Monty196 Monty196 komentáře u knih

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Tohle byla parádní noční jízda.
Samozřejmě, série strašidelné domy, takže je jasné, že i tady bude nějaký ten prokletý barák. Vždy mi přišlo, že jsou ty příběhy víceméně stejné, ale vždy se na novou knihu plná očekávání těším, ale vždy si řeknu, že příběh hezký, konec jako vždy a tak nějak jako dobrý jako vždy.
Tentokrát jsem musela číst dál a dál. V ranních hodinách, kdy už jsem knihu opravdu musela zavřít a jít spát, jsem stejně v mysli do usnutí byla s hlavní hrdinkou a to i po probuzení.
Tento díl mi v mysli zůstane déle než ostatní její knihy. I teď, při psaní, před sebou vidím dům, kopec a sudy dobrého vína a vím, že než usnu, budu v mysli na kopci zase.

08.01.2024 5 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Nejslabší díl z celé série, ale série jako taková byla úžasná. Těžko se mi loučilo a doufám, že se k ní brzy vrátím

03.05.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Nejstrašidelnější kniha to asi nebyla,ale moc se mi líbila doba , do které byl příběh zasazen , celkově se noc hezky četla a děj hezky plynul

03.05.2023 5 z 5

Překrásná kniha , plná pokory a lásky.
Krásný důkaz, že člověk chudý i bohatý potřebuje lásku , přátele a rodinu.

07.02.2023 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, nicméně příběh byl velmi zajímavý a poutavý.

17.11.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Prvních cca 150 stran jsem měla problém se do příběhu začíst, bylo to dobré, ale knihu jsem často odkládala. Potom už se kniha četla sama a já jí pomalu nemohla odložit.
Autorka mě příjemně překvapila koncem, jelikož s konci knih jsem u ní zatím měla vždy problém.
Ve finále mě kniha velmi překvapila a byla jsem s ní spokojená.

16.10.2021 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Kniha má velmi zajímavý námět. Je jiná než většina knih tohoto žánru, takže mě mile překvapila a i bavila. Asi to není úplně to TOP, ale představa, že by se mi tohle stalo je šílená.
Takže kniha je čtivá a napínavá, sice v poslední čtvrtině už víte kdo to udělal, ale na napětí to nic moc nemění.
Konec už byl takový ten klasický jako u většiny thrillerů, ale příběh jednoznačně originální.

10.10.2021 4 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Horor... Pod tímto slovem si představím něco děsivého a mrazivého... Tohle byla spíš napínavější oddechovka. Děj mě bavil a kniha příjemně utíkala. Hlavní hrdinka byla sympatická a doufám, že se mi dostanou pod ruku i další díly.

06.10.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha se mi opět velmi dobře četla, ale opět ten konec... U každé další knihy doufám, že bude konečně jiný, ale bohužel. Kniha byla lehce napínavá. Postavy celkem ušli, akorát Josefína a její pečení- to byla tragédie :D. Pokaždé když kupuji další knihu od autorky tak čekám nějakou změnu, ale pak když knihu dočtu tak si říkám, že třeba příště... Tak uvidíme příště

17.05.2021 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha poprvé čtená v r. 2015 , teď jsem se k ní vrátila, vzhledem k druhému dílu, který jsem dostala.
Musím říct, že příběh knihy mi v paměti utkvěl, nic méně to byla jízda i napodruhé.
Kniha mě zase dokázala překvapit, vystrašit a dokonce rozbrečet.
Nedovedu si představit, kdyby se to stalo, tak že by lidé opravdu zachovali chladnou hlavu a nechali například naživu nějaká zvířata, aby se mohli rozmnožovat, ale kdo ví.
Každopádně, kniha je velmi dobře napsaná a stojí za přečtení.

26.02.2021

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem četla před několika lety k maturitě, teď jsem se k ní vrátila, aniž bych si pamatovala o čem byla.
Je to krásné, zábavné a odpočinkové čtení.
Saturnina jsem si velmi oblíbila a nechápu, jak jsem příběh mohla zapomenout.
Myslím, že se ke knize vrátím v létě o dovolené, je to opravdu zábavné čtení a děj hezky ubíhá.

18.02.2021 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Knihu mám doma asi pět let a nemohla jsem se k ní "dokopat" až doteď.
Nevím, jestli to bylo tím, že jsem před touto knihou četla jinou, která měla přes tisíc stran, ale tato mi přišla příliš stručná a měla málo takové té "omáčky " okolo hlavního příběhu.
Nicméně kniha se mi líbila, byla napínavá a čtivá. Bohužel, jsem si nestihla oblíbil hlavní hrdiny, jelikož mi děj až moc rychle ubíhal.

16.02.2021 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Myslím, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem dosud od autora četla.
Když autor popisoval superchřipku bylo to děsivé a zároveň fascinující. Pořád jsem jen chtěla číst a byla zvědavá jak to celé dopadne.
Zhruba v polovině knihy, kde se začali objevovat hodně sny postav a celkově matka Abigail s náboženstvím a temný muž jsem měla trošku problém číst dále. Knihu jsem musela odložit a dát si od ní pauzu, poté jsem se k ní vrátila a několik stran přeskočila. Poté se to zas vrátilo k hrdinům a já opět mohla dlouhé hodiny číst.
Konec jsem si myslela, že bude velké "vau", ale přišel mi celkem ošizený, ale to je jen můj úhel pohledu. Každopádně knihu hodnotím jako jednu z nejděsivějších, co jsem zatím od autora četla.

14.02.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

U několika knih od S.Kinga jsem si říkala, jak jsou napínavé, ale až moc zdlouhavé. Tato kniha ovšem ne. Děj krásně ubíhal, stále se něco dělo a za chvilku jsem byla na konci. Nemyslím si, že je to jedna z "top " knih co autor napsal , ale příjemně překvapila☺

03.01.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Zatím mám přečtené všechny knihy od autorky. Každá kniha mě neskutečně bavila a vyděsila. Tentokrát se ji nepodařilo, mě příběhem vyděsit.
Čtení mě bavilo a měla jsem přečteno za dva večery, ale myslím, že už v první polovině bylo jasné jak to celé bude.. Kdo, co a proč..
Nemyslím si, že by to byla snad špatná kniha, ale jen taková oddychovka od hororů.
Autorka i přes tuto knihu zůstává mojí oblíbenkyní a těším se na další její příběh.

27.12.2020 3 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Kniha je hezky napsaná, takže se to krásně čte.. A to je asi tak všechno...
Prvních cca 100 stran jsem byla nadšená, jak je to skvělý příběh. Dalších 150 stran jsem začala přemýšlet, zda jsem koupila správně a zvládnu to dočíst. Pak jsem to nějak přežívala a říkala si, jak takovou kravinu někdo může napsat. Posledních 200 stran jsem už jen a jen četla, ne protože by to bylo napínavé, ale protože už jsem to chtěla mít za sebou.

Moje první kniha od tohoto autora, ale čekala jsem víc. Nebála jsem se a ani napínavé mi to moc nepřišlo. Na mě moc fantasy.

13.10.2020 2 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Dokonalá kniha ♥♥ Doporučuji přečíst.
Kniha mě pohltila od první stánky a já jen četla a četla, jediné co mě rozčilovalo, byla věta ,,asi z toho zešílím", která se v první polovině knihy objevovala až moc často.
Hlavního hrdinu jsem si zamilovala a i jeho kocoura a ráda si s nimi prožiji i druhý díl.

08.07.2020 5 z 5

Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Blesková povodeň - Nestačí jen umět plavat Chris Ryan (p)

No... Dá se to číst. Bavilo mě prvních cca 50 stran. Vadil mi věk hlavního hrdiny, do této role by seděl někdo starší. Jinak kniha je tenká a dá se přečíst celkem rychle jen to není nic úchvatného.

05.07.2020 1 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Kniha mě příjemně překvapila. Děj hezky ubíhal a krásně se četla.
Bohužel od druhé třetiny jsem si byla téměř jistá kdo je vrah, bohužel se mi to potvrdilo, takže žádné "wow" překvapení se nekonalo. Není to žádný top thriller, ale myslím si, že nikoho neurazí. Byly to dva příjemné oddychové večery, ale zbylé dvě hvězdičky si schovám na příště.

04.07.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Nejlepší kniha celé série.
Konec byl na mě trochu pohádkový, ale jinak super, doporučuji všemi deseti.

27.06.2020 5 z 5