Monty196 Monty196 komentáře u knih

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Kniha mě zcela vtáhla do svého děje a já jen četla a četla :) Trošku jsem se na začátku rozčilila, že mám už třetí knihu po sobě, kde se střídají postavy i trochu čas, ale ničemu to tam nevadilo. Moc se mi líbila a uvítala bych filmové zpracování.

17.03.2020 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Po prvních několika stránkách jsem si říkala, že to bude kravina a ona opravdu byla.
Čtení mi zabralo asi hodinu času a i té hodiny lituji. Od autorky jsem četla Temné kouty, které jsem byla schopná číst klidně do 5 do rána, ale tahle "knížečka" mi nesedla.

07.03.2020 2 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Detektivky moc nečtu, nemám ráda vraždy, vyšetřování a vše co se toho týká. Přesto jsem této knize dala šanci, hodně mě upoutala svou obálkou a i místem kde se děj má odehrávat.
Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena, knihu jsem přečetla za dva večery a přemýšlím, že jsem možná detektivkám křivdila. Nicméně konec mi moc nesedl, posledních pár stran bylo takových "šup šup" a trošku jsem čekala u Jasmin jiný konec :)

06.03.2020 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Miluji knihy a filmy o konci světa. Kniha byla parádní od první stránky, stále jsem chtěla číst a číst. Trošku mě mrzí, že nebyla delší. Měla jsem ji přečtenou až moc rychle.
Jinak děj se stále vyvíjej a hezky ubíhal, nikde se autor moc dlouho nepozastavil. Nevím jestli to bylo právě tímto, ale za celou dobu jsem si nedokázala udělat vztah k hlavní hrdince. Ani jsem ji nemilovala a ani nenáviděla, byla mi trošku jedno což je škoda.

Hned po přečtení jsem sáhla po filmu, který byl také moc fajn, i když hodně osekaný dějově což je klasika, ale myslím si, že měl snad i lepší konec :)

22.02.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Chtěla jsem dát tři hvězdičky, ale závěr knihy ještě jednu navíc vyčaroval.
Jinak jsem do knihy po přečtení prvního dílu šla nadšená, ale přišla mi slabší. Ano, konec docílil toho, že si přečtu i třetí díl, ale tři čtvrtě knihy bylo slabší. Vývoj hl. postav nebyl nijak velký, přišlo mi to jako omáčka, kterou si musíte přečíst než vyjde třetí díl.

16.02.2020 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Young adult moc nevyhledávám, ale tohle byla bomba.
Kniha mi doma ležela už nějaký ten rok, stále se mi do ní nechtělo, nic jsem od ní nečekala jen nějaký ten "blábol" co nemá cenu číst.. No... nakonec jsem si řekla, že je na čase si jí přečíst ať se na ní jen nedívám. Hned jsem se začetla a byl velký problém se donutit knihu zavřít. Přečetla jsem ji za dva dny a hned jdu na další díl, který snad bude stejně tak dobrý.
Určitě doporučuji přečíst a žánru young adult bych se vůbec nebála :)

04.02.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Příběh o domě ve kterém straší?... Ano stereotyp
Ale tato kniha mě naprosto pohltila! Úžasný příběh, přečteno během dvou večerů. Začátek byl takový poklidný, ale zhruba od půlky se to pořádně rozjelo a tak to bylo až do konce. Sympatická postava se kterou jsem prožívala strašidelné chvíle, (a že jich bylo až, až). Za mne plný počet bodů a ještě více.

31.03.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Knihu jsem chtěla číst už před několika lety, nicméně jsem se k ní dostala až teď.
Čekala jsem od ní opravdu mnoho a Stephen mě nezklamal. Od prvního řádku mě kniha pohltila a já několik dní strávila s hrdiny pod kupolí. Na začátku jsem se trochu motala v postavách bylo jich mnoho, ale později to bylo velkou předností. Každá postava má své charisma, některé jsem si oblíbila více a jiné zase méně. Posledních 300 stran jsem doslova hltala, nemohla jsem se dočkat jak to dopadne s celým městečkem a mými oblíbenými postavami. Měla jsem spoustu teorií jak to skončí, nicméně ten konec jsem takto nečekala.
Kdyby byla šance dát více hvězdiček tak to ihned udělám, za mne nejlepší kniha, kterou jsem zatím od tohoto autora četla. Napínavá od první stránky až do poslední.

18.02.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky jsou velmi pěkné, ale u knihy mě mrzely Blumbálovy komentáře, bez nich bych se obešla a knihu si možná užila více.

16.05.2017 4 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Kniha napínavá od první strany. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Je psaná velmi srozumitelně, takže i lidé, kteří nejsou zdatní v tomto oboru vše pochopí. Konec knihy mě však zklamal. Do posledních několika stran jsem se doslova musela donutit, byl to boj, ale zvládla jsem to. Ráda si ji přečtu znovu, až na těch posledních cca 30 stran, které s klidem vynechám. :))
Jinak doporučuji, zajímavé a děsivé čtení

20.04.2017 4 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Knihy psané českými autory s tímto tématem, se u nás moc nevyskytují, a proto jsem od knihy ze začátku moc neočekávala, ale co přišlo pak, mě velmi překvapilo. Kniha mě upoutala hned od úvodu. Čte se sama, velmi dobře, není to nijak zdlouhavé a děj dobře ubíhá.
Pro příznivce postkatastrofických příběhů rozhodně doporučuji!!

20.04.2017 5 z 5