Murasaki Murasaki komentáře u knih

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

(SPOILER) I když jsem knihu přečetla za jeden jediný den, přesto jsem ji nemohla ohodnotit lépe. A zrovna u tohoto tématu mi to přijde hrozně blbé. Každopádně.. kniha nebyla autentická, jelikož to nebyl příběh vyprávěný samotnou Helen, ani dochovaný záznam z jejího deníku třeba. Hodně historických věcí mi tam nesedělo. Z Mengeleho byl najednou jakože hodný strejda. Jsem zvyklá číst knihy z té doby založené na výpovědích toho určitého člověka. Ano, kniha mě vzala za srdce, ale byla tam spousta ALE.

18.04.2021 3 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Tato série mě prostě baví. Opět nechyběla pořádná akce, dostali jsme pár odpovědí, ale vynořila se opět další spousta otázek. Moc mě potěšilo setkání se s postavami z prvního dílu. Nemůžu se dočkat, až se začtu do dalšího dílu.

18.04.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Nebýt seriálu, který se mi moc líbil, nikdy bych se o knize nedozvěděla. A musím říct jedno. Kniha se mi libila ještě o něco více. Trochu mě mrzelo, že jsem si nemohla Simona a Daphne představit podle sebe, protože jsem měla v hlavě podobu ze seriálu, ale to nevadí. Kniha na mě působila více vtipněji a odlehčeněji než serial. A co na knihách opravdu miluji je to, že vidíme postavám do hlavy. Vidíme, co si myslí, celkově se o nich dozvíme více, než nám poví seriál. Kdo viděl seriál, tak mohu zaručit, že i přečíst si knížku stoji za to.

04.04.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jestli jsem si myslela, že první díl byl ten největší masakr, který jsem kdy četla, tak jsem byla dost naivní. Carter v Popravčím nasadil laťku brutálnosti ještě o něco výš a mnohdy mi při čtení bylo dost nevolno. Přečteno jsem měla za 2 dny. Nedalo se od knihy odlepit. Carterova série s Robertem Hunterem je naprosto dokonalá záležitost, která nesmí žádnému milovníkovi tohoto žánru chybět v knihovně.
Vrah mě na konci opět hodně překvapil.

24.02.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Anotace mě opravu zaujala. Hodně jsem si od knížky slibovala. Na 5 hvězdiček to ale nebylo. A to z jednoho důvodu. Matthias. Jeho pasáže jsem četla způsobem, že jsem většinou stránky rychle prolítávala.
Kniha začala dost dobře. Prostřední část se trochu táhla a konec vygradoval. Odhalení bylo naprosto nečekané. Dočítala jsem s otevřenou pusou. A nakonec epilog. Ten mi na tom všem přišel svým způsobem nejkrásnější.
Nedokážu si představit co museli všichni prožívat. Matthias, který celých 14 let pátrá po své dceři, poslední oběť, která z toho s následky vyvázla a nakonec Hannah. Hannah, které to všechno přišlo normální. A myšlení, že se toto, bohužel, opravdu skutečně děje.. Zase se budu bát chodit ven.

05.02.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Být detektivem, který dostává za mříže nespočet vrahů a násilníků, musí být stresující. Obzvlášť, jestli se někdy dostanou na svobodu a celou dobu v sobě živí nenávist. Odkryla se nám další tajemství z Kiminy minulosti a zase jsme se dostali k ní blíže. Z některých zjištění mi bylo úzko a opravdu Kim obdivuji, že se přes to všechno dokázala dostat tam, kde je. Bylo také moc fajn si připomenout případy z předchozích knih. Angela mě svým výběrem vraha opět úplně dostala. Tuto osobu bych netipovala ani za nic. A oceňuji opětovné, i když okrajové, nasazení doktorky A. Já ji miluju! :D

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Po dočtení Winter jsem se pustila i do této jednohubky. Bylo fajn se blíže podívat do života Levany. Ze začátku mi bylo Levany docela líto. Přeci jen neměla jednoduché dětství. Ale postupně co všechno byla schopná udělat. Co jsem taky čekala, vzhledem k tomu z jaké rodiny pocházela. Ale že byla schopna tahle hnusně ublížit člověku, kterého údajně milovala. Běhal mi mráz po zádech. Každopádně příjemné doplnění série.

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se po posledním díle rozhodla pustit do Osudného slibu. Pořád ta ztráta bolí. Za všechny díly mi celý tým přirostl k srdci. Každopádně mě opět Angela nezklamala a donutila mě přečíst knihu za 2 dny. Opět jsem byla s vrahem úplně v lese. :D

Winter Winter Marissa Meyer

Je to tady. Po dvou letech jsem konečně přečetla i závěrečný díl Měsíčních kronik. Seznámili jsme se s Winter. Princeznou, která se rozhodla nepoužívat svůj měsíční dar na úkor své psychiky. Hodně jsem si Winter oblíbila. Také jsme se konečně dostali do velké finální bitvy. místy mi kniha přišla už taková dlouhá, ale konec stál za to. Příběh skončil nejlépe jak jen mohl. Nádherná série, která mi bude moc chybět. Ale nepochybuji, že se k ni ještě někdy vrátím.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Lepší knihou jsem rok 2021 zahájit nemohla. Chris Carter nás nalákal na příběh hned od první strany. Nikde v celé knize jsem nenašla žádné hluché místo. Pořád se něco dělo. Huntera jsem si zamilovala a společně s Garciou jsou naprosto skvělá dvojka. V polovině knihy ve mně hlodalo tušení, že vím, kdo s tím má co dočinění. Samotné se mi tomu nechtělo věřit, ale trefila jsem se. :D Musím říct, že jsem se v knize nesetkala ještě s chytřejším vrahem. A ten konec... panebože. Každopádně moje milovaná Angela Marsons má u mě pořádnou konkurenci. :D

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Co se týče čtivosti. Ze začátku mi trvalo se do děje dostat, ale postupně se to lepšilo. Kniha mi pomohla trochu více porozumět mé sestře a také sobě. Člověk, který si nikdy neprošel psychickými problémy, nedokáže pořádně knize a hlavní hrdince porozumět. Za sebe dávám 5 hvězdiček.

Nikomu by neublížil Nikomu by neublížil Catherine Burns

Tahle kniha byla pro mě oříšek. Každou chvíli autorka skákala z přítomnosti do minulosti a zpátky a chvíli mi trvalo se v tom zorientovat. Hodně se děj ze začátku táhl. Ale člověka to nutilo číst dál. Když přišla ta část, kdy jsme se dopodrobna dozvěděli, jaká tajemství se ukrývají ve sklepě, udělalo se mi zle. Hlavně kvůli jedné věci. Oba dva sourozenci byli zvrácení, co si budeme. A na to všechno skončila Marion nějak moc dobře. A hlavně, taková razantní změna za jediný rok? Opravdu zvláštní kniha, ale svým způsobem se mi docela líbila.

23.01.2021 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Knížku jsem dostala k vánocům a rozhodla jsem se ji přečíst hned, dokud byl ještě vánoční čas. Z každé povídky na mě dýchala vánoční atmosféra. Po dočtení každé povídky jsem si řekla: "Tak tahle byla nejlepší." Ovšem pokaždé mě ta další vyvedla z omylu. Poslední byla ovšem ze všech nejhezčí. Krásné oddechové čtení na zimní dny. Jen by to k tomu chtělo venku ještě ten sníh.

28.12.2020 5 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Z knížky mám smíšené pocity. Upoutala mě obálka i anotace, ale po dočtení.. čekala jsem trochu něco jiného. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, autorka na nás vyvalila tolik postav, že i ke konci knihy jsem měla problém si zapamatovat kdo je kdo. Postupně se to začalo pěkně rozjíždět, ale byla tam spousta míst, u kterých jsem se nudila, spousta zbytečných popisů. Celkově byla kniha zmatená, pořádně nepromyšlená, nedotáhnutá do konce. Jak moc jsem se těšila na rozuzlení, tak jsem byla z konce zklamaná.

12.12.2020 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Těšila jsem se na milý vánoční příběh a ten jsem také dostala. I když té vánoční atmosféry bych si tam přála trochu více. Nechyběla ani velmi naivní puberťačka. Poslední dobou mi ale takové typy v knížkách začínají vadit. :D Co mi ale opravdu vadilo, byly neustálé překlepy v knížce. Když jednou za čas na nějaký v knížce narazím, zvládnu ho přehlédnout, ale když jsou v knize skoro pořád, docela tím ničí požitek z knihy.
Každopádně milá knížka, která se k vánočnímu času perfektně hodí a určitě se třeba ještě letos dostanu i k ostatním.

10.12.2020 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Sérii Divotvůrce objevila moje sestra. A ačkoliv fantasy nečte, Divotvůrce ji naprosto očaroval a úplně mu propadla. A já se ji nedivím. Já mám teda s fantasy větší zkušenosti, čtu ji už odmala, proto jsem se bála svých velkých nároků. Ale moc se mi to líbilo. Děj byl svižný, není ani moc komplikovaný a co se na scéně objevil Reichis, o zábavu je postaráno ve velkém. Určitě sérii doporučuji jak kvůli příběhu, tak kvůli těm nádherným obálkám, které jsou ozdobou knihovny.

03.12.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Stejně jako u těch předešlých, jsem se i na tento díl moc těšila. Anotace mě zaujala snad ze všech nejvíce. Po přečtení po většinou negativních recenzí jsem měla smíšené pocity, ale víte co? Mně se to fakt líbilo! Sice jsem se vůbec nebála, jako u předchozích knih, které ve mně vyvolaly aspoň malý pocit strachu, ale kniha byla napínavá a já se nemohla dočkat odhalení tajemství rodiny Folcroftů. A byla jsem opravdu překvapená. Taky proto jsem knihu přečetla za jediný den. Ano, stihla jsem to i když mám dítě. :D

30.11.2020 5 z 5

Za ta léta jsem knihu rozečetla tolikrát, avšak nikdy jsem ji nedočetla do konce. Zato filmové zpracování jsem viděla nespočetněkrát. Tentokrát jsem Hobita dočetla. Zamilovala jsem se do způsobu, jakým Tolkien Hobita napsal. Zjistila jsem také, že se kniha od filmu podstatně liší. Ostatně, aby film působil více akčněji. Ovšem v knize vše dávalo mnohem větší smysl, všechno do sebe zapadalo. Bylo vysvětleno vše, co film zapomněl. Určitě se k Hobitovi zase někdy vrátím.

30.11.2020 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Před dvěma roky jsem si knížku rozečetla, ale uprostřed mě přestala bavit. Celkově jsem v tu dobu měla čtecí krizi. Při nynějším druhém čtení jsem se toho v jednu chvíli obávala znovu, ale knížku jsem nakonec úspěšně dočetla.
Dle mého se jedná o velmi originální příběh, který mě zaujal. Přeci jen, kdo někdy nechtěl, aby jeho oblíbená postava z knihy ožila?
Příjemné čtení, chvílemi ale moje dospělácké já křičelo, jak některé věci v určitou chvíli nedávají žádný smysl. Ale nemění to nic na tom, že to bylo krásné. A konec mě přinutil si hned obstarat druhý díl.

30.11.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Mám za sebou třetí knihu. Řekněme, že postupným čtením každého dílu začínám mít problém s autorčinými konci. Nejsou to konce, které bych u hororu normálně očekávala. Každopádně...
Moc se mi líbil začátek, kdy nás hlavní hrdinka Remy, jakožto průvodkyně, provede po domě a seznámí nás s děsivou minulostí domu. 3/4 knihy jsem s napětím otáčela stránku po stránce. Bohužel je tu právě ten konec, který mi ten skvělý požitek z knihy trošku pokazil. Nedávalo mi to tam smysl, ale budiž.
Velká škoda, že si autorka víc nepohrála s Edgarem. Celkově se mohl v příběhu o trochu víc zapojovat a ne jen tak okrajově. Hvězdičku strhávám právě za poslední část knihy, která dle mého vkusu, mohla skončit malinko jinak.

30.11.2020 4 z 5