Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Autorka umí psát, je to čtivé, děj plyne ve slušném tempu a vždy je závěr něčím šokující, ozvláštněný.

21.06.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak asi budu trochu za šťourala. Příběh jako takový je výborný, čte se skvěle, tak jak jsme u této série zvyklí. Někdo to tady už ale zmínil, já jako sociální pracovnice s dvacetiletou praxí trochu s nevolí vnímám to černobílé podání chudí chudáci-bohatí zmetci, oběti společnosti, takový ten přehnaný liberalismus, který nám pomalu přerůstá přes hlavu a brzy nás to zničí. Ale to je asi můj osobní problém. Taky postava Avy mi přišla asi nejsympatičtější v prvním díle, v tomto mi některé její myšlenkové pochody opravdu už připadali mírně přehnané, hlavně v souvislosti s Livelym (utírání a desinfekce stolu apod...), který si zase u mě s každým dílem získává více a více bodů. Ale samozřejmě je kniha opět velmi čtivá a přes malé drobnosti, které nebudu rozvádět, abych nic neprozradila, téměř dokonalá:-)

03.06.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem četla už před pár lety a je výborná. Taková, na kterou se nezapomíná, ke které se rádi vrátíte, kterou je fajn mít doma v knihovničce...

22.05.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak to byla opět jízda! Zpočátku mi dost pila nervy Ava, snažila jsem se pochopit, že prožívá asi náročné období, ale přišla mi jako malý rozmazlený spratek a jako totálně odlišná osobnost od té z prvního dílu. A jakoby ji ani nefungoval její mozek jako policistky... Naštěstí si na konci dost vylepšila reputaci. Nevím, kde autorka chodí na ty popisy vražd, ale je to tedy silné kafe. Nejsem fanoušek drastických scén, ale autorka píše tak skvěle, že to zvládám a fakt mě tato série chytla. Hned vedle Kim Stoneové a Martina Servaze je Luc další skvělý společník. Knihu opět výtečně načetl jan Šťastný.

13.11.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tak já jsem byla spokojená. Ze začátku mi sice chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl, kterým je kniha napsaná, ale to bylo jen prvních pár kapitol. Pak si to sedlo a já se jen dobře bavila. Nemyslím si, že je kniha pro náctileté. Zaujaly mě charaktery postav, jejich humor a dialogy mě velmi bavily, zajímavý námět a jelikož jsem sociální pracovník, tak se mi líbilo Leonovo zaměstnání a to, že se kniha zabývá i závažnějším tématem "Tiffina problému". Od romantického hezkého příběhu očekávám romantický hezký příběh:-) A to se mi splnilo.

29.02.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Právě jsem dočetla a jsem spokojená. Kniha byla čtivá od začátku do konce, hlavní hrdinka mi byla sympatická právě svým tvrdohlavým přístupem a výrazným morálním kreditem. Vše do sebe zapadlo, nerozumím komentářům, že nebylo na závěr vše vysvětleno, mi nic nechybělo. Je pravda, že mě také zarazilo pár drobností, jakože v Londýně někde není signál, ale to byly jen maličkosti. Už se těším na další díly.

15.07.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Právě jsem dočetla, přečteno za dva dny. Líbí se mi styl, kniha je čtivá, děj Vás pohltí. Někteří tady píší, že je nereálná a přehnaná. Dělám přes patnáct let v sociální oblasti a troufám si tvrdit, že příběh se klidně někde někomu mohl přihodit. A ten konec, no samozřejmě nevím, ale všichni máme slabší dny a ve spoustě událostí našich životů hraje významnou roli náhoda či souhra určitých okolností a tady to bylo přesně takto popsáno. Takže já si myslím, že i konec je docela reálný. Určitě kniha vede k zamyšlení, jestli je vždy vše tak, jak to vypadá a hlavně, že je důležité mít oči otevřené, poslouchat a přemýšlet...

06.05.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Mám ráda knihy, ze kterých se něco dozvím, které se dobře čtou, mají zajímavý děj, spád a dobře vykreslené jednotlivé charaktery postav, které nejsou ani černé ani bílé. A to kniha Šelma splňuje. Jak moc je děj reálný, netuším a ani to netoužím zjistit:-.) Já se bavila.

28.02.2024 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Tak já hodnotím velmi vysoko, přijde mi jako jedna z jejích nejlepších knih. Tak nadutou a nepříjemnou hlavní hrdinku jsem snad ještě v těchto knihách nečetla, říkala jsem si, bože to je nána. Ala pak se to pěkně rozjelo, vysvětlilo. Popis venkova mi nepřijde zidealizovaný, na vesnici žiju a myslím, že to autorka docela pěkně vystihla, i ten pohled lidí z města:-))) Výhody i nevýhody života na vesnici a ve městě jsou krásně popsány, postavy jsou zajímavé, vyvíjejí se, příběh hezky plyne a šťastně skončí. Za mě super, kvůli toho tyhle knihy čtu. A u Julie se dozvíte i o zajímavostech z místa příběhu, takže za mě plný počet bodů.

29.10.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tak tohle mě jednoduše bavilo. Autorka nám vtipně přibližuje akademické prostředí a "polidšťuje" akademiky. Ukazuje, že i těmto "mozkovnám" mozky občas vypnou , že můžou být nechápaví a zpomalení stejně jako my, obyčejní smrtelníci:-) Knížka se četla sama, nic jsem od ní neočekávala, dostala jsem skvělý čtenářský zážitek. Doporučuji.

16.07.2023 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Tak opět výborné čtení, druhý díl byl ještě silnější než první. Becky mi sice tolik neseděla jako Patience, ale opět to byl velice intenzivní čtenářský zážitek. Člověk se opět mnoho dověděl z americké historie a o životě v těžkých letech hospodářské krize. Knihu rozhodně doporučuji a i když podle ohlasů se zdá, že třetí díl bude nejslabší, určitě si ho přečtu a těším se na něj.

21.10.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tak musím souhlasit s některými názory, že Švýcarsko, ať jsem se na něj opravdu velmi těšila, bylo zatím asi nejslabším dílem z celé série. Hlavní hrdinka mě na konci opravdu trochu dráždila. Ale pořád to splňuje to očekávání, které od knih z této série mám, romantický odpočinkový příběh, díky kterému se mnoho o dané zemi dozvím. Pořád čtu s mobilem v ruce a místa a památky si vyhledávám. Takže dávám čtyři hvězdy a těším se do Irska...

07.02.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak mě tahle série baví. Autorka má opravdu dar popsat prostředí, pokaždé mám chuť do té země vyrazit a projít se těmi ulicemi, navštívit všechna ta místa...U jejích knih si vždy odpočinu, nabijí mě pozitivní energií a dobrou náladou. Tentokrát mi právě seděla i milostná linka příběhu, už se těším na další díl...A velkým bonusem jsou nádherné obálky knih, v knihovně se budou krásně vyjímat:-)

14.10.2021 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Tak asi půjdu trochu proti proudu, ale tento díl ze série byl hned po prvním dílu nejlepší. Skvělý děj točící se okolo řeky, zajímavé postavy, neotřele zpracované téma imigrantů a konečně se Lacey začala chovat jako normální zamilovaná ženská:-) Pár drobností by se určitě našlo, ale proč si kazit zážitek z dobré knihy, dokonce mi i slza na konci ukápla. Takže za mě super.

22.04.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tak opět výborné čtení, i když musím souhlasit s názorem, že zatím nejslabší díl série. Kdo ovšem boduje, je Lively. Na začátku to byl obyčejný pitomec a postupně sbírá plusové body a jeho hlášky a postava ve třetím dílu opravdu baví, chvilkami mi až přišlo, že zastiňuje hlavní postavy, což by mě u předešlých dílů ani nenapadlo. Motiv pachatele opravdu zajímavý a neotřelý, kdoví, zda se autorka inspirovala svou profesní praxí...Opravdu výborná série, těším se na další díl.

30.12.2020 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tak teď vůbec nevím, jestli své pocity z knihy vyjádřím dostatečně srozumitelně. Kniha je úžasně čtivá a přitom strašná. Měla jsem až nepříjemné fyzické projevy z četby. Pro mě naprosto nepochopitelné, že někdo mohl takové věci přežít, zvládnout útěk a ještě k tomu si v hlavě uchovat takové množství detailů, čísel, jmen apod. To mě na tom fascinovalo asi úplně nejvíce. Obdivuji všechny, kteří si tím prošli a zvládli to a navíc, když často po válce museli čelit nedůvěře a téměř obviněním, že si to vlastně všechno vymysleli. Hluboce se skláním pane Vrbo, Wetzlere, Racine a další...

30.10.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tak u této série mě vždy nadchne obal knihy. Překlepů bylo v druhém díle méně, což bylo příjemné zjištění. Jinak se mi asi první díl líbil o trošku víc, pekárna je více červená knihovna, některé postavy se chovají až neuvěřitelně dětinsky. Ale kniha se čte dobře, děj plyne, většina postav je sympatických a i když víte, jak to skončí, tak to vůbec nevadí:-) Kniha stojí určitě za přečtení, já si rozhodně přečtu i další díly.

07.05.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak podle mě super. Líbila se mi určitě více než Někdo cizí v domě a možná i o trochu víc než Manželé odvedle. A že se to podobalo deseti malým černouškům od Agathy Christie mi vůbec nevadilo.
Vraha jsem si tipla dobře, ale motiv ten uhádnout nelze. Aspoň mi se to nepodařilo:-) Kniha se čte téměř sama a ten závěr, no ty autorka rozhodně umí, i když jsem trošku něco takového čekala, vzhledem k tomu, že ona vždycky na závěr vymyslí něco silného. Ale tentokrát to podle mě bylo jen pozitivní a knihu to dokonale zakončilo.

22.02.2020 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Nevím jak to autorka dělá, ale série s Kim je návyková a díly si stále drží vysokou úroveň. Moc se mi líbí, jak se postavy a vztahy mezi nimi vyvíjejí, to u některých sérií bohužel nebývá zvykem. Opravdu vynikající série, nemůžu jinak, než se těšit na další díl...

12.11.2023 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Tak tohle je poklad. Zase se mi potvrdilo, že i knihy s modrým štítkem mohou být naprosto dokonalé. Autorka roky unikala mé pozornosti a možná je to dobře, nevím, zda bych knihu před deseti či dvaceti lety dostatečně ocenila, ale teď jsem naprosto nadšená. Všechny povídky vynikající, jedna lepší než druhá. Smekám...

04.06.2021 5 z 5