myshmother myshmother komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Super rozuzlení, napínavé až do konce, ten happyend na závěr bych za sebe vynechala, ale pro důstojné a jednoznačné zakončení to možná bylo nutné. Po Harrym se mi bude stýskat. :-(

18.06.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Super knížka. Moc mě bavila. Jenom jsem občas záviděla majitelům elektronické podoby, protože touha mít tohle dílko stále při sobě, abych mohla kdekoliv pokračovat v četbě, se rovnala tomu, jako nosit v tašce cihlu. :-D

02.06.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Opět jsem přečetla během dvou dnů a rozhodně jsem se nenudila. Na konci jsem nevěřícně několikrát prolistovala zbývající tři stránky se slovníčkem a údaji o autorovi doufajíce, že ještě kousek děje najdu. :-D Nenašla! No totok! Tedy Harry, to se ti příliš nepovedlo. Kdy má vyjít další díl v češtině? Uááááááá!!! :-(

04.01.2015 5 z 5

To To Stephen King

To byla tedy jízda. Super napínavá kniha, ale konec mě také trochu zklamal.

25.12.2014 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Opět výborná kniha s komplikovanou zápletkou a patřičnou dávkou napětí. Poněkud bláznivé oddělení Q mám moc ráda. Asad je nejlepší. :-))) Trochu mi vadil konec napěchovaný happy endy na hraně zákona, ale asi si to Marco a Malene s Tildou zasloužili. :-)

15.11.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Dávám plný počet bodů za napětí, výborný námět a zápletku. Půl bodu bych strhla za velké množství nazelenalých zvratků (ale tím už je Harry pověstný i z jiných dílů) a za konečnou fázi děje odehrávající se v Africe, kde už byla Harryho "neohroženost" poměrně přitažená za vlasy. Ale jinak moc fajn kniha. :-)

29.10.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sice jsem od určité chvíle tušila, že "vrah je zahradník", ale ani to neubralo nic na napínavosti knihy. Při představě některých scén mi běhal mráz po zádech. Rozhodně zatím to nejlepší a nejvíc děsivé od autora.

22.10.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Super díl. Konec, mě dostal. Dilema, které zlo je větším zlem zvládl Hole dle mých představ. Sice na hraně zákona, ale zvládl. Jdu na Sněhuláka. :-)

18.10.2014 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Tuto knihu jsem poprvé četla za dob hluboké totality a byla jsem z ní tak nadšena, že jsem si říkala, že by to byl skvělý námět na film. V té době už pochopitelně Formanova filmová adaptace existovala, ale za "železnou oponu" se nedostala, tudíž jsem o ní neměla tušení. Film jsem měla možnost vidět až po roce 1989, líbil se mi, ale moji vlastní představu o hlavních postavách v knize nedokázal překonat. Z mého pohledu je tedy dodnes lepší kniha, než filmové zpracování (i když velmi dobré).

03.10.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Bylo to velmi příjemné a pohodové čtení. Kniha o partnerské lásce až za hrob, životních zásadách, dobrém srdci pod tvrdou slupkou, toleranci a přátelství. Díky Parvenah za její neodbytnost a trpělivost a díky kocourovi, který se choval jako pes, což je sice málo pravděpodobné, ale hodně mě to pobavilo. :-)))

26.09.2014 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Miluji Theorinovy knihy, miluji Öland i starého Gerlofa. Detektivní příběhy, které se nehemží urostlými a neohroženými policisty, nejsou plné brutality a zbytečné krve, ale jsou především časem zavátými lidskými osudy a tragediemi, které jsou v současnosti znovu rozdmýchány, aby mohly být vyřešeny a nadobro pochovány v dějinách ostrova. Theorine, piš, já čekám! :-)
Jinak Mlýny osudu jsou zatím to nejlepší, co jsem od autora četla.

18.09.2014 5 z 5

Zrozena k smrti Zrozena k smrti Lisa Jackson

Řeknu vám, nechtěla bych bydlet v Medvědím Brodu. Pořád tam sněží, silnice jsou špatně sjízdné, mají tam asi jen dvě hospody a hemží se to tam masovými vrahy. :-))) Jinak knížka asi nejlepší z třídílné série. Netradiční a zajímavá zápletka a velmi napínavý děj od začátku do konce. O trochu lepší ukončení oproti předešlým dílům (ne tolik uspěchané), ale Leannu bych na konci už do děje necpala (v tom souhlasím s janinou.kub). Autorka by měla ještě zapracovat na překotných koncích, což je její slabina, ale její knihy mě baví.

14.09.2014 5 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Uff, to byl nervák. :-) Opravdu hodně napínavé. Trochu mi vadil uspěchaný konec a to, že tápající policii opět musel pošťouchnout známý hacker. Ale i tak za plný počet bodů.

12.09.2014 5 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Velice napínavá kniha, kterou jsem přečetla během dvou dní. Mrazivá atmosféra srovnatelná se severskými krimi a dobře propracovaná zápletka. Postava "vedlejšího pachatele" a jeho motiv mi připadal trochu fádní, ale i tak dávám plný počet bodů za velkou dávku napětí. Vzhledem k otevřenému konci se vrhám na další díl. :-)

07.09.2014 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

S předešlým dílem jsem měla problém, moc se mi nelíbil a byla jsem naštvaná na Amandu. V tomto díle mi kupodivu nevadila. Snad proto, že její role zde byla přenesena převážně do minulosti. Ke knize samotné zbývá dodat, že má opět bravurně vypointovanou zápletku s velice překvapivým zakončením.

13.08.2014 5 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

Zatím nejslabší příběh v řadě, co jsem četla. To, že mě moc nebaví záležitosti kolem drogových gangů etnických menšin je celkem moje věc, ale přišlo mi neskutečně přitažené za vlasy i závěrečné rozuzlení (trochu Pilcherová se špatným koncem) - jediné oko nezůstalo suché. Ze všeho nejvíc mi lezla na nervy Amanda, jejíž sarkasmus jsem doteď měla ráda, ale po přečtení tohoto dílu se modlím, aby ji v některém z dalších dvou dílů konečně někdo odstřelil, protože jinak patří i s tím jejím "klubem vysloužilých pistolnic" za katr. Představa seniorek s kolty proklatě nízko v akčních scénách mě dost vyděsila. Také myslím, že postava Faith mohla zůstat pouze dvojnásobnou svobodnou matkou a její cukrovka už je nad rámec. Zvláště proto, že se její role začíná smrskávat do pouhého hlášení hladiny cukru v krvi a hypoglykemických příhod. Radost mi naopak udělal Will se Sárou a doufám, že se v budoucnu Will "s těžkým srdcem" zbaví své praštěné manželky, která tam je stejně jen od toho, aby se čas od času objevila, rozvířila vody a zase zmizela. :-)
Když to vezmu kolem a kolem, tak mám pocit, že se autorka příliš nesnaží zbavovat vedlejších postav, takže se jí jejich množství nabaluje a v každém dalším díle se pak musí vysvětlovat nezasvěceným čtenářům kdo je kdo, čímž se děj dost zadrhává. Osobně bych nechala hlavní postavy detektivů (především Willa :-D ) a zbytek bych poslala na Kamčatku nebo zabila. :-D
Omlouvám se všem, že jsem tento díl tak zdrbla a připouštím, že chyba je možná v tom, že čtu jeden díl za druhým (někdy i dva díly týdně) a začínám trpět trochu ponorkovou nemocí. V každém případě však trvám na tom, že tentokrát to bylo poněkud překombinované a zápletka dost nevěrohodná. :-/

05.08.2014 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha, do které jsem se zpočátku nemohla začíst, několikrát jsem ji odložila a po čase zkusila znovu. Nakonec se mi to povedlo a přečetla jsem ji takřka na jeden zátah. Napětí, láska, úžasný popis prostředí a hlavních postav. :-)

15.07.2014 5 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Velmi dobře napsaná krimi s patřičnou dávkou drsných popisů a zajímavou zápletkou. V polovině knihy, kdy se v jedné větě rozkryje "kdo je kdo" a odhalí se postava pachatele, mi malinko spadla brada, protože jsem to naprosto nečekala. Will Trent i Angie mi jsou sympatičtí, protože mám slabost pro detektivy s nějakou úchylkou, či handicapem. Těším se na ostatní díly v sérii (mám objednané další dva).

11.07.2014 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Výborná a napínavá kniha. Kromě napětí jsou zde i skvělé humorně napsané pasáže. Storry s kadibudkou, likvidací zuřivého psa, přes nález "usměvavého" (jinak nerudného) pana "domácího", až po jízdu traktorem a následnou konverzaci s policistou (asylový dům pro cizince), mě naprosto dostala. :-)))

09.07.2014 5 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Výborně vymyšlená zápletka. Když už si člověk myslel, že ví KDO, najednou bylo vše jinak.

09.07.2014 5 z 5