MM_Master Online MM_Master komentáře u knih

Talisman Talisman Stephen King

"Moje nové šaty byly hrozně ukroptěné a záblácené a já byl unavený jako pes." /Mark Twain: Dobrodružství Huckleberryho Finna/

20.02.2015 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Sme Pravý uzol a vždy pretrváme: Sabbatha hanti. Sme vyvolení: Lodsam hanti. Sme šťastlivci: Cahanna risone hanti.

12.12.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

"Rád bych všechny Američany povzbudil k tomu, ať co najčastěji chodí pěšky. Je to nejen zdravé; je to zábava." /John F. Kennedy (1962)/

13.08.2014 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Nad ránem a o noc dřív, tommyknockeři, tommyknockeři, zaťukali u dveří...

03.12.2013 5 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Autorova poznámka: Zesnulému Richardu Bachmanovi vděčím za pomoc a inspiraci. Bez něj by tento román nemohl vzniknout. S. K.

26.11.2013 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

"Všechno ti odpouštím. Múžeš odpustit ty mně?"

07.07.2013 5 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Dolanúv cadillac / Konec celé patálie / Nechte dítek jíti ke mně / Noční letec / Taťka / Přerústá vás / Zuby / Věnování / Prst / Tenisky / Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu?

20.03.2013 5 z 5

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Porod / Období dešťú / Múj hezký poník / Lituji, voláte správne / Desátnici / Crouch End / Dúm v Javorové ulici / Pátá čtvrtina / Doktorúv případ / Poslední Umneyho případ

20.03.2013 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

"Tady, kde teď zrovna jsem, je pořád jěště tma a prší. Je to náramně vhodná noc. Něco bych vám chtěl ukázat, něco byste si měli ohmatat. Je to v pokoji nedaleko odsud - vlastně je to hned na následující stránce. Takže pújdeme?" /Z předmluvy Stephena Kinga/

25.02.2013 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

"Já nevím proč. Vy nevíte proč. Nejspíš to neví ani Búh. Je to prostě záležitosť vlády." /z rozhovoru s náhodným chodcem o válce ve Vietnamu, asi v roce 1967/

21.01.2013 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

...minus 100 a odpočítávám...

20.01.2013 5 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

"Láske sa i jazvy po kiahňach zdajú pekné ako jamky na lícach." /Japonské príslovie/

20.01.2013 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

"Syn Curta Wilcoxe se začal točit kolem policajní stanice rok po smrti svého otce, ale nikdy mu nikdo neřekl, ať se neplete, ani se ho nezeptal, co tam ksakru dělá..."

19.01.2013 5 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

"Umím si představit, co vidíte. Ano, je to vskutku hrúzne. Není to však nic nového, odehrává se tu starý tajuplný příběh... Jméno takových sil nesmí být vysloveno, nelze o nich mluvit a nelze si je představovat, leda překryté závojem a označené symbolem, takovým, který se většině z nás jeví jako malebná, poetická iluze a jiným jako pošetilá povídačka. Je však jisté, že vy i já jsme poznali něco z děsu, který múže pobývat v tajných životních zákoutích a vyzařovat i zpod lidské kúže; to beztvaré, co na sebe bere podobu. Ach, Austine, jak je to možné? Jak je možné, že samo slunce před něčím takovým nezčerná, pevná zem se neroztaví a nezačne pod takovým břemenem vřít?" /Arthur Machen - Velký búh Pan/

Mlha Mlha Stephen King

"Já jsem tvúj strašák, to teda jsem a budu tě strašit jak umím jen..." /K.C. and the Sunshine Band/

26.10.2012 5 z 5

"Políbím tě, holka, a obejmu tě, udělám s tebou všechno to, co jsem ti slíbil v hodině púlnoční." /Wilson Pickett/

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

I. Příběh o věčné naději: "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank", II. Příběh o zkaženosti: "Nadaný žák", III. Příběh o nevinnosti: "Tělo", IV. Příběh o smrti a přežití: "Dýchací metoda".

Dračí oči Dračí oči Stephen King

"Kdysi v jednom království zvaném Delain žil král a ten měl dva syny..."

26.10.2012

Osvícení Osvícení Stephen King