Ferdův slabikář

Průvodcem po slabikáři je postavička Ferdy Mravence, který představuje jednotlivá písmena říkankou a didaktickým vyprávěním ozřejmuje správné návyky při psaní. Velká písmena a množství ilustrací předurčují knížku k prvnímu čtení pro nejmenší.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27475/ferduv-slabikar-27475.jpg 4.6234

Kniha Ferdův slabikář

Han-nah

Jéje, kde jsou ty časy, kdy jsem dostala svůj 1. " Slabikář". Mám jej schovaný na památku. Zavzpomínala jsem na svou první učitelku a jak k nám přistupovala. V této krásně ilustrované knize Ondřeje Sekory je abeceda, říkadla i pohádky. Např. Dvě kaňky. Přesná ukázka, jak jde doba dopředu. Moje babička psala na tabulku křídou, maminka měla na lavici ještě kalamář, já se začínala učit psát tužkou a pak teprve plnicím perem a dnes by nejraději, kdyby se psalo na PC. Kdysi jsme měli krasopis, dnes, když je ruka vypsaná, tak škrabopis. Přeji ale všem dětem, které soustředěně se špičkou jazýčku na rtu s velkým úsilím vytvářejí písmenka, milé učitele a i tuto knihu, jako vzor. Přece se říká, škola hrou.

bea.mari
01.05.2021

Máma mi tuhle knížku doporučila, protože ji četla, když ještě nechodila do školy a učila se číst a uměla všechny básničky nazpaměť, protože to přečetla asi stokrát. Já už to přečtu jenom bráchovi, protože musím přečíst ještě spoustu jiných knížek, ale líbí se mi ilustrace a pohádky na konci a že je Ferda vtipný.

MOu598
13.04.2021

O písmenech abecedy. Hodně černobílých a oár barevných obrázků. Ale něco se mi na stylu knížky nelíbí, nevím co, ale trvá to už od doby, kdy byly mé děti malé a knížku řádně pocuchaly.

MíšaS.
26.03.2021

Vyndala jsem ho, protože máme doma prvňáka, tak abych trochu "okořenila" výuku. Je pravda, že některá slova jsou pro dnešní děti neznámá, ale to nebrání tomu, si slabikář přečíst. Jediné, co mi teda po těch letech zarazilo, je to čtení o tom, jak Ferda škádlil psa, pes ho kousl a maminka psa zbila, to asi mojí dušičce trochu "pokazilo" nostalgii...

heliiinka
07.02.2021

Graficky krásné. Jen pro dnešní děti tam jsou možná těžká a neznámá slova.

Kontryhelka
26.01.2021

Srdcovka a nostalgie v jednom. Všechny knihy o Ferdovi jsou krásné a zahřejí u srdíčka.

Wasdy
24.11.2020

"Nu kniha byla jak se patří." Kniha byla fajn (jaká kniha by fajn alespoň trochu nebyla? : D)
"Abeceda s Ferdou co jiného by mě v těch 6-7 letech bavilo?" (no bavila mě spousta věcí)
: )

Khazara
30.09.2020

Pohádka o kaňkách mě po letech trochu překvapila, aneb jak chtěl učitel podpálit školu i s žáky. To by snad dneska ani nemohli vydat. :)