Corso
19.03.2021

Vzdy som tuzil napisat recenziu k tejto knihe :)

Neviem kto to napisal, ale teda dej to nemalo takmer ziadny, alebo len ja som sa nechytal? Ema je postava nevyrazna, jedina charakteristika snad, ze je zrava. (Ema ma maso.) V kuse sa tam len zere. Necudo, ked je z takej rodiny. Majetnickej. Co im ide snad len o peniaze. (Mama ma misu. My sa mame!) Jasne. A navyse sa mi dostalo dostalo do ruk vydanie z roku 1977. Ty vole, samy pionier, cervena hviezda, traktor, to taka propaganda, ze Orwellovo 1984 je hadr. Necudo ze nas takato literatura navzdy poznacila. Jedine plus snad je ze je to bohate ilustrovane, ale prave tymi pioniermi. Neskor som si vsimol ze autor sa akoze citatela snazi vzdelavat, a dava mu pismenka po jednom, snad aby ma hned nezahltil informaciami. Takze vysledok je, ze vzdelavacia forma sa bije so snahou posuvat dej dopredu ale to absolutne nemohlo fungovat. Docital som s otvorenou hubou a hodnu chvilu som sam v sebe skumal, co som to vlastne dostal do hlavy za zmatok. Ja tomu snad ani nemozem dat hviezdu. (Vsak ich tam ma mam dost vo vnutri, cervenych.) Pokracovanie ak vyjde, si teda uz urcite nekupim. Este ze toto bolo zadarmo.

PS: Perlickou je, ze o 6 rokov tuto istu blbost dotrepal domov aj brat. Akurat ilustrovanu niekym inym. (Este viac tankov, pionierov, stihaciek, kombajnov.) Rovno som mu povedal, takemu 6 rocnemu, ze nech to ani necita, ze taka Dovidenia, Zuzanka, alebo Puf a Muf je lepsie citanie.

Leyla
06.03.2021 5 z 5

Z nostalgie mám tento šlabikár vo svojej knižnici. Najkrajšia knižka "forever"

Skala317
28.06.2020 5 z 5

Tak to je teda nostalgia. Šlabikár... Kde sú tie časy bez mobilov, bez wifi... Keď sa písalo ešte ručne, Kuko bol detské božstvo, hrali sa céčka a kľúče sa nosili na krku... A slovo platilo.

Lessana
27.06.2020 5 z 5

Šlabikár, to je oboznámenie sa s písmenkami a začiatok nehynúcej lásky k slovenčine, k čítaniu, ku knihám :).

newtory
12.03.2017 5 z 5

Kniha, ktorej vizuál, si pamätám najdlhšie.
Kniha, ktorá zmenila môj život.

MM_Master
12.09.2012 5 z 5

Ako by mohol niekto dať knihe, vďaka ktorej sa naučil čítať menej ako päť hviezdičiek?

Juraj Brťka
slovenská, 1912 - 1997