mirka71 mirka71 komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Příběh od příběhu lepší....opět knížka, která se mi líbila, bavila mě, přečteno za dva večery. Nejsem si jistá, jak reálné by bylo vypátrat vraha po víc jak 20ti letech, ale každopádně námět velmi zajímavý, jen ta Erika mě pořád ještě štve....Kompenzuje si svůj chudý soukromý život honbou za kariérou, ale třeba se to změní. Těším se na další díl.

16.04.2018 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Dobré, seversky ponuré, dvě dějové linky, otec neúnavně hledající několik let ztracenou dceru, a mladá dívka hledající domov a lásku, kterou nikdy neměla a díky tomu se dostane do zvláštní rodiny žijící v izolaci od společnosti i pokroku.Zápletka zajímavá, určitě stojí za přečtení.

25.02.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Mě se knížka docela líbila. Jak zaznělo v komentářích, je to trochu variace na Kingovo ,,TO", ale příběh nebyl špatný. Sice se nejednalo o mrazivý thriller, jak proběhlo v upoutávkách, ale myslím, že si zaslouží víc, než jen modré hodnocení. Rozhodně je to knížka, ke které se dá po čase vrátit.

03.02.2020 5 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Je neuvěřitelné, kam až může dosáhnout lidská nenávist...Výborně napsaný psychothriller, jen na konci jsem nechápala chování hlavní hrdinky...proč všechny důkazy o své nevině zlikvidovala a nepředala policii a raději si ponechala jinou identitu?? To bylo malinko přitažené za vlasy, ale to se dá přehlédnout.. Jinak styl psaní výborný, opravdu velmi dobré čtení.

29.10.2019 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Za mě fakt výborné, po dlouhé době knížka, od které se mi nechtělo odcházet. Zajímavé téma, knížka má spád... napětí až do konce...rozhodně stojí za pozornost.

29.10.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Moje pocity jsou dost rozporuplné. Styl psaní dobrý, knížka je čtivá, ale hlavní hrdina je profesor, který je akčnější než Steven Seagal v době své největší slávy, mrtvoly vyhrabává jak na běžícím páse: odhadnu, kde by mohla být, kopu a vykopu...Taková trochu pohádka pro dospělé...Ale rozhodně ne špatná...

11.07.2019 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Další výborný Peter May, zajímavý nápad, důkaz přetrvávající desítky let, napětí od začátku do překvapivého konce. Několikrát jsem musela přehodnotit svůj odhad, kdo je pachatel, až napotřetí jsem se trefila.

09.05.2019 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Po zklamání z knihy ,,TO" jsem dala Stephenu Kingovi ještě jednu šanci a dobře jsem udělala. Svižný a chvílemi drsný monolog Dolores mě pravdu bavil...Silné vyprávění obyčejné, ale velmi silné ženy žijící svůj těžký život...rozhodně jsem se nenudila, ani jedno zbytečné slovo, ani jedno hluché místo. Nejde o thriller, ale přesto jste napnutí až do konce.
Pane Kingu tleskám...

23.01.2019 5 z 5

To To Stephen King

Tak nějak nevím. Asi to nebyla knížka pro mě. Nevadilo by mi, že má 1000 stran ,kdyby mě bavila, ani zmatené skoky 1957 -1985 by nevadily, ale nějak se mi to zdálo celé přitažené za vlasy, asi jsem to ani nepochopila.
Souhlasim s PetuliX, ,,To" je něco, k čemuž se už nevrátím.

01.01.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Nic není takové, jak se zdá... napínavá zajímavá knížka, byly chvíle, kdy jsem se zaposlouchávala do zvuků okolo sebe, ne že bych se bála, ale přece jen... Dobrý námět, konec sice předvídatelný, ale i tak to stálo za to... Někoho doslova ,,zmagořit" je vcelku jednoduché.
Rozhodně můžu doporučit.

08.10.2018 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Opět další výborný příběh, který Vás nepustí, dokud neskončí. Věrný popis těsně porevoluční doby, kdy věznice vypustily na amnestii do ulic stovky lidských zrůd , ale policistů nepřibylo a už to jelo...
Dominik Dán mě rozhodně nikdy neomrzí, a i když děj byl dost předvídatelný, plný počet si rozhodně zaslouží.

26.08.2018 5 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Není to klasická detektivka na jaké jsme od Agathy Christie zvyklí, přesto však zajímavá, napínavá knížka o lidské podlosti a hamižnosti, kdy se člověk kvůli majetku a penězům neštítí téměř ničeho....Příjemné odpočinkové čtení.

30.05.2018 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Další ze série Akta Enzo, dobrá kriminálka, s rodinnou dějovou linkou, konec možná trochu předvídatelný, ale svižné, čtivé, nenudí, prostě další dobrá Mayovka.

14.05.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další knížka, kterou jsem zhltla za dva večery. Nevadí mi, že od třetiny knížky vím, kdo je vrah, každá detektivka přece nemusí odhalit vraha až na předposlední straně. Téma zneužívání sociálních sítí je více než aktuální, měl by se nad tím zamyslet každý, kdo na facebooku sdílí i to, co měl dnes k obědu. Bylo zajímavé sledovat, jak takovéhle monstrum přemýšlí, jen jedno mi uniklo... pomohl bratrovi Joemu do oprátky, nebo se fakt jen díval?

16.04.2018 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Výborné, přečteno za dva večery, žádné hluché místo, kniha má spád, spoustu zvratů, opakovaně jsem musela přehodnotit, kdo je vlastně pachatel. A závěr nečekaný a velmi překvapivý. Moje první kniha od Sharon Bolton, ale určitě ne poslední. Rozhodně stojí za přečtení.

04.01.2018 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Opět jsem byla s knihou velmi spokojená. Začátek možná malinko zmatený, ale po pár desítkách stran jsem si udělala jasno a pak to svištělo. Asad příběh svými věčnými velbloudími příslovími okoření, a já jsem spokojená. Napětí nechybí a i se zasměju. Zápletka zajímavá, nemám, co bych Adler-Olsenovi vytkla. Budu čekat na další.

28.12.2017 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Dokonalé, skutečně bestseller, příběh nadupaný dějem, patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četla. Patří mezi knihy, kdy mě mrzí, že už je konec.Dotažené do detailů, ale ne do nudy, být na světě víc takových lidí, jako je Mikael, hned by se lépe dýchalo a Lisbeth i přes její podivínství způsobené Aspergerovým syndromem člověk do poslední chvíle fandí. Filmové zpracování bylo samozřejmě slabší, hodně osekáno, jinak by to musel být seriál. Trilogii jsem přečetla opakovaně a i odposlechla jako audioknihu ve skvělém podání Martina Stránského. Rozhodně doporučuji, protože kdo nepřečetl Milénium, jako by nebyl. Jen je obrovská škoda, že pan Larsson už nikdy nic nenapíše...

22.06.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Typická severská krimi, čtivá, svižná, zcela neznámý autor, ale zaujal mě moc. Hned jsem navázala Sovou a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Obě dvě knihy patří mezi ty, u kterých mě mrzí, že končí.

08.12.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Stejně, jako Mráz skvělá detektivka, napínavá od začátku do konce, čtení jde samo, mrzelo mě, že knížka končí. Těším se na Tmu.

08.12.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Čteno jedním dechem, těším se na Kruh. Zajímavý námět, chvílemi dost drastické, dobrá krimi, rozhodně nezklamala

18.05.2016 5 z 5