MonaLisa42 MonaLisa42 komentáře u knih

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Toto je úžasná oddechovka.
Kniha mě na první pohled zaujala. Rozhovory s 'Panem' Popkornem byly naprosto boží. Postavy byly takové neslané-nemastné, ale nakonec také dokázaly překvapit. Ráchel je mladá dívka, které se z ničeho nic změní život. Ash není moc výrazná postava.
Jedná se o jednoduchý, velice čtivý příběh (skoro i pohádku) pro mládež. Nenáročné čtení jsem si užila. Moc děkuji!!!

24.04.2022 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Pěkné ukončení celé série.
Knihu jsem začala číst ihned po přečtení minulého dílu, to ani nijak jinak nešlo.
Závěr byl dokonalý a mohla bych ho číst pořád dokola. Moc děkuji!!!

14.04.2022 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl je pro mě trochu zklamání. Po předešlé naprosto bombastické knize jsem čekala trochu víc.
Kluci jsou i nadále skvělí a Ella taktéž. Jen mě mrzí, že příběh se nevypráví jen z pohledu Elly, ale teď i z pohledu Reeda. Nějak si na to nedokážu zvyknout. Konec byl naprosto úžasný! Hned potřebuju další díl!
I přes všechny nedostatky je to úžasná kniha a celou sérii si ráda opět někdy přečtu. Moc děkuji!!!

14.04.2022 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Prostě bomba!
Ani chvíli jsem se nenudila a hltala každou stránku. Royalové jsou úžasní a Ella jim dokáže dát pěkně zabrat. Na scénu ve klubu, kdy Val s Ellou tančí v kleci snad nikdy nezapomenu...
Nemůžu se dočkat druhého dílu. Moc děkuji!!!

14.04.2022 5 z 5

Ohne v zime Ohne v zime Johanna Lindsey

Jedná se o čtivou oddechovou.
Měla jsem chuť na příběh o Vikingcích, a tak jsem narazila na tuto knihu. Četla se krásně a rychle utekla. Příběh nebyl nijak výjimečný, ale nelituji. Občas jsem nad chováním hlavních postav jen protáčela oči a nadávala jim. Brenna je zajímavá dívka a přežila snad nemožné. Garrick je skvělý. Ostatní postavy jsou pro mě záhadou, jejich chování se pořád mění a je těžké odhadnout, co se od koho dá očekávat.
Na knihu jsem narazila jen ve slovenštině a možná proto mě zas tolik nezaujala. Děkuji!!!

13.04.2022 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Vůbec nevím co napsat...
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Celá série je naprosto šílená, ale rozhodně mě bavila. Autorka je naprosto neuvěřitelná, dokáže napsat a zveřejnit témata, která jsou pro mnoho lidí tabu. Postavy rozhodně stojí za poznání a tajemství za odkrytí. Už se těším na další díly. Moc děkuji!!!

PS: Pročítala jsem si komentáře ostatních čtenářů, a jedno slovní spojení mi utkvělo v paměti a dokonale popisuje celou sérii 'úžasná fantasmagorie'.

24.03.2022 4 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Wow...kniha zase skončila naprosto neuvěřitelně.
Při čtení této série častokrát nevím, co si myslet. Děje se toho mnoho a příliš rychle, občas mám problém se zorientovat. Nicméně nejsem schopná přestat číst. Příběh mě dostal a toužím vědět, jak to bude dál. Moc děkuji!!!

22.03.2022 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Naprosto fantastická kniha.
Děj i postavy zbožňuju a toužím se dozvědět, jak to bude dál. Líbí se mi mnoho záhad a tajemství. V knize je úplně jiný svět než ten náš.
Medison je odvážná dívka, která mě stále překvapuje. O Králech zatím nevím, co si myslet.
Hned se vrhám na druhý díl. Moc děkuji!!!

22.03.2022 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Moc pěkná kniha.
Líbí se mi propojení detektivky a románu pro ženy. Při čtení jsem se ani chvilku nenudila. Kniha byla napínavá a až do konce jsem nevěděla, kdo je náš zločinec.
Jsem moc zvědavá na další díly. Moc děkuji!!!

20.03.2022 5 z 5

Dáma a námořník Dáma a námořník Johanna Lindsey

Tato kniha je naprosto úžasná, usmívala jsem se od začátku až do konce.
Moc mě bavilo Kateyno snění a fantazie, občas jsem si říkala, že musí být naprosto šílená a lehkomyslná, ale i proto mě nejspíš tolik zaujala. Boyd je další Anderson a jeho tajemství je naprosto dokonalé. Knize nechybělo napětí ani akce. Jediné co musím vytknout je velmi rychlý konec knihy, který mi přišel nedokončený.
Je to skvělá kniha, kterou si zase někdy ráda přečtu. Moc děkuji!!!

15.03.2022 5 z 5

Pirátská nevěsta Pirátská nevěsta Johanna Lindsey

Pěkná kniha, která rozhodně nezklamala.
Andersonovi se mi moc líbí a velmi mě zajímají jejich příběhy. Drew je skvělý, ale musím přiznat, že jeho bratr Waren mě uchvátil víc. Gabby je jako dcera piráta prostě úžasná.
Nad knihou jsem se častokrát usmívala a děj hladce plynul. Konec knihy nastal moc rychle a boj brzy skončil. Jinak nemůžu snad nic vytknout. Moc děkuji!!!

15.03.2022 4 z 5

Zamilovaný darebák Zamilovaný darebák Johanna Lindsey

Další úžasný díl.
Moc se mi líbí styl, kterým autorka píše. Umí pobavit i napnout, u těchto knih neumím zachovat chladnou tvář a pořád se musím usmívat.
Příběh to byl moc krásný a nemohla jsem se od něho odtrhnout. Jeremyho čtenář už dobře zná z minulých knih a Danny je skvělá, její odvaha a radost ze života nezná konce.
K této sérii jsem se vrátila po delší době a rozhodně toho nelituji. Moc děkuji!!!

14.03.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Nevím, co napsat... Pro mě je tato kniha zklamáním.
Četla se stejně dobře jako jiné knihy od Mony Kasten, ale příběh mě nezaujal. Musím přiznat, že do prvního otevření knihy jsem se musela nutit. Blakea mám ráda už z minulých dílů, ale Jude mi vůbec nesedla. Děj se už tolik neodehrával na území vysokoškoláků, jako v minulých dílech, což je škoda.
Kniha nakonec nebyla tak špatná a jsem ráda, že mi nezkazila úžasný pocit z minulých dílů. Děkuji!!!

15.02.2022 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Tato kniha je nezapomenutelná. Nedá se přečíst během jednoho dne, příběh jsem v sobě musela postupně zpracovávat.
Během prvních cca 100 stránek jsem se nedokázala v příběhu, postavách a v době jednotlivých kapitol zorientovat. Moc mi vadilo, že se vypravěči a čas stále mění. Poté jsem se dokázala zorientovat a příběhu více rozumět.
To co se dělo v koncentračních táborech je naprosto nelidské a nepochopitelné. Obdivuju všechny, kteří přežili a poté opět dokázali 'normálně' pokračovat v žití svých životů.
Jsem ráda, že jsem tuto knihu přečetla. Ale znovu se k ní vracet nebudu. Děkuji!!!

15.02.2022 3 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Právě kvůli této závěrečné knize jsem si rozečetla celou knižní sérii. Byla jsem příliš nedočkavá, počkat si na dotočení třetí série.
Kniha nebyla špatná, ale ani žádný velký zázrak. Začátek mě zklamal. Děj se táhl a nijak nerozvíjel. Chování postav bylo divné a často nepochopitelné. Naštěstí se poté děj pěkně rozeběhl a dokázal i pořádně překvapit. Setkání s postavami z minulosti mě mile ohromilo a zakončení příběhu nakonec nebylo špatné.
Od knihy jsem čekala trochu víc, ale nakonec jsem přeci jen uspokojila svou zvědavost. Děkuji!!!

05.12.2021 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Celkem zdařilé pokračování této série.
Téma cestování časem osobně nemám vůbec ráda, ale tady mi to nevadilo. Příběh a vztah Diany a Matthewa se dále vyvíjí. Moc se mi líbí zasazení děje do skutečné historie, mnoho postav v naší historii skutečně existovalo. Nových postav bylo zase mnoho, ale orientovala jsem se v nich daleko lépe, než v prvním díle. Některé z nich mě doslova uchvátily. Jen navrácení do přítomnosti a náhlé zvraty mě dost překvapily a uměla bych si jejich podání představit lépe.
Knihu však hodnotím velice kladně. Moc děkuji!!!

05.12.2021 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Celkem pěkná kniha. Nejdřív jsem viděla 2 série úžasného seriálu natočeného podle této knižní série. Nedokážu říct, jestli mě víc bavila kniha, nebo seriál.
Rozhodně je čtivě napsaná a námět čarodějnice, upíři a démoni je skvěle pojatý. Jednu obrovskou výtku však mám. Vůbec se mi nelíbilo, jak se v příběhu z ničeho nic na chvíli objevily nové postavy (např. čarodějnice Satu nebo upírka Juliette) - nebýt seriálu, tak v nich mám obrovský nepořádek a nevím, kdo je kdo.
Jinak se jedná o celkem zdařilou knihu, plnou tajemství. Moc děkuji!!!

05.12.2021 5 z 5

Dcery Dračího pána Dcery Dračího pána Bertrice Small

Rozhodně se jedná o velice čtivou a celkem pěknou knihu. Odehrávají se v ní tři příběhy, každý o jedné dceři Dračího pána.
Velmi mě potěšil začátek knihy, ve kterém nás autorka seznámila s vlastní verzí příběhu o králi Artušovi. Každý z příběhů byl jiný a měl vlastní přitažlivost. První z nich byl dokonalý, druhý byl lehce horší, ale třetí mě velmi zklamal. Děj byl v celé knize velmi urychlen a celkem důležité části byly přeskakovány. Myslím si, že se autorka měla daleko více rozepsat a tuto knihu rozdělit na sérii o třech knihách.
Postavy však byly velmi sympatické a příběh fascinující. Děkuji!!!

15.10.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Další úžasná kniha!! Tato autorka se v mém žebříčku oblíbenosti drží velmi vysoko.
Z knihy jsem měla trochu obavy, bála jsem se klišé: učitel & studentka. K obávám nakonec nebyl žádný důvod. Kniha se četla sama a příběh byl moc pěkný. Nolanův způsob vyučování mě uchvátil už v předchozích knihách a zde jsem si ho vychutnávala ještě víc. Everyina minulost pro mě byla velkým překvapením. Ze série Znovu je tento díl první, ve kterém jsem vysokou školu poznala z jiného pohledu, než který jsem já osobně na vysoké sama zažila.
Příběhu ani celé knížce nemám naprosto co vytknout, byla úžasná. Moc děkuji!!!

08.09.2021 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Tuto knihu jsem měla už dlouho vyhlídnutou. Bohužel teď, po jejím přečtení, vůbec netuším, co o ní mám napsat.
Děj byl velice čtivý, lehce komický a dobrodružný. Jess je odvážná a odhodlaná udělat pro své děti téměř všechno. Její život je až neskutečně děsný. Děj mi přijde nijaký a velmi rychlý. Jednotlivé postavy jsou originální a mají úžasné talenty, což mi opět přijde přemrštěné.
Kniha to nebyla špatná, ale plný počet hvězdiček si určitě nezaslouží.

27.07.2021 3 z 5