Mixy Mixy komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje první kniha od Julie Caplin a ne poslední. Nakonec jsem od ní přečetla úplně všechny. Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Za mě to byla určitě jedna ze slabších knih od Jojo Moyes. Příběh je sice velice dojemný, ale bohužel první polovina byla velice nezáživná. V druhé polovině se začal příběh více vyvíjet a být zajímavější. Na to jak byl příběh na začátku zamotaný a táhlý, tak byl velice rychle zakončen "štastným koncem".

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

V tomto případě musím souhlasit s dalším názory, že film je lepší než kniha. Rozhodně v knize najdete více podrobností, které se do filmu nevešly, ale hlavní hrdinka mi byla mnohem sympatičtější ve filmu než v knize.

03.06.2020 3 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Líbí se mi, že je příběh zasazen do prostředí New Yorku, se kterým je tak možné se blíže seznámit. Kniha je nenároná a čte se velmi dobře, v podstatě oddychovka. Až se mi to zdálo chvílemi až příliš jednoduché.

20.03.2020 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Obdivuji autorčinu fantazii, díky níž se jí podařilo vytvořit vlastní zajímavý svět. Já jsem však spíše jednoduchá čtenářka, která nepotřebuje prolínání časových linií, aby jí kniha přišla zajímavá, naopak, spíše než odpočinek jsem v tom našla trochu chaos. Závěr byl ovšem výborný a objasnil i řadu mých otázek.

19.12.2019 3 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Skvělá kniha napsaná srdcem, plná inspirace a rad. Monča psala knihu přesně tak, jak to cítila a v tom je to kouzlo. Nehleděla na to, co čtenáři chtějí nebo nechtějí slyšet. Napsala pravdu.

30.07.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po druhém dílu velmi krásné překvapení v podobě nové Lou, která konečně nachází sama sebe. Je to krásný a zábavný příběh plný motivace. Tak jako druhý díl se lišil od prvního, tak tenhle třetí díl je zase jiný šálek čaje. Ale změna je super ne?!

27.05.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha je skvělá stejně tak, jako film s nepřekonatelnou Reese Witherspoon v hlavní roli. Fakt, že je příběh napsán podle skutečnosti, vdechne do knihy život.

01.03.2019 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Nevím proč, ale čekala jsem od knihy něco více. Asi vzhledem k filmovému zpracování. Kniha se stala mojí útěchou během cestování, ale znovu bych po ní nesáhla. Stejně jako film, stačilo jednou.

11.11.2018 3 z 5

Jak získat a ovlivnit téměř každého Jak získat a ovlivnit téměř každého Paul McGee

Já jsem knížkou nadšena. Poskytla mi určitá vodítka a je už jen na mně, jak s tím naložím.

29.08.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Poutavý příběh v druhé polovině knihy na chvíli vystřídala zdlouhavá a pomalu se linoucí muka hlavní hrdinky. Ke konci vše přeci jen opět nabralo spád. Určitě stojí za přečení.

23.08.2018 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Tato kniha není pro každého. Stačí se podívat na film a hned člověk pozná, jestli si chce přečíst i knihu. Já jsem hned věděla, že tu knihu budu milovat. Není to žádný akčňák. Tenhle příběh se musí prožívat a vychutnávat. Líbí se mi, že je to ve stylu cestopisu. Je poznat, že autorka skutečně pronikla do krás jednotlivých kultur a zjišťovala si různé informace, zejména je to poznat na období prožitém v Indii. Čtenář se musí soustředit, aby vstřebal to množství informací o duchovním světě, které se na něj sypají. Pro mě to bylo moc krásné, motivační a s nadsázkou řeknu i spirituální čtení. Nečekejte žádný klasický romantický biják, je to inspirace.

28.12.2017 5 z 5

Pět amerických prezidentů, česká babička a já Pět amerických prezidentů, česká babička a já Eliška Hašková-Coolidge

Život Elišky je velice inspirativní a zajímavý. Přiznávám, že jsem se chvílemi ztrácela v záplavě jmen lidí, kteří figurovali v životě autorky a většině byl uznán dík za jejich pomoc. Řada čtenářů by se bez toho jistě obešla, ale dle mého názoru je to velice krásný způsob jak ukázat, že na tyto lidi Eliška nezapomněla. Líbí se mi, že autorka zde jasně vyjadřuje svůj názor, ať se jedná o školský systém, politiku či jiné téma. Neznamená to, že nám jej vnucuje, ale znamená to, že si za tím stojí. Každý máme přece právo na svůj nazor a neznamená to, že se bude líbit všem. Za mě skvělá kniha, ze které si vezmu to nejdůležitější.

27.09.2017 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tuto knihu jsem četla hned po přečtení knihy Jeden plus jedna. Měla jsem pocit jako by šlo o to samé, akorát to bylo zasazené do trochu jiných okolností. Nemohla jsem se jednoduše dějem prokousat a během čtení, jsem knihu několikrát odložila. Sladký a celkem čtivý závěr už ale nevyrovnal tu hořkost, kterou jsem do té doby nasbírala během zdlouhavého čtení.

05.09.2017 3 z 5