Ferdův slabikář

Průvodcem po slabikáři je postavička Ferdy Mravence, který představuje jednotlivá písmena říkankou a didaktickým vyprávěním ozřejmuje správné návyky při psaní. Velká písmena a množství ilustrací předurčují knížku k prvnímu čtení pro nejmenší.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27475/ferduv-slabikar-27475.jpg 4.7174
Pro děti a mládež, Encyklopedie, Pro nejmenší
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Ferdův slabikář

terimila
09. listopadu

Knížka, díky níž jsem se naučila asi v pěti a půl letech číst a od té doby jsem nepřestala. Takže vlastně knížka, která mi dala skoro nejvíc v životě. Nejspíš se ještě povaluje někde doma u rodičů ve skříních na půdě. Musím ji najít a vzít si ji k sobě.
Moc hezky udělaná. Pěkné půvabné obrázky, které se dětem dobře pamatují, hezké příběhy... Jo, pokud k tomu máte rodiče, kterej vám dokáže ten úplnej základ dovysvětlit, máte založeno na šťastnej čtenářskej život. :-)

verka5083

Díky této knize jsem se naučila abecedu. Musela jsem si knihu znova půjčit a připomenout si učení abecedy.

MilanCFC

Tato knížka byla v knihovničce u babičky a já vždycky, vždycky když jsem u ní byl, jsem si abecedou listoval a jen pohled na obálku ve mně probouzí vlnu nostalgie :-)

ArwenAragorn

Tuhle knížku jsem doma neměla a vždycky jsem si ji prohlížela u kamarádky, takže se mi vyobrazení mnoha písmenek ještě dnes vybaví.

Pídoumem

Jeto naučná kniha pro děti, děti jí mají velice rády. A se smíchem to s nimi čtu.

SSTknihy
15.06.2018

Někdo měl jako oblíbenou Abecedu Josefa Lady, my jsme měli Ferdův slabikář. Vtipné básničky, originální kresby a zábavné pohádky. Kouzelná je například ta o rytíři R a měkkém a tvrdém i/y.

surikata246
08.04.2018

Patřila k nejoblíbenějším knížkám mého dětství a mají ji rádi mé děti i děti mých sourozenců.

Hospodyňka
17.02.2018

Dnes u ní seděly čtyři generace žijící pod naší střechou a všem něco tato kniha předala.

Ondřej Sekora
česká, 1899 - 1967