Myš007 Online Myš007 komentáře u knih

Rebelka: Moje cesta za svobodou Rebelka: Moje cesta za svobodou Rahaf Mohammed

Knih s muslimskou tématikou jsem již přečetla hodně, ale toto je zase něco úplně nového. Většinou jsme četla knihy o ženách - cizinkách, co se prvodaly do arabského světa. Ovšem Rahaf je dívka, co se narodila a vyrostla v tradiční věřící rodině v Saudské Arábii. Člověka až mrazí, když čte, jak od malička nesměla téměř nic, koupat se, jezdit na kole, hrát si venku. Ač vyrůstala v rodině, která byla velmi dobře finančně sitovaná a netrpěla po materiální stránce, nikdy nesměla to, co její bratři, od malička pociťovala, že ona jako žena nemá žádnou hodnotu a bylo zcela normální , že její bratři ji mohou týrat a to psychicky i fyzicky. Velmi zajímavý pohled do života současné rodiny v Saudské Arábii. Rahaf jsme celou dobu strašně moc držela palce a ano, přiznám se, že jsem nevydržela a i když se to nedělá, skočila jsem nejdřív na konec, abych se přesvědčila, že se Rahaf povede se zachránit a pak jsem teprve pokračovala ve čtení. Určitě bych uvítala pokračování, ráda bych věděla, jak se Rahaf měla v dalším životě, jestli se třeba někdo z arabského světa nepokusil jí dělat problémy, nebo jí dokonce zabít. A jestli třeba její zpověď pomohla dodat odvahu dalším týraným dívkám a ženám a jestli se některé díky ní rozhodly ji následovat.

10.01.2023 5 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Tahle kniha má jen jednu jedinou chybu, je příliš krátká. Moc zábavné čtení, už dlouho se mi žádná kniha takhle nelíbila. Spousta zajímavých informací o práci letušky, příhody z různých letů, prostě paráda. Budu tiše doufat, že třeba někdy Veronika napíše další díl :-)

06.01.2023 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Zase jedna kniha, co vás chytne a nepustí, několik uzívaných rán s kruhy pod očima, když se clověk v noci nemůže od čtení odtrhnout. Zajímavý pohled na život obyčejných Němců ve válce i mezi válkami. Až mě mrazilo, když se Anna musela dívat, jak její děti ovlivňuje a fanatizuje nacismus. Dcery ve škole s ostatními dětmi šikanují spolužačku, protože je ze židovské rodiny, syn by v uniformě Hitlerjugen nejraději i spal, i mažel se začal angažovat a Anna s tím všim v podstatě nemohla pořádně nic dělat. Hned se pustím do dalšího dílu, neboť mě zajímají další osudy Anny, Charlotte a jejich rodin.

14.10.2022 5 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Zábavné čtení a hlavní hrdinka Juliette krásně šílená, opravdu čistokrevný magor. Trochu mě zamrzel otevřený konec, ale.... Třeba přijde druhý díl ? Já bych ho brala :-) Kniha se četla fakt příjemně, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Zajímavé byly také pasáže, kde se člověk blíže seznámí s prací letušky.

04.10.2022 5 z 5

Zrůda v mé posteli Zrůda v mé posteli Ann River

U této knihy mě zaujalo téma, ale vše ostatní byla katastrofa. Několikrát jsem chtěla odložit, ale přece jen mě zajímalo, jak to dopadne.

04.10.2022 odpad!

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Tady nemá smysl se rozepisovat, prostě 5* jako vždy. Hartl prostě nikdy nezklame. Knihu jsem klasicky "zhltala", takže si časem budu chtít přečíst ještě jednou a v klidu :-)

04.10.2022 5 z 5

Slzy pro Araba Slzy pro Araba Mirka Manáková

Pardon, většinou se snažím knihy dočíst i když jsou třeba slabší, ale tohle se nedalo. Styl psaní podiivný a příběh opravdu přehnaný, plný brutálních scén a velmi nepravděpodoných situací, celé přitažené za vlasy. Tohle jsem prostě dočíst nezvládla.

14.08.2022 odpad!

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Po dlouhé době knížka, která se mi moc líbila, takové milé čtení, pohlazení na duši. Napsané velmi čtivě, příběh je zajímavý, napínavý a je tam i pár nečekaných zvratů. Určitě si časem přečtu ještě jednou v klidu, abych si ji pořádně vychutnala, protože tentokrát jsem se od ní nemohla odtrhnout a vyloženě jsem ji "vdechla".

06.07.2022 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Dočetla jsem Hájovnu a hned jsem se vrhla na další knihu od stejné autorky. Moc příjemné čtení a přeskakování v čase i z postavy na postavu to celé ještě oživuje. Včera už jsem si říkala, že knihu odložím a půjdu spát, když v tom děj zase skočil za Nelou do Anglie a tak jsem zhltala další stránky. Dneska jsem bohužel dočetla a určitě budu od této autorky hledat další knihy.

19.05.2022 5 z 5

Včera odpoledne jsem dočetla knihu a pátrala jsem ve své databázi, co číst dál... Tak jsem začala číst Hájovnu. Moc mě to chytlo a tak jsem si před spaním řekla, že si přečtu ještě pár stránek... Výsledek? Dočteno do konce a já šla ráno fungovat s kruhy pod očima po 3 hodinách spánku. Po dlouhé době kniha, která se mi opravdu moc líbila!

13.05.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem odložila... I když Alena Mornštajnová je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek, tak tato kniha mi prostě nesedla. Trochu mi vadilo, že je to příběh, kde jsou události abolutně překroucené oproti skutečnosti a hlavně bylo čtení strašně, ale opravdu strašně moc depresivní. Když tu ta pročítám komentáře ostatních, vidím, že podobný názor má víc lidí, ale jsou tu i tací, kteří pak svůj názor přehodnotili. Uvidím, třeba se k této knize někdy v budoucnu vrátím....

10.03.2022 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Já prostě knihy Alen Morštajnové miluji a tato je snad má nejoblíbenější. Tady není co dodat, jednoduše úžasné čtení a vřelu doporučuji.

10.03.2022 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Milý příběh o mezilidských vztazích, zivotě po rozvodu, lásce, prostě takový příjemný příběh ze života. Za začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale pak mě to přece jen chytlo. Sympatická hlavní hrdinka Marie, její nesnesitelná protivná věčně naštvaná sestra Veronika, jejich staří nemocní rodiče a řada dalších postav mi tak zpříjemnili několik cest vlakem.

10.03.2022 4 z 5

Staneš se mou další ženou Staneš se mou další ženou Hera Lind

(SPOILER) Knih s podobnou tématikou jsem již četla hodně a tak jsem se obávala, aby děj opět neprobíhal podle "klasického" scénáře, kdy se smíšený pár vezme a dokud žijí v Evropě, je vše sluncem zalité, ovšem po přesunu do arabského světa začne pro ženu peklo, kdy ji vlastní muž týrá, bije a ponižuje a vyhrožuje jí sebráním dětí.
U příběhu Nadi a Karima se jedná o příběh skutečné oboustranné lásky, ale člověka až mrazí, jakou proměnou během poměrně krátké doby Nadia projde. Poznají se ve chvíli, kdy je Nadia sebevědomá, samostatná, energická a svobodná žena. Chodí do sauny, na tenis, cestuje a sdílí bydlení s jiným mužem, spolubydlícím. Poté, co pozná Karima, vdá se za něj a stane se muslimkou, začnou se věci rychle měnit. A tak se z atraktivní ženy, co pracovala jako vedoucí modního oddělení a měla pod sebou 40 podřízených postupem času stane muslimka, která sama nesmí mluvit s cizími muži, nesmí jim ani koukat do očí, chodí zahalená a na hlavě nosí šátek. Je až s podivem, že jí Karim po přestěhování do Ománu alespoň dovolí pracovat a řídit auto. Nadia s Karimem se vezmou ve chvíli, kdy Karim už jednu manželku má a s ní tři děti. Karim se snaží svůj čas spravedlivě dělit mezi obě své manželky a proto Nadia velice často trpí osaměním, zlvášť, když sama nikam nesmí. Karim Nadiu velmi miluje, ale rozdíl mezi nimi je příliš propastný. Karimovi připadá zcela v pořádku, že si se svou první ženou pořídí další dítě i když Nadie tvrdí, že s ní dávno nespí, nebo to, že si časem pořídí další manželky... Je to velký sobec, dělá si absolutně co chce a pokaždé vše omlouvá Aláhem... To vše vede k tomu, že od něj Nadia nakonec po dlouhých letech podivného manželství stejně odejde. Kniha, kromě toho, že je velmi zajímavá, je také moc hezky napsaná a tím pádem velmi čtivá. Rozhodně mohu jen a jen doporučit.

10.03.2022 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Moc ráda lovím kešky, takže jsem tuto knihu samozřejmě musela mít, i když normálně moc detektivky nevyhledávám. A nadšení! Zajímavá zápletka, sympatická dvojka detektivů, napínavé čtení a nenudila jsem se ani minutu. Mohu jedině doporučit !

08.03.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Mám ráda české knihy o životě a tahle byla moc povedená. Místy drsný příběh velmi statečné Anny, poutvé a napínavé čtení, které vás pohltí a nepustí, moc hezky napsané. Těžká poválečná doba, příběh lásky, opravdové přátelství, politická situace, Annina četná těhotenství, starost jak uživit rodinu, manželovy psychické problémy, je tam prostě všechno. Mám jediný problém, knížka mě chytla natolik, že jsem ji vyloženě vdechla a tak si ji někdy časem budu muset přečíst ještě jednou pomaleji a čtení si pořádně vychutnat.

08.03.2022 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Lucie Salová

Téma poporodní deprese je zajisté důležité a příběh paní Heleny velmi zajímavý, ale styl, jakým je kniha napsaná mi připadá takový..... Podivný? Prostě se mi to špatně četlo.. A ještě ke všemu se Heleniny dcery jmenují Noemi a Naomi, což mně osobně se dost plete a ještě to "vylepšuje" místy zbytečně zdlouhavé a ne příliš zábavné čtení. Jak jsem již řekla, téma a příběh velmi lákavé, ale zpracování slabší, což je škoda.

04.03.2022 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Jedna z NEJ knih, co jsem poslední dobou četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout, několikrát jsme přišla do práce s kruhy pod očima. Krásný a poutavý příběh, který Vás vyloženě "vcucne" a nepustí. Bohužel konec byl velmi smutný a při představě, že se jedná o knihu napsanou podle skutečných událostí mě až mrazí. Rozhodně doporučuji všem.

29.12.2021 5 z 5

Ztracená v Galábii Ztracená v Galábii Marie Formáčková

Kniha je velmi zajímavá a úplně odlišná, než všechny ostatní knihy s touto tématikou. Škoda, že je tak krátká, měla jsem přečtené za 2 cesty vlakem. Zavedla bych jako povinnou četbu pro všechny dívky a ženy, co si chtějí začít s muslimem...

29.12.2021 5 z 5

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

Na knihu jsem se moc těšila, ale po přečtení některých recenzí jsem trochu znejistěla. Nakonec spokojenost. Člověk ke knize musí přistupovat tak, že je to vlastně blog, který autorka psala pro své příbuzné a přátele, aby věděli, jak se na cestách má. Sama pracuji v cestovním ruchu a pár historek mě opravdu pobavilo. Spoustu míst, kde autorka byla jsem osobně navšívila a tak jsem si příjemně zavzpomínala. U spousty míst, kde jsem zatím nebyla jsem si alespoň udělala obrázek, kam se tam vydat a zda je nutný místní průvodce, nebo se člověk může vydat sám na vlastní pěst. Zdrobnělin je v knize opravdu mnoho a ze začátku to člověka překvapí, ale po cca 50 stránkách jsem je přestala vnímat. Autorka ráda jí a umí svěle popisovat jídlo, takže mě během celého čtení honila mlsná :-)

10.12.2021 5 z 5