Ferdův slabikář

Ferdův slabikář https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27475/ferduv-slabikar-27475.jpg 5 264 48

Průvodcem po slabikáři je postavička Ferdy Mravence, který představuje jednotlivá písmena říkankou a didaktickým vyprávěním ozřejmuje správné návyky při psaní. Velká písmena a množství ilustrací předurčují knížku k prvnímu čtení pro nejmenší.

Mermaid
Mermaid
05.08.2023 5 z 5

U babičky jsem měla první vydání (než vůbec vydal Albatros) a líbila se mi natolik, že jsem se po počátečním předčítání naučila písmenka i říkanky, které se mi vybavuji dodnes. Dětem jsem koupila novější vydani, abych se o puvodni knihu nemusela bat :-) a i zpětně knížku povazuju za nejlepší slabikář vůbec.

boxas
boxas
31.07.2023 5 z 5

Čtu vnoučkovi a kupodivu líbí se mu to jako kdysi mně.

Sitting-Bull
Sitting-Bull
29.04.2023 5 z 5

Jako dítě jsem ji milovala, miloval ji i můj mladší brácha. Prostě edna ze srdcovek. Se starším synkem jsme se jí probírali těsně před první třídou, teď to samé s mladším. Mladšího nadchla tolik, že je to první kniha, kterou, byť ještě stále školkáč, (s mou vydatnou pomocí) přeslabikoval. Teď už čteme další a další, knihy, tak jsem ráda, že i benjamínek má ke knihám a ke čtení vztah velmi pozitivní. A že za to může zčásti i Ferdův slabikář.

Hakate
Hakate
28.08.2022 4 z 5

Další z knih, kterou jsem "zdědila" po mamince, obě jsme knihu velmi rády četly, listovaly. Bohužel v takové míře, že nepřežila ;))

Belanna
Belanna
28.08.2022 4 z 5

Oblíbený dárek od babičky k Vánocům.

Han-nah
Han-nah
30.05.2022 4 z 5

Jéje, kde jsou ty časy, kdy jsem dostala svůj 1. " Slabikář". Mám jej schovaný na památku. Zavzpomínala jsem na svou první učitelku a jak k nám přistupovala. V této krásně ilustrované knize Ondřeje Sekory je abeceda, říkadla i pohádky. Např. Dvě kaňky. Přesná ukázka, jak jde doba dopředu. Moje babička psala na tabulku křídou, maminka měla na lavici ještě kalamář, já se začínala učit psát tužkou a pak teprve plnicím perem a dnes by nejraději, kdyby se psalo na PC. Kdysi jsme měli krasopis, dnes, když je ruka vypsaná, tak škrabopis. Přeji ale všem dětem, které soustředěně se špičkou jazýčku na rtu s velkým úsilím vytvářejí písmenka, milé učitele a i tuto knihu, jako vzor. Přece se říká, škola hrou.

bea.mari
bea.mari
01.05.2021 5 z 5

Máma mi tuhle knížku doporučila, protože ji četla, když ještě nechodila do školy a učila se číst a uměla všechny básničky nazpaměť, protože to přečetla asi stokrát. Já už to přečtu jenom bráchovi, protože musím přečíst ještě spoustu jiných knížek, ale líbí se mi ilustrace a pohádky na konci a že je Ferda vtipný.

MOu598
MOu598
13.04.2021 4 z 5

O písmenech abecedy. Hodně černobílých a oár barevných obrázků. Ale něco se mi na stylu knížky nelíbí, nevím co, ale trvá to už od doby, kdy byly mé děti malé a knížku řádně pocuchaly.

MíšaS.
MíšaS.
26.03.2021 4 z 5

Vyndala jsem ho, protože máme doma prvňáka, tak abych trochu "okořenila" výuku. Je pravda, že některá slova jsou pro dnešní děti neznámá, ale to nebrání tomu, si slabikář přečíst. Jediné, co mi teda po těch letech zarazilo, je to čtení o tom, jak Ferda škádlil psa, pes ho kousl a maminka psa zbila, to asi mojí dušičce trochu "pokazilo" nostalgii...

heliiinka
heliiinka
07.02.2021 4 z 5

Graficky krásné. Jen pro dnešní děti tam jsou možná těžká a neznámá slova.

Kontryhelka
Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Srdcovka a nostalgie v jednom. Všechny knihy o Ferdovi jsou krásné a zahřejí u srdíčka.

Wasdy
Wasdy
24.11.2020 3 z 5

"Nu kniha byla jak se patří." Kniha byla fajn (jaká kniha by fajn alespoň trochu nebyla? : D)
"Abeceda s Ferdou co jiného by mě v těch 6-7 letech bavilo?" (no bavila mě spousta věcí)
: )

Khazara
Khazara
30.09.2020 5 z 5

Pohádka o kaňkách mě po letech trochu překvapila, aneb jak chtěl učitel podpálit školu i s žáky. To by snad dneska ani nemohli vydat. :)

Doubravka1975
Doubravka1975
13.09.2020 5 z 5

Náš oblíbený Ferda mi pomáhal učit nenásilnou formou abecedu moje synáčky.
Já když jsem ji kdysi dávno četla, pořád dokola to už jsem číst uměla, tak moje knížka skončila úplně rozpadená, tak jsme si pořídili novou. Nebo myslím nám ji donesl Ježíšek

Knihomolka506
Knihomolka506
17.07.2020 5 z 5

"Z doby kamenné "
Četla jsem jako dítě vyššího věku. Krásný příběh pro děti o známém mravenci Ferdovi, který v tady tom díle učí děti jak v knize tak ty, které právě knihu čtou s prvním čtením. Skvěle napsané!

Matessr
Matessr
03.06.2020 5 z 5

Je to úlet.

los
los
22.02.2020 5 z 5

děda mě podle něj učil abecedu, dodnes si ty říkanky pamatuju a věřím, že zaujmou i dnešní děti

Mensa627
Mensa627
22.02.2020 4 z 5

Moc příjemné čtení, velká písmena a zajímavé slovní přesmyčky

terimila
terimila
09.11.2019 5 z 5

Knížka, díky níž jsem se naučila asi v pěti a půl letech číst a od té doby jsem nepřestala. Takže vlastně knížka, která mi dala skoro nejvíc v životě. Nejspíš se ještě povaluje někde doma u rodičů ve skříních na půdě. Musím ji najít a vzít si ji k sobě.
Moc hezky udělaná. Pěkné půvabné obrázky, které se dětem dobře pamatují, hezké příběhy... Jo, pokud k tomu máte rodiče, kterej vám dokáže ten úplnej základ dovysvětlit, máte založeno na šťastnej čtenářskej život. :-)

verka5083
verka5083
15.10.2019 5 z 5

Díky této knize jsem se naučila abecedu. Musela jsem si knihu znova půjčit a připomenout si učení abecedy.