MM_Master MM_Master komentáře u knih

Konec pražského gestapa Konec pražského gestapa Karel Fremund

Zločinecká organizácia pražského gestapa bola v máji roku 1945 porazená a prestala existovať, ale i teraz po takmer osemdesiatich rokoch zostáva fašizmus stálou hrozbou pre všetkých mierumilovných ľudí. Je preto potrebné nekompromisne likvidovať všetky jeho podoby, prejavy a pokusy o návrat.

23.04.2024 4 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

Hypersféra, superspektrum, mnohopriestor, víriace fraktály, premenlivé formy, neuchopiteľné tvary, prekrývajúce sa hranice rozmerov, zhluk vlnení, žiadne smery, odnikiaľ nikam, súdržnosť sa vytráca, vriaci chaos... Karikova "Hlbina" ma pohltila, načisto som sa v nej rozpustil.

08.04.2024 5 z 5

Nôž Nôž Jo Nesbø

V poradí dvanásta kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Nôž" (Kniv). Tento krát je to veľmi osobná záležitosť. Harry Hole musí vypátrať vraha svojej manželky Rachel.

26.03.2024 5 z 5

Smäd Smäd Jo Nesbø

V poradí jedenásta kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Smäd" (Tørst). Na naliehanie policajného prezidenta Mikaela Bellmana sa Harry Hole vracia späť do služby, aby pomohol objasniť sériu brutálnych vrážd. Zdá sa, že v Oslo začal vyčíňať vampír.

12.03.2024 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

(SPOILER) V malom americkom mestečku Tarker´s Mills začne miestnych obyvateľov terorizovať krvilačná príšera. Spln mesiaca, zavíjanie, pazúry, srsť, slintajúca tlama plná ostrých zubov... je to vlkodlak. V meste zomierajú nevinní občania. Muži, ženy, dokonca i deti padnú za obeť beštii. Kto dokáže zastaviť jej vražedné vyčíňanie?

10.01.2024 5 z 5

Jedenadvacet detektivů Jedenadvacet detektivů * antologie

Perfektne zostavená kolekcia klasických detektívnych poviedok. Dvadsať jeden poviedok, dvadsať jeden detektívov.

29.11.2023 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Po prečítaní románu "Smršť" som si uvedomil, že v každom človeku je čosi, čo nepodlieha žiadnym zákonitostiam. Niečo, čo je nadradené času a priestoru. Niečo, čo tvorí všetky svety aj všetky rozmery. Absolútna individualita, alfa a omega.

13.11.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Je to proste rozprávka, ktorú napísal maestro Stephen King. A tak treba ku tomu i pristupovať. Otvoriť myseľ fantázii a srdce príbehu.

31.10.2023 5 z 5

Nočný dom Nočný dom Jo Nesbø

Jo Nesbø mi tento krát nenaservíroval severskú kriminálku, ale schizo fantasmagorický horrorový psycho thriller.

21.10.2023 5 z 5

Zvieracia farma Zvieracia farma George Orwell (p)

Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré zvieratá sú si rovnejšie.

09.10.2023 5 z 5

Odhalenie Odhalenie Michael Crichton

Dej románu "Odhalenie" sa odohráva v priebehu štyroch dní, od pondelka pätnásteho júna do štvrtka osemnásteho júna. Príbeh je situovaný do amerického mesta Seattle.

19.09.2023 5 z 5

Polícia Polícia Jo Nesbø

V poradí desiata kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Polícia" (Politi). Harry Hole si konečne pokojne a spokojne nažíva. Opustil rady polície, vyučuje na policajnej akadémii, žije so svojou láskou Rachel F. Všetko sa zmení, keď ho jeho kolegovia požiadajú, aby im pomohol objasniť brutálne vraždy policajtov, ktorí pracovali na neobjasnených prípadoch. Vracia sa naspäť ako interný konzultant. Znova sa v ňom prebúdza nekompromisný policajný inštinkt.

04.09.2023 5 z 5

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

V poradí deviata kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Prízraky" (Gjenferd). Harry Hole sa po troch rokoch vracia z Honk Hongu späť do Osla, aby sa pokúsil pomôcť svojmu nevlastnému synovi Olegovi, ktorý prepadol drogovej závislosti a je obvinený z vraždy.

23.08.2023 5 z 5

Ohlásená vražda Ohlásená vražda Agatha Christie

Oznamuje sa vražda, ku ktorej dôjde 29. októbra v dome Na lúčke o 18:30 hod. Všetci priatelia sú vítaní.

16.08.2023 5 z 5

Na smrť Na smrť Jozef Karika

Toto je najsurovejšia, najbrutálnejšia, najstrašnejšia kniha akú som mal možnosť doposiaľ čítať. S takou dávkou krutosti, násilia, utrpenia a zla som sa ešte v literárnej tvorbe nestretol. Je to náročné čítanie, hlavne po emotívnej a pocitovej stránke. Je to silný, veľký, výnimočný roman.

31.07.2023 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Kolekcia šestnástich horrorových poviedok, ktoré napísali anglickí a americkí spisovatelia v priebehu rokov 1946 až 1965.

18.07.2023 4 z 5

Pancierové srdce Pancierové srdce Jo Nesbø

V poradí ôsma kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Pancierove srdce" (Panserhjerte). Harry Hole sa vráti z Hong Kongu späť do Nórska, aby mohol byť so svojim smrteľne chorým otcom, a aby vyšetril prípad vrážd ľudí, ktorí sa náhodne stretli jednej noci v horskej chate a ktorí jeden po druhom umierajú násilnou smrťou.

30.05.2023 5 z 5

Philadelphia Philadelphia Christopher Davis

"Philadelphia" je kniha, ktorá sa charakterizuje, že nie je len o boji so smrteľnou chorobou AIDS, ale aj s netoleranciou, ktorá ju sprevádza. Faktom však je, že Andrew Beckett, homosexuál nakazený vírusom HIV, u ktorého naplno prepukol AIDS, je nazlostený, tvrdohlavý narcista. Životný štýl, ktorý si osvojil, a jeho nemravné správanie mu skrátilo život. A preto vo svojom hneve, vo svojej zúrivosti mláti okolo seba hlava nehlava. Chce, aby to niekto zaplatil. Konkrétne chce, aby to zaplatila právnická firma Wyant-Wheeler. Aj keď oni vôbec nenesú zodpovednosť za jeho chorobu, ktorú pred nimi mesiace tajil, pričom nebral do úvahy zdravie a pokojný život svojich spolupracovníkov. Oklamal svojich zamestnávateľov, tým že vynaložil veľké usilie, aby zatajil svoj radikálne sa zhoršujúci zdravotný stav, čo malo priamy vplyv na výkon jeho práce, v ktorej šlo o mnoho miliónov dolárov. Bodka.

16.05.2023 2 z 5

Americká tragédia Americká tragédia Theodore Dreiser

Začína to ako kariérny sociálny román, potom sa to prehupne do vzťahovej drámy a končí to ako justičný thriller. Napriek tomuto širokému žánrovému rozpätiu to pôsobí celistvo a vďaka skvelým spisovateľským schopnostiam Theodore Dreisera sa to číta veľmi dobre.

02.05.2023 5 z 5

Snehuliak Snehuliak Jo Nesbø

V poradí siedma kniha zo série prípadov nórskeho policajného inšpektora Harryho Holea sa volá "Snehuliak" (Snømannen). Harry Hole musí vypátrať sériového vraha, ktorý má nezdravú záľubu v stavaní snehuliakov a silnú potrebu vraždiť mladé matky.

04.04.2023 5 z 5