Ferdův slabikář

Průvodcem po slabikáři je postavička Ferdy Mravence, který představuje jednotlivá písmena říkankou a didaktickým vyprávěním ozřejmuje správné návyky při psaní. Velká písmena a množství ilustrací předurčují knížku k prvnímu čtení pro nejmenší.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27475/ferduv-slabikar-27475.jpg 4.6214
Pro děti a mládež, Encyklopedie, Pro nejmenší
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Ferdův slabikář

bea.mari

Máma mi tuhle knížku doporučila, protože ji četla, když ještě nechodila do školy a učila se číst a uměla všechny básničky nazpaměť, protože to přečetla asi stokrát. Já už to přečtu jenom bráchovi, protože musím přečíst ještě spoustu jiných knížek, ale líbí se mi ilustrace a pohádky na konci a že je Ferda vtipný.

MOu598

O písmenech abecedy. Hodně černobílých a oár barevných obrázků. Ale něco se mi na stylu knížky nelíbí, nevím co, ale trvá to už od doby, kdy byly mé děti malé a knížku řádně pocuchaly.

MíšaS.

Vyndala jsem ho, protože máme doma prvňáka, tak abych trochu "okořenila" výuku. Je pravda, že některá slova jsou pro dnešní děti neznámá, ale to nebrání tomu, si slabikář přečíst. Jediné, co mi teda po těch letech zarazilo, je to čtení o tom, jak Ferda škádlil psa, pes ho kousl a maminka psa zbila, to asi mojí dušičce trochu "pokazilo" nostalgii...

heliiinka

Graficky krásné. Jen pro dnešní děti tam jsou možná těžká a neznámá slova.

Kontryhelka

Srdcovka a nostalgie v jednom. Všechny knihy o Ferdovi jsou krásné a zahřejí u srdíčka.

Wasdy
24.11.2020

"Nu kniha byla jak se patří." Kniha byla fajn (jaká kniha by fajn alespoň trochu nebyla? : D)
"Abeceda s Ferdou co jiného by mě v těch 6-7 letech bavilo?" (no bavila mě spousta věcí)
: )

Khazara
30.09.2020

Pohádka o kaňkách mě po letech trochu překvapila, aneb jak chtěl učitel podpálit školu i s žáky. To by snad dneska ani nemohli vydat. :)

Doubravka1975
13.09.2020

Náš oblíbený Ferda mi pomáhal učit nenásilnou formou abecedu moje synáčky.
Já když jsem ji kdysi dávno četla, pořád dokola to už jsem číst uměla, tak moje knížka skončila úplně rozpadená, tak jsme si pořídili novou. Nebo myslím nám ji donesl Ježíšek