MM_Master Online MM_Master komentáře u knih

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

(Sadie) sa vzchopila. Z jej odpovede zavial neopísateľný sarkazmus a pohŕdavá nenávisť. "Vy chlapi! Hnusné špinavé prasce. Všetci ste rovnakí. Všetci. Svine! Svine!" /W. Somerset Maugham: Dážď/

Carrie Carrie Stephen King

"Nemúže šťastná být, říkal si bodrý lid, ta holka má svúj svět, a nechce zestejnět..." /opakovaná poznámka v zošite Carrie Whiteové/

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

"Dámy a pánové, prosím o pozornost! Přistupte blíže, aby každý viděl! Mám pro vás příběh, nebude vás stát ani groš! (A když mu uvěříte, budeme spolu vycházet.) /Stave Earle: Snake Oil/

Nespavost Nespavost Stephen King

"Stáří je ostrov obklíčený smrtí" /Juan Montaino: O kráse/

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Číslo 6: "Co chcete?" Číslo 2: "Informaci." Číslo 6: "Na čí jste straně?" Číslo 2: "To bych vám napověděl. My chceme informaci." Číslo 6: "Tu nedostanete!" Číslo 2: "Po dobrém nebo po zlém... dostaneme. /Zajatec/

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

"Dávny příteli, co stále hledáš? Po tolika letech z ciziny přicházíš s představami, které sis maloval pod cizími nebesy daleko od své vlasti" /George Seferis/. "Říkam vám, ve městě není živé duše" /Bob Dylan/

Temná věž Temná věž Stephen King

"Čím jsem se to stal? Příteli múj milovanej, všichni, co jsem znal, mávaj na rozloučenou. Tys mohl mít všechno, mou říši špinavou, nechám tě tu trčet s duší bolavou." /Trent Renzor/

27.09.2012

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

"Jsem věčně smutná dívka. Život mám plný trablú. Světem se musím stále toulat a nemám přítele, který mi ukáže cestu..." /Tradicionál/

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

"Pane, za nás mluví olovo." /Steve McQueen: Sedm statečných/

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

ROMEO: "Přísahám, drahá, při nebeské luně, jež stříbrem polévá koruny stromu..." JULIE: "Při luně nepřísehej, Romeo. Vrtkavý měsíc den co den se mění. Tvá láska mohla by být stejně vratká." ROMEO: "Při čem tedy?" JULIE: "Nepřísehej vúbec. A když už musíš, zaklínej se sebou. Vždyť ty si moje modla najvyšší. Jen v tebe věřím." /Willian Shakespeare: Romeo a Julie/

Pustiny Pustiny Stephen King

"Jen kupa rozbitých model, kam bije slunce a kde suchý strom nechrání, cvrček nedá úlevu a na suchém kameni nezazní voda. Jen tady pod touto červenou skálou je stín, (pojď v stín této červené skály,) a já ti ukážu něco docela jiného, než je tvúj stín, ráno kráčející za tebou, a než je tvúj stín, večer jdoucí ti vstříc. Ukážu ti strach v hrsti prachu." /T.S.Eliot: Pustá země/

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Vězeň; Paní stínú; Ten, kdo postrkuje.

Pistolník Pistolník Stephen King

„Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách.“

Šlabikár Šlabikár Juraj Brťka

Ako by mohol niekto dať knihe, vďaka ktorej sa naučil čítať menej ako päť hviezdičiek?

12.09.2012 5 z 5