Zátah na ďábla

Pojednává o životě, dopadení, výsleších i obětech masového vraha a kanibala Čikatila.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113386/zatah-na-dabla-2iS-113386.jpg 4.435
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

Hunting the Devil, 1993

Kniha Zátah na ďábla

Abroš
06.03.2020

Knihu jsem si koupil v devadesátých letech.Věděl jsem o kom.Byla jednou z prvních,která přispěla,že jsou pachatelé slavnější než oběti.Skvěle popsaná psychologie postav.

Mudry
09.11.2019

O Čikatilovi jsem už přečetla dost, takže jsem věděla, do čeho jdu. Mezi jinými i knihu Dítě č. 44, která byla motivována Čikatilovým případem. Příběh byl ale zasazen do padesátých let minulého století a vyšetřování negativně ovlivnila Stalinova diktatura přetrvávající i po jeho smrti. Tedy více než brutalitou vraha jsem byla šokována faktem, že ani třicet let po té, v době skutečného pátrání , se praktiky bezpečnosti a milice tak málo změnily.

Martasss
01.03.2019

Nejedná se o knihu, kterou bych si přečetla zas. Je brána spíše z historického hlediska. Tzv. "co se dělo po celou dobu řádění Čikatila v Rusku atd." . V tomto žánru mám raději více životopisné a psychologické hledisko. Ale přečtení beru pozitivně, dozvěděla jsem se opět o něco více z daného období.

Roubas
20.11.2016

Povinnost pro všechny fanoušky sériových vrahů. V detektivkách jsem se seznámil s velkým množstvím smyšlených šílenců a vrahů, ale žádný z nich nesahal tomuhle skutečnému ani po kotníky.

monudostal
01.09.2016

Velmi dobře napsaná knížka o jedné zrůdě "člověku" jménem Čikatilo ale dobře rozepsaná i o inspektorovi Kostojevovi, zajímavá knížka..

KadelKM
18.03.2013

Z této knihy, nebo spíše z hlavní postavy v teto knize jde strach. Když jsem jí četl, tak jsem kolikrat potom nemohl ani usnout a jenom premyslel, jak se nekdo takovy může narodit.... :-( doslova hnusný čtení, ale ne vinou autora, ale ty zrudy o ktery je kniha...