Mudry Mudry komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tatér se mi docela líbil, ale z této knihy nadšená nejsem. Silný příběh skutečné osoby by si rozhodně zasloužil kvalitnější zpracování. Nepochybuji o tom, že Cilku muselo potkat mnoho šťastných náhod, jinak by pravděpodobně nebyla mezi přeživšími. V autorčině heslovitém slohově nezajímavém podání jsou tyto ale tak málo uvěřitelné stejně jako příběh celý, což se mi zdá trochu až neuctivé k příběhu skutečnému. Četla jsem několik knih napsaných očitými svědky ( tedy ne spisovateli ) a nejedno z těchto děl by si nálepku "román" zasloužilo rozhodně víc, než Cilčina cesta.

11.01.2020 2 z 5

Milá č. 18 Milá č. 18 Leon Uris

Musím přiznat, že první část knihy mě zrovna nenadchla. Na můj vkus hodně politiky. Jsem ale ráda, že jsem vytrvala . Od druhé části mě příběh zcela pohltil a od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

07.01.2020 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Od Kláry Janečkové jsem četla již několik knih a tahle, bohužel, patřila mezi ty slabší kousky. Příběh samotný super, proto by si asi zasloužil více stránek nebo méně holých vět. Jakoby to autorka psala na čas. Zarazilo mě pár nelogických pasáží a neméně postava, jíž je v jedné části věnováno poměrně dost pozornosti, ačkoli pak z vyprávění úplně zmizí, aniž by nějak přispěla k vyvrcholení příběhu, i když by podle mého názoru mohla. Čtivost knihy se autorce ovšem upřít nedá.

30.12.2019 3 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Nebyla jsem si jistá volbou téhle knihy, prostředí cirkusu mě nikdy nepřitahovalo. Ale.... Půjčila jsem si ji předevčírem, že ji mezi svátky zkusím a ačkoli jsem u nás doma ten, co je za Ježíška a v těchto dnech má úplně jiné starosti, sic nevyspalá mám přečteno. Silný a velmi čtivý příběh rozhodně nejen pro ženy.

21.12.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Asi tady budu za černou ovci, ale nemohu si pomoct. Pravda je, že jsem knihu přečetla jedním dechem, ale to už tak u knih na témata Stalin vs. Hitler, koncentrační tábory vs. gulagy, 2.sv. válka bývá. Každý takový příběh je silný. Ovšem právě ve srovnání s podobnými knihami mě tato až tak nenadchla. Možná je to koncem knihy, který jakoby postrádal konec samotného vyprávění , velmi stručným epilogem nebo stylem psaní na můj vkus velice chudým na souvětí.

27.11.2019 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Střídání současnosti s minulostí proložené fantazií, nenávist i láska, trocha humoru , nechybí místa k zamyšlení "co bych udělal já " a "co by bylo kdyby", v neposlední řadě pak opakované zděšení možná i údiv, když mě kniha zavedla do Osvětimi, přestože o té už jsem toho přečetla mnoho. Perfektní !!!

18.11.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Ráda čtu knihy s tématikou 2.sv. války a ani s touto jsem nešlápla vedle. V jedné fázi bych si ale rozhodně užila více napětí, kdybych se z komentáře níže předem nedozvěděla poměrně zásadní informaci ze samotného konce knihy . Škoda.

13.11.2019 4 z 5

Doba kamenná - Pomsta Šedého lva Doba kamenná - Pomsta Šedého lva Veronika Válková

Četbou této knihy jsem synovi "suplovala" audioverzi a musím přiznat, že mě bavila. Prostřednictvím vtipného,ale i napínavého příběhu lze dítěti (a nejen dítěti) nenásilně poskytnout spoustu nových zajímavých informací. Hvězdičku ubírám za mírný chaos ve jménech, s čímž jsem zpočátku měla potíž i já sama, natož pak malý čtenář....prostě hlavní hrdinka by se mohla jmenovat jinak než její zvířecí kamarádka. Určitě to ale není naše poslední kniha této série.

13.11.2019 4 z 5

Zátah na ďábla Zátah na ďábla Richard Lourie

O Čikatilovi jsem už přečetla dost, takže jsem věděla, do čeho jdu. Mezi jinými i knihu Dítě č. 44, která byla motivována Čikatilovým případem. Příběh byl ale zasazen do padesátých let minulého století a vyšetřování negativně ovlivnila Stalinova diktatura přetrvávající i po jeho smrti. Tedy více než brutalitou vraha jsem byla šokována faktem, že ani třicet let po té, v době skutečného pátrání , se praktiky bezpečnosti a milice tak málo změnily.

09.11.2019 5 z 5

V zakletém zámku V zakletém zámku kolektiv autorů

Klasické pohádky vhodné pro malé začínající čtenáře. Plusem jsou větší písmena a četné ilustrace.

09.11.2019 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Včera jsem číst začala a mám přečteno. Není tedy co dodat, líbilo se mi to moc.

01.11.2019 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Podobných svědectví bylo napsáno a konkrétně mnou přečteno mnoho. Vždycky mám trochu problém knihy tohoto typu hodnotit. Nelze na ně pohlížet jako na adepty na literární cenu roku. Je třeba nezapomínat, že je to literatura faktu a právě v tom vidím sílu těchto zas a znovu šokujících příběhů.

28.10.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jsem malinko rozpolcená. Moje pocity asi nejlépe vystihuje komentář od Katuska88. Sice jsem se přímo nenudila,ale i pro mě existuje mnoho jiných lepších knih s touto tématikou. Konec mě dojal, to nemohu popřít.

21.10.2019 3 z 5

Šeptem: Soukromý život ve Stalinově Rusku Šeptem: Soukromý život ve Stalinově Rusku Orlando Figes

Myslím, že není co dodat......

12.10.2019 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Asi nikdo, kdo válku nezažil, nemůže říct, že tohle by se jemu stát nemohlo. Silný příběh.

10.10.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nestydím se říct, že ani po přečtení téhle skvěle napsané knihy nemám jasno v tom kdo s kým, proti komu a hlavně proč válčí... Nicméně osud minimálně jedné z hrdinek by asi ani v míru nebyl o moc příznivější. Děsily mě letopočty...současnost příběhu...

03.10.2019 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Tři neuvěřitelně silné příběhy.....!!!

09.09.2019 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Nechci říct, že se mi kniha nelíbila, to bych lhala, ale ....... S první cca třetinou jsem musela trochu bojovat a když mě příběh konečně pohltil, přišel konec ("nekonec"), který podle mého po přečtení tolika stran musel zklamat snad každého.

05.09.2019 3 z 5

Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Přežila jsem Hitlera. Mladá žena v Berlíně 1940–1945 Marie Jalowicz Simon

Nečekala jsem tak konkrétní popisy téměř všech postav ( mimochodem jen zřídka lichotivé ), trochu jsem se ztrácela ve jménech a místy i v ději příběhu. I když si Marie mé sympatie zrovna nezískala, můj respekt jí patří. Jistě to byla silná žena a možná právě proto, že ke všemu přistupovala s výraznou dávkou drzosti a cynismu, byla schopna přežít.

27.08.2019 3 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Nedávno jsem přečetla Müllerovo Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení. Müller a Venezia se ocitli na stejném místě a ve stejnou dobu a to včetně pochodu smrti po evakuaci Osvětimi. Vyprávění Müllera je obsáhlejší a konkrétnější, rozhodně to ale nijak neovlivnilo můj dojem z výpovědi Shloma Venezia. Ačkoli jsem nikdy nepochybovala o pravdivosti zvěrstev, jež se tam děly, dvojí potvrzení faktu, že je to vážně pravda pravdoucí až do těch nejhrůznějších detailů, mě vážně dostalo.

27.08.2019 5 z 5