Murasaki Murasaki komentáře u knih

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Do knížky jsem šla s očekáváním pořádné duchařiny, díky které se budu bát jít v noci na záchod. Do třetiny knihy tomu tak bylo, ale po odhalování tajemství obyvatel sídla to tomu ději ubralo na reálnosti a už jsem se tolik nebála. Ovšem mi to vůbec nebránilo v tom si knížku užít až do konce. Z toho konce mám ale takové rozporuplné pocity. Hlavní hrdina mi byl ale sympatický. Jen teda bych se asi nevrhla do takové práce. Každopádně, pokud jste fanoušky hororů, rozhodně by vás tato kniha neměla minout. Tento díl se mi ze tří dílů dostal do ruky jako první, tudíž nemohu porovnávat třeba s první knihou Duchem domu Ashburnů.

11.07.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knihu mi doporučila úžasná paní v knihkupectví u nás ve městě. Hledala jsem odpočinkovou četbu, u které bych mohla vypnout a byla mi doporučena tato. Kniha na první pohled zaujme svou barevnou obálkou. A kniha samotná? Ze začátku jsem měla problém se začíst a zorientovat se. Ale ve finále se mi celkem líbila a měla jsem ji přečtenou během 3 dnů. Miluju Moravu a jejich nářečí. V tomto směru se mi to moc líbilo. Ovšem hlavní hrdinka se mi se svými zvláštními vztahy s muži tolik nezamlouvala. Ale počtení bylo pekne a někdy se podívám i po ostatních knihách autorky.

07.07.2020 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Knížku budu rozdýchávat nějaký čas. Opravdu špatně snáším násilí na dětech, obzvlášť teď, když jsem máma. Nechápu, jak jsem knížku mohla začít číst.
Každopádně mě dostalo, jak byla postava vraha skvěle promyšlená. Těžké duševní trauma z dětství, kdy se snažil zavděčit matce, která ovšem měla svého mazánka, motiv k jeho činům a také jakým způsobem ty odporné činy spáchal. Celou dobu jsme vraha měli přímo pod nosem, ale za nic by mě tento člověk nenapadl. A to jsem si myslela, že jsem se z jiné knížky poučila. :D
Možná jsem dost namlsaná Kim Stoneovou od Angely Marsons a jejími skvělými úvahami a pokroky ohledně vyšetřování. Zde jsem postrádala nějaké pokroky v případu a celý příběh se celkem táhl, proto strhávám jednu hvězdičku. Každopádně doporučuji. Pokud ovšem máte silný žaludek.

22.06.2020 4 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Pěkná oddechová knížka, u které jsem se dobře pobavila. Určitě se podívám i po dalších knížkách této autorky.

19.07.2019 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Nějak nevím, co si o tomto literárním počinu myslet. Jak už bylo v komentářích mnohokrát řečeno, kniha je neskutečnou vykrádačkou několika velmi známých knih. A jelikož jsem ji četla ihned po Krutém princi, tak to bylo dost znát. Každopádně nad tím by člověk i přimhouřil oči, protože vymyslet opravdu originální příběh je přeci jen v této době čím dál náročnější. Co mi ovšem drásalo nervy, byla hlavní hrdinka. Na začátku knihy, než se dostala do veškerého dění ve Vílí říši, mi přišla sympatická, dokonce i rozumná, ale co předváděla potom? Její myšlenkové pochody jsem ani za mák nebyla schopna pochopit. Mnohokrát jsem knihu zavřela s nevěřícným výrazem ve tváři.
Ačkoliv se nám autorka snažila na konci navodit takový ten "wow" efekt, za mě se jí to moc nepovedlo. Předvídala jsem ho už snad v polovině knihy. :D A nelogičnosti v celém příběhu, to je taky kapitola sama o sobě.
Nevím no.. druhý díl si asi přečtu bo nemám ráda nedočtené série, ale asi se k ní v budoucnu vracet nebudu.

13.05.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Opět jsem dostala od autorky čtivou, napínavou knihu s temnou atmosférou, kterou jsem zhltla za chvilinku. Moc se mi líbily ty snové flashbacky do minulosti domu a také, že člověk nevěděl co je realita a co představa. Darcy má čestné místo v mé knihovně. Jen teda na těch sluníčkových happy endech by mohla zapracovat. :D

09.05.2022 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Čím dál víc mě Jude a Cardan baví. Jude je podle mě správná hlavní hrdinka, která konečně koná a ne jen fňuká. :D Druhý díl byla jedna velká emocionální jízda. Autorka ví, jak na nás. :D Ovšem Taryn a Locke.. tihle dva jsou nad mé chápání. Já bych se tam bez nich klidně obešla.
A s tím koncem knihy mě autorka dostala do kolen. Jsem neskutečně zvědavá, jak takto rozehraná hra skončí. Ke třetímu dílu mám velká očekávání. :D

09.05.2022 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Musím říci, že díky této knize jsem se začala pomalu napojovat na vánoční náladu. Sice byl děj předvídatelný a už po pár stránkách jsem věděla jak skončí. Celkově mi takové knihy přijdou všechny na jedno brdo, ale i tak mi to nebránilo v tom si knihu užít. Na 100% splnila svůj účel a to ten, u knihy vypnout a odreagovat se. Opravdu jsem si příběh užila, zasmála se a aspoň na chvíli zapomněla na všechny starosti. Hrozně jsem si zamilovala Sophiinu velkou rodinu. Ovšem jsem si u knihy i poplakala u části se Sophiinou sestrou. Jelikož jsem sama maminka, tak od té doby jsem na témata s dětmi obzvlášť citlivá.
Každopádně jestli hledáte knihu, u které můžete vypnout, rozhodně ji mohu doporučit.

19.11.2021 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl Griši mě nebavil tolik jako ten první, ale je to celkem pochopitelné, jelikož druhé díly trilogií většinou bývají pomalejší a zabývají se přípravou na velké finále v díle následujícím. Velkým příjemným překvapením tohoto dílu byl princ Nikolaj. Ten si mě získal okamžitě. Už ani nevím, kdy naposledy si nějaká postava u mě získala takové sympatie jako on. Koho jsem ovšem nemohla vystát, byl Mal. Omlouvám se, ale bez něj by to čtení bylo příjemnější. :D
Každopádně se nemůžu dočkat velkého finále.

30.09.2021 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Mé druhé setkání s touto autorkou a musím říci, že i o dost lepší než s knihou Někdo cizí v domě. Pravděpodobně je to tím, že autorku ještě nemám tak načtenou, ale já jsem s touto knihou byla moc spokojená, i když se děj dal trochu předvídat. Ale bylo tam pár pasáží, kdy jsem byla opravdu překvapená. Těším se na autorčiny další knihy.

20.07.2021 4 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Na knihu jsem v poslední době dost narážela, ale nebyla jsem si jistá, jestli je to kniha pro mě. Přeci jen je určena pro trochu jinou věkovou kategorii. Ale po vychvalování knihy na instagramu od knihomolů v mém věku i o trochu starší, jsem si řekla, že si ji pořídím. A světe div se, neskutečně mě knížka bavila a užila jsem si ji od začátku do konce. Musím říct, že i já jsem měla místy husí kůži. I když bylo našim hrdinům teprve 11 let, rozhodně na mě takto nepůsobili. Jejich myšlenkové pochody a odvaha se rovnala tak středoškolnímu věku. Chvílemi jsem v knize měla i takové Koralina vibes. :D Originální příběh, krásně čtivě napsaný. Doporučuji!

05.06.2021 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Sérii Griša, jsem si chtěla přečíst už nějaký ten rok zpátky, kdy mě young adult literatura hodně zajímala, ale nedostala jsem se k tomu. Když teď přišel seriál, rozhodla jsem se před shlédnutím sérii přečíst. Myslím si, že kdybych knížku četla před těmi pár lety, asi bych z ní byla více nadšená. Líbila se mi, to ano, ale byla tam spousta ALE a hlavně mě lehce více štvala Alina. Ale jasné, naivní hrdinky a spousta klišé do young adult patří. Asi jsem jen přethrillerovaná. :D
Bylo ale prima se z vražd a dramatu vrátit do světa plného magie. Určitě si přečtu i zbylé dva díly.

22.05.2021 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Nebyla jsem z knihy tak nadšená jako z předchozího dílu Maminčin mazánek, ale rozhodně jsem se nenudila. Zajímavý děsivý případ, šokující rozuzlení. Jenom to vyšetřování bylo pomalé, táhlo se a byla tam spousta popisů, které by tam asi ani být nemusely. Ale 4* si rozhodně zaslouží.

18.04.2021 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

(SPOILER) I když jsem knihu přečetla za jeden jediný den, přesto jsem ji nemohla ohodnotit lépe. A zrovna u tohoto tématu mi to přijde hrozně blbé. Každopádně.. kniha nebyla autentická, jelikož to nebyl příběh vyprávěný samotnou Helen, ani dochovaný záznam z jejího deníku třeba. Hodně historických věcí mi tam nesedělo. Z Mengeleho byl najednou jakože hodný strejda. Jsem zvyklá číst knihy z té doby založené na výpovědích toho určitého člověka. Ano, kniha mě vzala za srdce, ale byla tam spousta ALE.

18.04.2021 3 z 5

Nikomu by neublížil Nikomu by neublížil Catherine Burns

Tahle kniha byla pro mě oříšek. Každou chvíli autorka skákala z přítomnosti do minulosti a zpátky a chvíli mi trvalo se v tom zorientovat. Hodně se děj ze začátku táhl. Ale člověka to nutilo číst dál. Když přišla ta část, kdy jsme se dopodrobna dozvěděli, jaká tajemství se ukrývají ve sklepě, udělalo se mi zle. Hlavně kvůli jedné věci. Oba dva sourozenci byli zvrácení, co si budeme. A na to všechno skončila Marion nějak moc dobře. A hlavně, taková razantní změna za jediný rok? Opravdu zvláštní kniha, ale svým způsobem se mi docela líbila.

23.01.2021 4 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Z knížky mám smíšené pocity. Upoutala mě obálka i anotace, ale po dočtení.. čekala jsem trochu něco jiného. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, autorka na nás vyvalila tolik postav, že i ke konci knihy jsem měla problém si zapamatovat kdo je kdo. Postupně se to začalo pěkně rozjíždět, ale byla tam spousta míst, u kterých jsem se nudila, spousta zbytečných popisů. Celkově byla kniha zmatená, pořádně nepromyšlená, nedotáhnutá do konce. Jak moc jsem se těšila na rozuzlení, tak jsem byla z konce zklamaná.

12.12.2020 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Těšila jsem se na milý vánoční příběh a ten jsem také dostala. I když té vánoční atmosféry bych si tam přála trochu více. Nechyběla ani velmi naivní puberťačka. Poslední dobou mi ale takové typy v knížkách začínají vadit. :D Co mi ale opravdu vadilo, byly neustálé překlepy v knížce. Když jednou za čas na nějaký v knížce narazím, zvládnu ho přehlédnout, ale když jsou v knize skoro pořád, docela tím ničí požitek z knihy.
Každopádně milá knížka, která se k vánočnímu času perfektně hodí a určitě se třeba ještě letos dostanu i k ostatním.

10.12.2020 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Sérii Divotvůrce objevila moje sestra. A ačkoliv fantasy nečte, Divotvůrce ji naprosto očaroval a úplně mu propadla. A já se ji nedivím. Já mám teda s fantasy větší zkušenosti, čtu ji už odmala, proto jsem se bála svých velkých nároků. Ale moc se mi to líbilo. Děj byl svižný, není ani moc komplikovaný a co se na scéně objevil Reichis, o zábavu je postaráno ve velkém. Určitě sérii doporučuji jak kvůli příběhu, tak kvůli těm nádherným obálkám, které jsou ozdobou knihovny.

03.12.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Stejně jako u těch předešlých, jsem se i na tento díl moc těšila. Anotace mě zaujala snad ze všech nejvíce. Po přečtení po většinou negativních recenzí jsem měla smíšené pocity, ale víte co? Mně se to fakt líbilo! Sice jsem se vůbec nebála, jako u předchozích knih, které ve mně vyvolaly aspoň malý pocit strachu, ale kniha byla napínavá a já se nemohla dočkat odhalení tajemství rodiny Folcroftů. A byla jsem opravdu překvapená. Taky proto jsem knihu přečetla za jediný den. Ano, stihla jsem to i když mám dítě. :D

30.11.2020 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Před dvěma roky jsem si knížku rozečetla, ale uprostřed mě přestala bavit. Celkově jsem v tu dobu měla čtecí krizi. Při nynějším druhém čtení jsem se toho v jednu chvíli obávala znovu, ale knížku jsem nakonec úspěšně dočetla.
Dle mého se jedná o velmi originální příběh, který mě zaujal. Přeci jen, kdo někdy nechtěl, aby jeho oblíbená postava z knihy ožila?
Příjemné čtení, chvílemi ale moje dospělácké já křičelo, jak některé věci v určitou chvíli nedávají žádný smysl. Ale nemění to nic na tom, že to bylo krásné. A konec mě přinutil si hned obstarat druhý díl.

30.11.2020 4 z 5