myshmother myshmother komentáře u knih

Lež Lež C. L. Taylor

Přečteno za necelé dva dny. Ohromně napínavé i bez hektolitrů krve. Už druhá moje kniha od autorky a jedna lepší, než druhá. Jdu se pustit do třetí. ;-)

19.09.2017 5 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Kniha, která nutí k zamyšlení. Pohled na válečnou okupaci a pojmy statečnost, kolaborace a strach z trochu netradičního úhlu. Líbilo se mi moc. :-)

30.03.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Připojuji se ke čtenářům, které tato kniha zrovna neuchvátila. Erika, coby vyšetřovatelka, na mě působila poněkud chaotickým dojmem a ani v osobní rovině mi k srdci nepřirostla. Stále jsem čekala nějaký zvrat, něco, co mě šokuje nebo převrátí dosavadní běh událostí naruby, ale děj plynul a plynul a najednou byl konec. Nezachránil to ani překotně akční závěr. Celkem dobře se kniha četla, ale od žánru krimi očekávám více.
Také musím souhlasit s některými lidmi níže, že sice respektuji "duhovou menšinu", ale zdůraznění odlišné sexuální orientace u dvou postav nemělo s dějem nic společného, tudíž bylo zbytečné. Stačí, že je tato problematika do nás podprahově tlačena v televizi a jiných médiích a když mi to někdo servíruje ještě v detektivce, začínám už být xenofobní. :-D

22.02.2017 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Chjo, zase budu muset koupit celou sérii. U těchto autorů prostě nejde přečíst jen jednu nebo dvě knihy. :-)

16.01.2016 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Já tyto severské příběhy s kriminální zápletkou, "kostlivci ve skříni" a popisy drsné krajiny prostě miluji. :-)

16.01.2016 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Super knížka. Moc mě bavila. Jenom jsem občas záviděla majitelům elektronické podoby, protože touha mít tohle dílko stále při sobě, abych mohla kdekoliv pokračovat v četbě, se rovnala tomu, jako nosit v tašce cihlu. :-D

02.06.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sice jsem od určité chvíle tušila, že "vrah je zahradník", ale ani to neubralo nic na napínavosti knihy. Při představě některých scén mi běhal mráz po zádech. Rozhodně zatím to nejlepší a nejvíc děsivé od autora.

22.10.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Bylo to velmi příjemné a pohodové čtení. Kniha o partnerské lásce až za hrob, životních zásadách, dobrém srdci pod tvrdou slupkou, toleranci a přátelství. Díky Parvenah za její neodbytnost a trpělivost a díky kocourovi, který se choval jako pes, což je sice málo pravděpodobné, ale hodně mě to pobavilo. :-)))

26.09.2014 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Miluji Theorinovy knihy, miluji Öland i starého Gerlofa. Detektivní příběhy, které se nehemží urostlými a neohroženými policisty, nejsou plné brutality a zbytečné krve, ale jsou především časem zavátými lidskými osudy a tragediemi, které jsou v současnosti znovu rozdmýchány, aby mohly být vyřešeny a nadobro pochovány v dějinách ostrova. Theorine, piš, já čekám! :-)
Jinak Mlýny osudu jsou zatím to nejlepší, co jsem od autora četla.

18.09.2014 5 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

Zatím nejslabší příběh v řadě, co jsem četla. To, že mě moc nebaví záležitosti kolem drogových gangů etnických menšin je celkem moje věc, ale přišlo mi neskutečně přitažené za vlasy i závěrečné rozuzlení (trochu Pilcherová se špatným koncem) - jediné oko nezůstalo suché. Ze všeho nejvíc mi lezla na nervy Amanda, jejíž sarkasmus jsem doteď měla ráda, ale po přečtení tohoto dílu se modlím, aby ji v některém z dalších dvou dílů konečně někdo odstřelil, protože jinak patří i s tím jejím "klubem vysloužilých pistolnic" za katr. Představa seniorek s kolty proklatě nízko v akčních scénách mě dost vyděsila. Také myslím, že postava Faith mohla zůstat pouze dvojnásobnou svobodnou matkou a její cukrovka už je nad rámec. Zvláště proto, že se její role začíná smrskávat do pouhého hlášení hladiny cukru v krvi a hypoglykemických příhod. Radost mi naopak udělal Will se Sárou a doufám, že se v budoucnu Will "s těžkým srdcem" zbaví své praštěné manželky, která tam je stejně jen od toho, aby se čas od času objevila, rozvířila vody a zase zmizela. :-)
Když to vezmu kolem a kolem, tak mám pocit, že se autorka příliš nesnaží zbavovat vedlejších postav, takže se jí jejich množství nabaluje a v každém dalším díle se pak musí vysvětlovat nezasvěceným čtenářům kdo je kdo, čímž se děj dost zadrhává. Osobně bych nechala hlavní postavy detektivů (především Willa :-D ) a zbytek bych poslala na Kamčatku nebo zabila. :-D
Omlouvám se všem, že jsem tento díl tak zdrbla a připouštím, že chyba je možná v tom, že čtu jeden díl za druhým (někdy i dva díly týdně) a začínám trpět trochu ponorkovou nemocí. V každém případě však trvám na tom, že tentokrát to bylo poněkud překombinované a zápletka dost nevěrohodná. :-/

05.08.2014 3 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Super strašidelná kniha a opět nádherně popsané severské prostředí (tentokrát v období zimního nečasu a sněhových bouří). Theorinovy knihy si pokaždé moc užívám.

27.04.2014 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

K této knize jsem přistupovala se strachem, aby se nejednalo o humor sklouzávající ke křečovité parodičnosti. Musím přiznat, že mě překvapilo, jak lehce autor dokázal Hitlerovy úvahy zasadit do současnosti tak, aby do sebe zapadly, jako dílky daného celku. Je pravda to, co tu někteří čtenáři píší, že je třeba se orientovat v tématu. V pasážích týkajících se historie jsem se celkem bavila, současná politika Německa mi naopak mnoho neříká, takže tam to bylo slabší. Sám Adolf působí chvílemi naivním dojmem, až je ho člověku trochu líto, místy však jeho úvahy vyvolávají mrazení v zádech. Dávám čtyři hvězdy za dobře odvedenou spisovatelskou práci autora, který si dokázal s tématem poradit tak, aby nevznikla slátanina, jednu hvězdu ubírám za to, že byť se jedná o satiru na současnost, postava Hitlera působí až příliš, jako "zmatený roztomilý strýček", což rozhodně nebyl. Pokud byla kniha myšlena, jako "varovně vztyčený prst", je v tomto případě poněkud ohnutý.

27.03.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Bylo mi zapůjčeno, jako naprostá knižní "pecka". Téma mě sice příliš nelákalo, ale neměla jsem zrovna co číst, tudíž jsem přijala. Na zhruba sté stránce jsem to chtěla vzdát, ale jak by řekl Jára Cimrman, zajímalo mne, zda celá kniha je tak slabá, jako její začátek. Postupně jsem se do děje celkem začetla, jelikož jsem zjistila, že zejména erotické pasáže, jsou ohromná sranda. Bohužel i ono parodické pojetí sexu mne začalo brzy nudit. Vzhledem k tomu, že autorka má zřejmě omezenou slovní zásobu (nebo jde o špatný překlad?), když už jsem bůhví pokolikáté četla, jak hrdinka "stoupá po spirále orgasmu, aby se nakonec roztříštila na milión kousků", začala jsem ony legrační pasáže úplně vynechávat a soustředila jsem se pouze na hlavní děj. Díky tomuto čtenářskému "fixlování", jsem byla nakonec schopna knihu dočíst a dokonce jsem se těšila na druhý díl, abych se dozvěděla, proč se Christianu Greyovi nesmí sahat na hrudní koš a co s ním v mládí vyváděla pedofilní rodinná přítelkyně paní Robinsonová. I druhý díl jsem následně zdolala onou "úspornou" metodou vynechávající erotické pasáže, takže se mi samotná kniha smrskla z 600stránek na zhruba 50 stran čistého děje, což už se dalo vydržet. :-) Na třetí díl jsem již odvahu nenalezla a přečíst bych se ho odvážila pouze za finanční kompenzaci, či v případě prohrané sázky. Nicméně všem zájemcům o zdolání tohoto "literárního skvostu" přeji hodně štěstí. ;-)

16.02.2014 1 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

V tomto díle už jsem začala fixlovat a některé části jsem přeskakovala. Ten, kdo čte celou sérii, časem pochopí, co je přímá dějová linka a co jen nadstavba, aby byla kniha delší. Díky úspornému čtení jsem však neobjevila ani jednoho skořicového šneka!!! :-D Ráda bych si od Eriky na chvíli dala pohov, ale v jednotlivých dílech se pohybuje tolik stálých (většinou zbytečných) osob, že při delší pauze už bych se asi neorientovala. Takže jdu na další díl. :-/

01.10.2018 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Od určité chvíle je člověku jasné, kdo je kdo, ale i tak je kniha napínavá až do samého konce. Úplný závěr se mi trochu nelíbil, ale dávám plný počet hvězd za nápad a čtivost, která je u autorky typická.

16.11.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jako vždy, super čtení. :-)

16.09.2017 5 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Fajn čtení. Postupné rozpřádání řady tajemství a malých, či větších lží udržuje čtenáře v permanentním napětí. Kniha evokuje zamyšlení nad tím, co vlastně o svých dětech a svých blízkých víme. Za sebe bych možná vynechala závěrečnou vyčítavou přednášku Claire k pachateli o nutnosti mluvit pravdu, protože v rodině, kde lžou a mlží všichni bych nepřiznala ani své číslo bot. :-D Ale jinak super kniha. ;-)

19.08.2017 5 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Pohodové počtení s trochou morálního poselství, poutavý styl psaní. Některé povídky opravdu výborně vypointované. :-)

07.09.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Asi budu jediná, ale Kim mi k srdci nepřirostla. Raději bych byla, kdyby hlavním vyšetřovatelem byl Bryant. Námět je fajn, ale jinak jen mírně nadprůměrná detektivka. Konec zbytečně natažený do happyendu.

06.09.2016 3 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Velmi "čtivá" kniha. Prvních asi 30stránek jsem váhala, jestli má cenu číst dál, ale když se děj rozběhl, už mě nikdo nemohl zastavit. Hlavní hrdina mi občas svým chováním lezl na nervy, ale o tom ta kniha je. Nejvíce problematické bylo přenášení mimo domov (nejvhodnější by asi byla nákupní taška na kolečkách :-D ). Pár lidí se divilo, proč čtu slovník, než jsem vysvětlila, o co jde. :-)

20.04.2016 5 z 5