Zátah na ďábla

Pojednává o životě, dopadení, výsleších i obětech masového vraha a kanibala Čikatila.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113386/big_zatah-na-dabla-2iS-113386.jpg 4.355
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

Hunting the Devil, 1993

Kniha Zátah na ďábla

GrasselováL

Četla jsem až nyní, lákavější přebal, které vydalo Naše vojsko :)

Větší vsuvka o životě inspektora, který vyšetřoval Čikatilův případ. Pro mě až zbytečně obsáhlé. Ale jinak super četba!

GYROTOURBILLON

Ano, souhlasim s uživatelkou monudostal. Co více napsat ??

edith79
25.03.2021

Kniha pro silný žaludek. Avšak neskutečně zajímavá. Andrej Čikatilo byl skutečný netvor. Dodnes si pamatuju, když jsem jeho fotku viděla jako malá holka v novinách, kde informovali o jeho zatčení a odsouzení. Od té doby jsem toho o něm přečetla spoustu. Tato kniha dopodrobna popisuje jeho dopadení, výslechy a pocity vyšetřovatele, který honbou za tímto vrahem strávil několik let svého života. Pět hvězd bez diskuze.

Abroš
06.03.2020

Knihu jsem si koupil v devadesátých letech.Věděl jsem o kom.Byla jednou z prvních,která přispěla,že jsou pachatelé slavnější než oběti.Skvěle popsaná psychologie postav.

Mudry
09.11.2019

O Čikatilovi jsem už přečetla dost, takže jsem věděla, do čeho jdu. Mezi jinými i knihu Dítě č. 44, která byla motivována Čikatilovým případem. Příběh byl ale zasazen do padesátých let minulého století a vyšetřování negativně ovlivnila Stalinova diktatura přetrvávající i po jeho smrti. Tedy více než brutalitou vraha jsem byla šokována faktem, že ani třicet let po té, v době skutečného pátrání , se praktiky bezpečnosti a milice tak málo změnily.

Martasss
01.03.2019

Nejedná se o knihu, kterou bych si přečetla zas. Je brána spíše z historického hlediska. Tzv. "co se dělo po celou dobu řádění Čikatila v Rusku atd." . V tomto žánru mám raději více životopisné a psychologické hledisko. Ale přečtení beru pozitivně, dozvěděla jsem se opět o něco více z daného období.

Roubas
20.11.2016

Povinnost pro všechny fanoušky sériových vrahů. V detektivkách jsem se seznámil s velkým množstvím smyšlených šílenců a vrahů, ale žádný z nich nesahal tomuhle skutečnému ani po kotníky.

monudostal
01.09.2016

Velmi dobře napsaná knížka o jedné zrůdě "člověku" jménem Čikatilo ale dobře rozepsaná i o inspektorovi Kostojevovi, zajímavá knížka..