastavit finanční kriminalitu, zkorumpované politiky a další podvodníky z řad elit, kteří zničili světovou ekonomiku, musí vzít věci do vlastních rukou obyčejní lidé prostřednictvím webové stránky, která vyplatí odměnu každému, kdo někoho z těchto zločinců zlikviduje. Zatímco dav tleská, agent Novak a jeho tým zaměřený na počítačovou kriminalitu je bezmocný. Nemohou sledovat toky peněz, nemohou zatknout milion lidí. FBI ani nemůže tuto stránku vypnout, ani najít majitele. A stoupenci těchto stránek přibývají po celém světě... A to ještě netuší, jaký zvrácený motiv má duchovní otec a zakladatel bounty4justice.com Bounty přináší akci a násilí, ale také zamyšlení nad povahou spravedlnosti, právního státu a vůlí lidu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359005/bounty-MEY-359005.jpg 4.135
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Omega

Bounty, 2016

Kniha Bounty

Twinny

Bounty je děsivě realistická kniha. Příběh, který se může stát i ve skutečném světě. Sympatický agent Novak a ostatní mě provázeli tímto napínavým vyprávěním a dokázali mi rozbušit srdce. Mozek pracoval na plné obrátky.
I přes to, že nejsem zrovna počítačový znalec, skoro všemu jsem bez problému rozuměla. Pachatele jsem odhadla asi stránku před tím, než ho odhalil autor. Pokračování by bylo fajn.

Django
27.12.2020

Kdyby dílo udrželo tempo nastavené v první polovině, neváhal bych a šel do plného hodnocení. Bohužel, postupně ubývá napětí a jak i v jiných komentářích zaznělo, závěr je vyloženě odbytý i za předpokladu případného pokračování a to mě mrzelo. Co se mi naopak líbilo bylo trefné poukázání na nebezpečí rozšiřujících se možností technologií a taky sehranost vyšetřovacího týmu, kdy je milou změnou, že není přítomen žádný do očí bijící hlupák mezi vyšetřovateli.

Co se technických věcí týče, i já jako laik jsem neměl žádný problém s porozuměním. Kdo má základní znalosti a případně je ochotný si během jedné minuty na internetu najít, o čem přesně je řeč (i když v mnohých termínech se snaží autor čtenáře poučit), nebude mít žádný problém s pochopením.

RaDaR26
10.12.2020

Kniha nás představí zákoutí internetu a s ním spojená rizika, která ohrožují současný společenský řád. Téma nepochybně zajímavé, ale se závěrem si autor mohl pohrát o trochu více, i když chápu, že si nechává prostor pro druhý díl.

Bishamonten
04.09.2020

"Pojem soukromí byl v digitálním věku stejnou iluzí jako cudnost v bordelu."

Bounty je moderný techno-triler z prostredia kybernetickej kriminality s razanciou snajperskej guľky veľkého kalibru a svižnosťou optického internetu na Taiwane. Hlboké charaktery či obsiahle opisy tu nehľadajte, autor vsadil hlavne na dynamiku deja, čo sa mu rozhodne podarilo a napísal knihu s príchuťou filmového blockbusteru.

NarcisSamec
26.08.2020

Čtivé, myšlenka i hlavní hrdinové zajimavý, ačkoliv autor šetří popisem postav. Délka je dostačná, ale konec se mi poněkud nelíbil. Doporučuji, aby čtenář byl v IT trošku tehcnicky zdatnější pokud chces lépe porozumět popisovaným technologiím v příběhu.

broskev28
22.07.2020

Zajímavé a čtivé, ale souhlasím s komentářem Tyrkysová - já jako technický a speciálně IT antitalent jsem se v terminologii ztrácela. Podobně jako danielrusnok, i mě časem trklo, koho vlastně hledáme. A shodně s komentářem muchomurka si myslím, že konec vlastně koncem nebyl, jen si na rozdíl od muchomurky myslím, že nezávazná procházka na Kajmanech mohla mít nečekané zakončení . . .
Co mě ale velmi překvapilo, a přitom to vůbec nesouviselo s technologiemi, byla závěrečná hra, oběšenec!

Janík511
19.07.2020

Neuvěřitelna kniha, která mě bavila od začátku do konce s prvky špionáže. Za mě ano, aktuální téma, které člověka donutí přemýšlet, co vše na netu sdílet.

Irsaf
23.08.2019

Kniha se mi líbila...
I odhad, kdo Rhea je se mi potvrdil...
Opravdu povedený příběh...