mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Hodnotím jako celek po dočtení sedmého dílu. Za mě naprosto monstrózní sága, kde nám autor představí postupně pět generací rodiny Prokopů a spolu s nimi nás provede všemi významnými i méně známými událostmi mezi roky 1400 až 1485. Na více než čtyřech tisících stranách, které se čtou sami, nás pan Vondruška provede jedním z nejvzrušujících období naší historie, kde nás nechá nahlédnout do životů obyvatel českého království a to od těch nejchudších z chudých až po samotné krále. Do neuvěřitelných detailů je čtenář obeznámen s životem v té době, a bez nadsázky by se mohlo co do informací a komplexnosti klidně jednat o učebnici dějepisu. Za mě o level lepší než Přemyslovská epopej a klobouk až ke kolenům.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Dlouho jsem se jí vyhýbal, chyba. Měl jsem strach, že po tom co jsem viděl seriál, kniha už mě ničím nepřekvapí, chyba. Seriál je výborný, kniha ještě lepší.

06.10.2017 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Takovej českej kříženec Harryho Holea a Cormorana Strikese. Nějaké extra napětí a akci nečekejte, ale příběh baví, žádná hluchá místa a zdlouhavé popisy. Myslím že série má dobře našlápnuto.

09.06.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Ty vole borec sám na Marsu, to bude pecka. No nakonec to zas taková bomba nebyla. Autor je vtipný, i ta forma psaného deníku sedla, ale napětí a nutnost přečíst další stránku to tam není. I ty problémy a jejich řešení mi už pak přišli jako jeden a ten samej vrz.

05.06.2015 3 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

U Cesty sněžných ptáků někdo napsal, že se jedná o červenou knihovnu pro chlapy a já s ním souhlasím. Postavy jsou jasně vyprofilované a mi víme kdo je ten hodnej, kdo ten zlej. Kompletní sestavička z jedničky doplněná o Lucase, se vydává na nekonečnou cestu do Číny. Až na Waylandovu odbočku do Tibetu je děj našlapaný akcí a nenudí. Jen ten závěrečný pokus o doják se moc nepovedl a na mě to byl až příliš otevřený konec. Sem fakt chtěl vědět jestli na něj Caitlin počkala nebo mu ji někdo zbouchnul.

28.04.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pecka. Pro mě mnohem lepší než stoletý stařík. Ove je klasik.

09.02.2015 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Opět velmi dobré. Jen ten lehce akční závěr mi tam moc neseděl.

02.12.2014 4 z 5

Cesta slepých ptáků Cesta slepých ptáků Ludvík Souček

Jako dítě jsem na ni narazil v nemocniční knihovně a fakt mě nadchla, domů jsem se vracel dřív než jsem ji stihl přečíst, to se mi podařilo z nostalgie až teď po dvaceti letech a dobrý.

30.10.2014 4 z 5

Chytám svůj život Chytám svůj život Robert Záruba

Na knížce je vidět, že Robert Záruba je profesionál nejen jako komentátor. Škoda, že se do podobných projektů nepouští častěji.

22.01.2014 4 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Hodnotím jako celek po přečtení všech osmi dílů. Jsem stejně jako u série s Hynkem Tasem z Boru nadšen. Velká, krásná pohádka pro dospělý kluky, která se odehrává ve známých kulisách Prahy, Českého Krumlova, ale i Lokte, Hradce Králové a dalších míst což románu pro mě ještě přidává na atraktivitě. Nechci nijak spoilerovat, tak jen napíšu, že rozloučení s hlavní postavou je přímé, chlapácké, dojemné a za mě to autor zakončil skvěle. Rozhodně si postavy oblíbíte a dočtete příběh dokonce za což budete krásně odměněni.

22.08.2023 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

22.08.2023 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Můžu historické romány zasazené do tuzemského prostředí. Knihu neberte jako detektivku žádná extra zápletka v tom není, ale postavy obou "vyšetřovatelů" a jejich pomocníka velmi baví a slibují výbornou zábavu i v dalších dílech.

22.08.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí díl se nijak moc neliší od předchozích dvou, i zde je velký důraz kladen na vztah Robin x Cormoran. Co se týče napětí, akce a brutality začíná autorka mírně přikládat pod kotel, tak uvidíme kam bude série pokračovat dál.

14.04.2017 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

No překvapivě žádná nuda, rozehráno spousta malých příběhů které dohromady daly jeden fakt fungující celek. Trochu masakr na závěr mi tam úplně neseděl, ale spokojenost.

01.06.2016 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Na knize je poznat, že je trochu vousatější. Dnes by autor přidal trochu syrovosti, brutality a sexu což by v tomto případě určitě nebylo na škodu. Na mě působila tak nějak roztomile dětinsky a určitě ji doporučím svým čerstvě náctiletým dětem.

20.04.2016 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nějak extra vtipná mi teda kniha nepřišla, děj o ničem, nevím za co bych dal více hvězdiček.

04.03.2016 3 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Velmi dobrý nápad, s ještě lepším vyústěním, základní koncept je vážně výbornej. Škoda toho balastu okolo ( zuby, skákání ve větvích, dýchání přes pistole, pobíhání po rychlíku atd.), trochu komornější atmosféra by v tomto případě na čtenáře určitě zapůsobila více.

23.02.2016 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Hodně, opravdu hodně mi to připomíná Červenku. Opět retrospektiva, tentokrát do války na
Balkáně a opět má HH soka kterému mám chuť držet palce. Pointa není nijak přeplácaná jako u Pentagramu, není to ani žádný nesmysl jako v Nemesis prostě výborné.

02.02.2016 5 z 5