NannyOgg24 NannyOgg24 komentáře u knih

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Po několikáté přečtené a pokaždé se pobavím. Příběhy ze Zeměplochy patří k ním srdcovkám.

03.04.2021 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Je to moje několikátá kniha od této autorky a patří k těm lepším. Krásně popsané Skotsko a jeho zvyky. Romantika napínavá do konce knihy.

01.04.2021 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Miluju Agathu a její detektivky. Její knihy můžu číst po několikáté a nikdy se neomrzí.

30.03.2021 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Klidná, romantická kniha. Pohladí na duši. Děj se celkem předvídatelný, ale kniha se čte dobře.

27.03.2021 4 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Oddychové čtení, které se čte samo. Správná volba do dnešní divné doby.

22.03.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Ani třetí díl nezklamal. Těším se na další.

18.03.2021 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Paráda jako vždy. Já si Zeměplochu a její příběhy užívám plnými doušky. Moc se mi líbí námět i překlad. Kapitán Elánius a jeho hlídka jsou nepřekonatelní.

14.03.2021 5 z 5

U Petrovových řádí chřipka U Petrovových řádí chřipka Alexej Salnikov

Kniha se mi líbila. Mám pocit, že se v Rusku od dob Dostojevského nic moc nezměnilo. Ruskou duši asi úplně nepochopím, ale kniha se čte dobře.

03.03.2021 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Super detektivka. Četla jsem už podruhé a Agátha mě stále něčím překvapí.

20.02.2021 5 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Komisař Dupin nezklame. Moc se mi celá série líbí a těším se na další díly.

17.02.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Super počteníčko :) Nadchla mě atmosféra Dánska.

06.02.2021 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Moje první kniha od Jenny Colgan a líbila se mi. Taková oddechovka. Půjčila jsem si i druhý díl, tak doufám, že nezklame. Krásně popsané prostředí ostrova a asi se budu opakovat, ale papuchalka Neila bych chtěla doma. :)

06.02.2021 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Terry nikdy nezklame. Četla jsem ji už asi potřetí a vždy mě rozesměje a najdu v ní narážky, které jsem dříve nepochytila.

02.02.2021 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Velmi příjemná kniha. Humorná, ale netlačí na pilu. Paní nemá život jednoduchý, ale bere ho s nadhledem, jak bychom asi v dnešní době měli všichni. Hodně spokojenosti všem.

31.01.2021 4 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Druhý díl nezklamal. Pořád na mě dýchala krásná francouzská atmosféra, klídek a pohoda.

29.01.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dobře napsaná detektivka. Napínavé až do konce.

24.01.2021 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Krásné oddychové čtení, kniha krásné plyne, žádné překotné zvraty. Zabalit se do peřiny, uvařit si horkou čokoládu a začít číst.

19.01.2021 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

První kniha od autora a určitě si přečtu pokračování. Tento styl mi sedl. Detektivka je napsaná srozumitelně, nejsou tam nepředvídané a nepravděpodobné zvraty, což nemám ráda.

10.01.2021 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Jonasson je skvělý, neotřelý nápad. Pobavila jsem se. S hlavními hrdiny musíte sympatizovat, i kdybyste nechtěli.

02.01.2021 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Za mě dokonale sladěna detektivka s humorem. Nasmála jsem se víc, než u některých humorných knih. Inspektora Prévita bych chtěla potkat.

28.12.2020 5 z 5