monushka monushka komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Má první přečtená kniha od Cartera. Dlouho jsem odolávala všem pochvalným komentářům na autorovu adresu na různých knižních fórech. Až došlo i na mě. I přesto, že jsem vraha odhalila, mě zaujal spád příběhu, otáčela jsem stránku za stránkou a nesmírně si celý příběh užila. Těším se na další setkání s autorem a Robertem Hunterem.

30.11.2021 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Prázdnota, beznaděj, smutek, osamocení, strach, žádné světlé zítřky. Zajímavý příběh, jehož čtení bylo náročnější. Pořád jsem čekala v nějakou záchranu či obrat k lepšímu.

08.01.2022 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Od knihy jsem neměla žádná očekávání, ale po přečtení musím konstatovat, že přesně takový příběh jsem potřebovala jako sůl! Úsměvný, vtipný, místy vzteklý, napínavý, milovaný, nenáviděný. Tiffy s Leonem mi byli sympatičtí od prvního seznámení s nimi. Spolubydlící doporučuji.

12.12.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Díky za Čtenářskou výzvu! Draculu mám ve své knihovně už déle než deset let, ale teprve ve svých 33 letech jsem ho četla, já ostuda, poprvé. A rozhodně ne naposledy. Bravurní kniha s parádním příběhem! Líbí se mi deníková a dopisová forma psaní.

28.09.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha, jejíž příběh mi rval srdce na kusy. Hodně emotivní literární zážitek.

13.02.2020 5 z 5

Tato útlejší kniha mě svým silným příběhem dostala. Na dva večery jsem se stala Lindou a vše prožívala s ní. Vše jsem jí věřila a ve všem s ní soucítila. Dlouho na Hájovnu nezapomenu. Jdu se poohlédnout po nějaké další autorčině knize.

08.03.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Má první autorova přečtená kniha. Díky Dívce v ledu si pana Bryndzu přidávám do seznamu oblíbených autorů :)

06.01.2022 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Určitě chtělo velký kus odvahy publikovat povídky s tématem sebevraždy a smékám před autorkou. Jsem ráda za to, že do světa vypouští knihy s náročnými tématy. Povídky v této knize mi ukradly kus srdce, nejvíce mě oslovila povídka Běžkyně na dlouhou trať a Vrátíš se? Paní Hanišová umí reálně vykreslit psychiku postav tak, že se čtenář cítí v danou chvíli stejně jako postava.

09.04.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Pěkná kniha s příběhem z naší smutné historie, o které jsem ještě nedávno neměla tušení. Více mě zaujala historická dějová linka.

13.03.2022 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle bylo něco! Sice se jedná o těžce uvěřitelný příběh, ale hltala jsem každé písmenko. V první části mi byly všechny postavy strašně nesympatické, ale ve druhé už jsem se jen vezla na vlně poznání. Akorát snižuji hvězdičku za ten absolutně neuvěřitelný závěr. Ale i tak jsem měla knihu přečtenou za jedno odpoledne.

25.01.2024 4 z 5

Goya aneb Strastná cesta poznání Goya aneb Strastná cesta poznání Lion Feuchtwanger

Tuto knihu mám ve své knihovně několik let. Do ruky jsem jí vzala díky letošní čtenářské výzvě, když jsem hledala dílo, v jehož názvu je ANEB. A jsem za to nesmírně vděčná, protože tato kniha je velký zážitek! Ačkoliv se čte pomaleji a je obsáhlejší, čtenáři se před očima odehrává něco bravurního. Navíc jsem si díky hlavnímu hrdinovi rozšířila obzory a na internetu si pak prohlédla jeho krásná umělecká díla. Děkuji za výzvu, díky které jsem objevila ve své knihovně takový poklad.

10.10.2020 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Knihy paní Bartošové mě opravdu baví! Už se těším na další setkání s Lukášem a Honzou.

10.03.2024 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Nalákala mě krásná obálka, anotace a období, kdy jsem potřebovala velkou porci romantiky, čímž je Nicholas Sparks proslulý a je to sázka na jistotu. Ale tato kniha byla tolik jiná než to, na co jsem u něj zvyklá. Dostala mě do kolen a roztříštila mé srdce na několik kousků. Bez donucení přiznávám, že po Zápisníku jedné lásky je Přání stejně nezapomenutelné.

05.11.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Čeští autoři detektivek mě začínají bavit čím dál tím víc. Sice má domněnka na vraha byla správná již od začátku, ale byla jsem spokojená.

17.08.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Milý příběh na jedno odpoledne.

17.04.2022 3 z 5

Nebyla to má první přečtená kniha s tématem Životic. Jako první jsem četla Jizvu od Danuty Chlupové, v níž se střídají dvě časové roviny. Kniha od Karin Lednické mě zaujala střídáním lidských osudů s částí historickou. Na můj vkus však bylo popsáno příliš mnoho postav, což chápu, že autorka nechtěla nikoho opomenout, ale já jsem se v nich ztrácela. U obrazové části mi také chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, na čí že fotografii to vlastně koukám. Je dobře, že jsou spisovatelé, kteří připomínají historické události, o kterých se příliš nemluví.

07.04.2022 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Střídání vypravěčů se do tohoto srdcervoucího příběhu hodilo. Měla jsem tušení, kam bude vyprávění směřovat, ale takový závěr jsem nečekala. Ten mě doslova rozbil.

08.10.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Knihu z prostředí taterů jsem četla poprvé. Přečteno jsem měla rychle. Už mám koupený i druhý díl.

05.09.2021 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Kniha, kterou je obtížné hodnotit hvězdičkama. Příběh sám o sobě je smutný. Na alkoholismu není nic veselého. Co mě oslovilo je styl psaní pana Formánka. Vše píše tak, jak si myslí, nevodí nikoho za nos a nikomu nenasazuje růžové brýle. Panu Formánkovi přeji, aby se mu při jeho boji s "černým drakem" dařilo! A těším se na další jeho knihu.

01.11.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Vynikají kniha!!! Četla jsem jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout. V mnoha pasážích jsem zadržovala strachem dech a měla jsem husí kůži po celém těle, ale prostě jsem musela číst dál a dál.

29.09.2013 5 z 5