Mudry Mudry komentáře u knih

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Kdo ve spojení s autorem hledá výhradně Harryho Hola , ten bude pravděpodobně zklamaný. Kdo ale pase po samotném Jo Nesbovi v jakékoliv jeho autorské podobě stejně jako já, smlsne si na jeho další lahůdce.

23.08.2023 5 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Šla jsem do toho díky výzvě a rozhodně nelituji.

11.10.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Ufff... Tak jen doufám, že pan Kotleta nemá doma tu skleněnou kouli.

03.05.2022 5 z 5

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Po prvních stránkách mi to trochu "zavánělo " červenou knihovnou a měla jsem obavy, že jsem tentokrát sáhla vedle. Mýlila jsem se. Je to neuvěřitelně čtivý příběh. Historicky samozřejmě nic nového ( snad jen pohled zase z jiného úhlu), nicméně optikou dnešní doby příběh snad ještě děsivější. Právě tohle vyprávění ukazuje, jak plíživě a nenápadně, aniž by si kdokoliv dokázal připustit jasnou odchylku od normálu , vše spěje k zvrácenému finále.

13.02.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nesbo je za mě prostě sázka na jistotu . Baví mě jeho styl psaní a je mi asi jedno o čem a pro koho píše. Vždycky mě to baví.

01.02.2022 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Pro mě malinko pomalejší rozjezd, ale pak už jsem to hltala. Hlavní hrdina si mé sympatie musel docela dlouho získávat, ale nakonec se zadařilo, i když na Dextera nedosáhl. Ve výsledku jsem spokojená.

15.09.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Nemůžu říct, že bych se nudila, ale dost jsem se potýkala se spoustou náhod a neuvěřitelností. Na druhou stranu nebýt doby, ve které právě žijeme, málo uvěřitelného by bylo v příběhu ještě mnohem více .

10.09.2021 3 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Já byla spokojená se všemi díly. Ale jak už to bývá i u filmů, jednička je většinou vždycky nejlepší. Paní Hayder ovšem skončila tuto sérii stejně skvěle jako ji začala !!!

28.08.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Od autorky jsem četla Vyhnání Gerty Schnirch a byla jsem nadšená , proto jsem se do bohyní ( i dle hodnocení ) pustila natěšená a s velkým očekáváním, i když samotné téma by mě asi zrovna neoslovilo. Bohužel, jsem zklamaná. Že se budu brodit spisy a dokumenty jsem nečekala , často jsem stránky jen přelétla tak, jako hlavní hrdinka právě to množství archivních spisů. Pořád jsem doufala v odhalení nějakého šokujícího rodinného tajemství , ke kterému, jak se zdálo, vyprávění směřovalo, avšak nedočkala jsem se. Mrzí mě to, ale nadšení ostatních hodnotících tentokrát sdílet nemohu.

04.08.2020 2 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Až na konec malinko přitažený za vlasy nemám co vytknout. Jsem spokojená. Stejně jako Zloba je Nenávist "jiná" , což vítám. Četla jsem všech deset dílů v poměrně krátkém časovém úseku a kdyby nebylo Zloby a Nenávisti, asi by mě podobnost všech ostatních začala pomalu nudit. Takže... zase pět...

26.05.2020 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Ráda čtu knihy s tématikou 2.sv. války a ani s touto jsem nešlápla vedle. V jedné fázi bych si ale rozhodně užila více napětí, kdybych se z komentáře níže předem nedozvěděla poměrně zásadní informaci ze samotného konce knihy . Škoda.

13.11.2019 4 z 5

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

O Čikatilovi jsem už přečetla dost, takže jsem věděla, do čeho jdu. Mezi jinými i knihu Dítě č. 44, která byla motivována Čikatilovým případem. Příběh byl ale zasazen do padesátých let minulého století a vyšetřování negativně ovlivnila Stalinova diktatura přetrvávající i po jeho smrti. Tedy více než brutalitou vraha jsem byla šokována faktem, že ani třicet let po té, v době skutečného pátrání , se praktiky bezpečnosti a milice tak málo změnily.

09.11.2019 5 z 5

Vzhledem k okolnostem je těžké knihu objektivně hodnotit. Ano, uronila jsem při čtení slzu, ale otázkou je , zda bych ji uronila, kdyby byl autor stále mezi námi. Je zřejmé, že jeho skon mými emocemi při čtení nemálo otřásl. Tipuji, že minimálně jednou hvězdičkou navíc.

01.12.2023 4 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Vzhledem k poměrně těžkému tématu neuvěřitelně čtivá záležitost. Překvapená jsem ale nebyla, protože už vím, že pan Šulc psát prostě umí.

29.08.2023 5 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Jsem docela překvapená z poměrně nízkého hodnocení knihy. Za mě rozhodně patří k těm povedeným s touto tématikou. Námět, zpracování - všechno se povedlo. Nenašla jsem během čtení jediné "hluché místo" , postupné rozplétání zápletky mě drželo ve střehu až do samého konce .

18.08.2023 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Mám trochu rozpačité pocity. Měla jsem dojem, že celý příběh postupně zrychloval a do cíle přímo doletěl. Kdyby se celá kniha nesla v tempu první poloviny , šest set stran by nestačilo a mně by to vzhledem k tak citlivému tématu asi vůbec nevadilo.

25.06.2023 4 z 5

Orel vzlétl Orel vzlétl Jack Higgins

Komu se líbil "Orel přistál ", přijde si na své . Pravdou ale je, že příběhy jsou si v mnohém velmi podobné.

30.05.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Bylo to dlouhé. Kdyby se ale celá kniha podobala své vlastní první polovině, klidně bych ji snesla možná ještě delší, protože to byla pecka , zvláště pak ve světle nedávných skutečných událostí. Příliš náboženství, politiky a hlavně nadpřirozena bylo příčinou mého zklamání v polovině druhé. I když musím přiznat , že i tam se našly úseky probouzející můj spící zájem , už to ale prostě nebylo ono. A konec ? Rychlý a tak nějak nedostatečný vzhledem k tomu, kolik stránek z mnoha bylo pro příběh samotný jen málo podstatných.

13.05.2023 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Zvláštní... . Postrádala jsem napětí, chvílemi jsem se i nudila. Konec jen málo uvěřitelný.

10.04.2023 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Není to má první kniha na toto téma , přesto jsem zas a znovu šokovaná faktem, že v dnešní době je ještě něco takového možné. Konkrétně u tohoto příběhu se ale nemohu zbavit dojmu, že ve vyprávění o událostech v Číně nebyla autorka zcela upřímná. Pokud se mýlím, pak se autorce s úctou omlouvám, ale tolik neuvěřitelných náhod korunovaných zamilovaným obchodníkem s bílým masem mě prostě "tahalo za vlasy".

26.02.2023 4 z 5