Staneš se mou další ženou

Rozvedená Nadia si užívá nabytou svobodu. Do života jí ale vstoupí Karim, zbožný muslim, který se do ní zamiluje a chce si ji vzít. To, že má už manželku a děti, zamilovaná Nadia neřeší. Když se ale odstěhují do Ománu, přijímá jen s velkými obtížemi nároky, které se na ženu muslima kladou. Navíc také tvrdě pocítí Karimovy závazky a záhy zjistí, že dvě ženy jsou mu málo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478668/big_stanes-se-mou-dalsi-zenou-tli-478668.png 3.88

Vydáno: , Alpress

Mein Mann, seine Frauen und ich: Roman nach einer wahren Geschichte, 2017

Kniha Staneš se mou další ženou

JajaPaja
04. listopadu

Tak tuhle jsem si užila moc pěkné čtení

Johana

Lehké čtení, které jsem si naordinovala po krvežíznivém Carterovi. Knížka moje očekávání splnila, je to čtivá oddechovka pro ženy, dá se v podstatě schroupat za den, což jsem také učinila. Co se mi líbí - autorka se vyhnula tomu klišé, aby líčila muslimského manžela jako prachtemnou postavu, evropskou manželku pak jenom jako něžnou holubici a politováníhodnou oběť. Pohled na manželství dvou lidí z odlišných kultur je tu daleko barvitější - ačkoli nijak zvlášť hlubokomyslný. Ale celkem doporučuji.

Danago

Skvělá knížka napsaná podle skutečného příběhu. I když na podobné téma už jem toho četla hodně, tak tento úhel pohledu jsem ještě nezaznamenala. V knize se ukazuje , že není nic černobílé, a vidíme pohled tak trochu jinýma očima. To že autorka zaznamenala skutěčný příběh perem profesionála dává knize mnohem poutavost a čtivost. Kdo má rád romány podle skutečnosti, kde se řeší netradiční vztahy určitě si knížku užije stejně jako já. Můžu jen doporučit.