MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Dvě výborné povídky, dalo by se říct, že dnes už klasické, a k tomu jedna dobrá a jedna taková nemastná neslaná.

30.08.2021 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

(SPOILER) Takové průměrné čtení. Za mě lepší část s babičkou a krásně vymyšlené nebe.
Můj největší problém, s Bárou je, že lidi, co žijí jako ona, nechápu. Nechápu, co mají pořád za problémy a proč nejsou schopni si ty problémy vyřešit (takže nechápu většinu svých kolegyň :) :) ). Ale to je moje povaha, která se prostě neslučuje s hlavní hrdinkou.
Také jsem nesnášela, ano nesnášela, hovorovou řeč - svejma myšlenkama, vejplata, apod., mě to prostě neskutečně bije do očí a mám problém pak knihu číst, protože mi to nejde do pusy. A také si myslím, že vzhledem k tomu, že babička, která jí vychovávala byla překladatelka, ona sama byla překladatelka, tak pochybuji o tom, že by mluvila takto.
Přečíst se to dá, ale nic světoborného od toho nečekejte.

11.05.2021 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

(SPOILER) Takže si shrňme, jak to vypadá ve vězení (ano, vím, že s minimální ostrahou, na rozdíl od Piper nemám místo mozku p**u) : Je to vlastně celkem flákačka, kde si s ostaními BFFkami můžete zajít ke kadeřnici, na jógu, na pedikůru a můžete si koupit téměř co chcete, a když si to nekoupíte, tak se to tam nějak propašuje a ti hodní strejdové, co Vás tam mají hlídat, Vám to neseberou, protože chápou Vaši situaci a hlavně se všichni diví, co že tam jako děláte. Sice se nemusíte kamarádit se všemi, ale všichni se tam mají celkem rádi a když ne, tak si jdou z cesty. Vybrečíte si na strejdech telefon, kdykoli. A všichni kamarádi tam za vámi mohou chodit na návštěvy jako domů a to nemluvím o spoustě balíčků a dopisech, co Vám všichni posílají. A když se dostanete ven, tak se s Vámi všichni kamarádí a všichni si myslí, jak nejste statečná.

26.04.2021 odpad!

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Vyndala jsem ho, protože máme doma prvňáka, tak abych trochu "okořenila" výuku. Je pravda, že některá slova jsou pro dnešní děti neznámá, ale to nebrání tomu, si slabikář přečíst. Jediné, co mi teda po těch letech zarazilo, je to čtení o tom, jak Ferda škádlil psa, pes ho kousl a maminka psa zbila, to asi mojí dušičce trochu "pokazilo" nostalgii...

26.03.2021 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Jediné, co mi v téhle knize naštvalo bylo to, že v předmluvě Vám sám autor řekne, jak kniha skončí. Takže hvězda dolů a VAROVÁNÍ, že NEMÁTE ČÍST PŘEDMLUVU !! Alespoň v tomto novém vydání od Bety z roku 2020.

22.03.2021 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Nepřišla jsem knize na chuť.

03.08.2020 1 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Nemůžu si pomoci, ale příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Četlo se to celkem rychle, ale i tak jsem přeskakovala odstavce, hlavně ke konci a na můj vkus to bylo dost překombinované.
Přijde mi, že autor chtěl splácat vše dohromady - 2. SV, KGB, politiku,kriminalitu mladistvých, rasové rozdíly apod.
Hlavní hrdina mi taky celkem lezl na nervy. Ano, chápu, je to správňák, ale to se kvůli tomu musí celou knihu obhajovat?

13.06.2020 2 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Knihou si nejsem jistá. Četla se rychle, ale prostřední část, kdy se zabýváme pocitem viny a neviny, byl težkopádný a i trochu nezáživný. Vlastně ve mně nezanechala žádný pocit, který bych od knihy s tímto tématem čekala. Konec mě překvapil.
Film jsem neviděla, ale podle zdejších recenzí se asi podívám :)

01.06.2020 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Nemohu si pomoci, ale kniha mne nijak zvlášť neoslovila. Takový průměr, při něčem jsem se zasmála u něčeho jsem si říkala, jestli to autor myslí vážně.
Do dalšího dílu asi nepůjdu.

26.01.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Není to vysloveně špatná kniha, ale je to takový průměrný horor, který kdyby běžel v televizi, tak se mu povede pár "lekaček", ale jinak je úplně bez vlastního nápadu. Přečíst se to dá, ale není to ničím originální.

01.11.2019 2 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Příběh se mi líbil, ale nečetlo se to zrovna lehce. Kniha není akční, spíše celou dobu rozmotáváte životní příběh ženy, která se sama nedokáže smířit s tím, co se jí stalo a teď, když "má čas" přemýšlí, zda je doopravdy viník nebo oběť. Konec beru, i když osobně bych to ladila spíše do nadpřirozena, nebo do halucinogenních stavú.

04.05.2019 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Já vlastně nevím...

Příběh to byl zajímavý, zápletka také, ale kniha se mi strašně těžce četla. Nebavila mě, musela jsem se nutit a když o tom tak přemýšlím, tak ve mě kniha nic nezanechala.

14.03.2019 2 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Mistr v té nejlepší formě.

22.06.2018 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Přečteno jen kvůli Čtenářské výzvě - hrůza.
Zjistila jsem, že jsem chlap, protože ty kraviny, co prý mám jako žena dělat, nedělám... A už jen ze sebeúcty bych se k nim nesnížila --- pro hnidopichy --- ano, mám partnera, již 10 let.
Nechápu, co ta příručka může někomu dát. Pár všeobecných rad, co snad ví, každé malé dítě už od školky.

21.02.2018 odpad!

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Skvělý příběh, zajímavý námět. Možná by to chtělo ještě trochu propracovat. Ale jinak jsem si krásně početla.

27.10.2017 4 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

První část, která se týkala autorova života, mě bavila, ale druhá, týkající se psaní, už moc ne. Bylo sice zajímavé přečíst si, jak by se to podle SK mělo dělat, ale já spisovatelkou být nechci ... .

10.10.2017 4 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Nádhera. Romantika od začátku do konce. Klasický Nicholas Sparks.

30.04.2017 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Naprosto úžasná kniha, nechtěla jsem jí přestat číst a ještě dlouho o ní přemýšlela a doporučuji ji kudy chodím.

26.04.2017 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Bohužel, ale kniha mě nezaujala. Mám ráda popisné knihy, nevadí mi pomalý děj, ale u téhle knihy jsem se chvílemi nudila. V knize jsou některé skvělé myšlenky, které platí dodnes.

20.03.2024 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Po pravdě řečeno, já nevím, fakt nevím.
Věděla jsem o čem kniha je, film jsem neviděla. Tím bych asi začala. Možná jsem čekala něco jiného, trochu víc, ale vlastně nevím čeho víc. Také mě zarazil ten rychlý konec.
Přerod z divného chlapíka v psychopata je za mě popsán dobře, pochopitelně, ale... Ale prostě nic. Myslela jsem, že mi třeba doslov trochu pomůže, ale podle něj jsem měla pocit, že jsem celou knihu nepochopila a vlastně i četla úplně jiný příběh.
Jsem zmatená, což asi cítíte i z mého komentáře.

14.03.2024 3 z 5