mirka71 mirka71 komentáře u knih

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Nechápu slabé hodnocení téhle knížky, nejedná se sice o klasickou detektivku, ale zato je tu velmi podrobně popsané Laponsko se svou kulturou, zvyky a drsnou přírodou. Na čtení náročné, to ano, je potřeba se opravdu soustředit, jen překoktat jména a názvy dá fakt zabrat, ale máte možnost nakouknout tam, o čemž jste vůbec neměli potuchy, že někde existuje. Za mě rozhodně pět hvězd!!!

08.12.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Četla jsem asi před rokem ,ale ještě teď mě mrazí, když si na ten příběh vzpomenu. Ale i tohle je bohužel naše historie. Na válku doplatili nejvíc Ti, kdo vůbec za nic nemohli, jen se špatně narodili a to byl pak cejch na celý život. Paní Tučková navíc příběh velmi pěkně zpracovala, pro mě opravdu čtení, na které budu myslet ještě dlouho. Rozhodně stojí za to, po téhle knize sáhnout, i když po dočtení mi veselo nebylo.

08.12.2017 5 z 5

Bigamista Bigamista Jana Javorská

Za mě zklamání, psáno dost krkolomně, a konec, kdy umírající manželka předává manžela a syna druhé, neprávoplatné manželce, no klišé jak hrom....

22.11.2017 1 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Opět výborný příběh od výborného autora, nejedná se o klasickou detektivku, ale to vůbec nevadí, napětí dost, má to spád, žádné hluché místo. Těším se na Nesmírného.

22.11.2017 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi pěkný román začíná v poválečném pohraničí, končí téměř v současnosti.Příjemné čtení, i když jde o neveselý životní příběh jedné obyčejné ženy, které osud nerozdával zrovna šťastné karty. Autorka píše velmi poutavě i o zcela obyčejných, všedních věcech, rozhodně stojí za přečtení.

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

No docela nářez, tohle by měla být povinná literatura v předvolebním období!!!! Člověk se dozví věci, že nestíhá zírat.Že je politika neskutečná špína,mi říkala už maminka, když jsem byla malá, ale asi je lepší toho moc nevědět, protože to se mi otvírá kudla v kapse. Přesto díky, pane Kmento, vím, že po Vaší další knížce opět ráda sáhnu.

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Nějak nevím, jak se vyjádřit. Téma obchodování s dětmi je bezesporu velmi zajímavé, a zasloužilo by si více prostoru, ale namísto toho bylo spíše jen okrajově nakousnuto. Konec jako z červené knihovny byl pro mě opravdu zklamáním.

22.11.2017 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Pro mě velmi milé překvapení, odvyprávěný vesměs bolestný příběh několika generací silných žen se kterými se život opravdu nemazlil. A pozadí románu podbarvené našimi dějinami - poválečné období, únor 1948, padesátá léta s kolektivizací , rok 1968 a normalizace. Knize bych vytkla jen jedno - že nebyla delší.

25.10.2017 5 z 5

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Neznámý autor, ale byla jsem mile překvapena, odposlechnuto jako audiokniha ,načteno výborně Davidem Matáskem,zajímavá krimi, doporučuji.

24.10.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Velmi dobře napsané psycho. Nejdřív jsem měla na ukňouranou Grace vztek, ale když jsem se nad jejím postavením ve vztahu zamyslela, došlo mi, že nemohla jinak. Někdo se totiž umí tak výborně prodat, že mu uvěříte jakoukoli lež, a to byl i případ Jacka. Vedle něj Grace musela nutně vypadat jako přecitlivělá hysterka.
Každopádně stojí za přečtení, člověk si pak uvědomí, že svoboda není jen prázdné slovo.

13.10.2017 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Ke knížce mohu říct jen:
Ano, je to opět skvělý Jo Nesbo
Ne, není to Harry Hole
Ano je to napínavé
Ne, není to klasická detektivka.
Stejně jako u Lovců hlav pojato z pohledu hlavního, v podstatě záporného hrdiny. Poměrně krátké, jako audiokniha stačí jen na dva večery, ale nevadí. Jsem ráda, že jsem knihu slyšela. Rozhodně stojí za to.

01.07.2017 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Dokonalé, skutečně bestseller, příběh nadupaný dějem, patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četla. Patří mezi knihy, kdy mě mrzí, že už je konec.Dotažené do detailů, ale ne do nudy, být na světě víc takových lidí, jako je Mikael, hned by se lépe dýchalo a Lisbeth i přes její podivínství způsobené Aspergerovým syndromem člověk do poslední chvíle fandí. Filmové zpracování bylo samozřejmě slabší, hodně osekáno, jinak by to musel být seriál. Trilogii jsem přečetla opakovaně a i odposlechla jako audioknihu ve skvělém podání Martina Stránského. Rozhodně doporučuji, protože kdo nepřečetl Milénium, jako by nebyl. Jen je obrovská škoda, že pan Larsson už nikdy nic nenapíše...

22.06.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Tentokrát pro mě zklamání. Dvojice Kepler má nasazenou laťku hodně vysoko a je zárukou velmi zajímavé četby, ale styl sci-fi asi není pro ně. Nedotažené, vlekoucí se..... nějak nevím. Třeba je chyba ve mně, asi jsem čekala víc, každopádně je to kniha, která mě moc nebavila , nejspíš se k ní už nikdy nevrátím, na rozdíl od série s Joonou Linou.

22.06.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zcela neznámá autorka, ale velmi mile překvapila. Příběh je čtivý, zajímavé téma, téměř po celou dobu jsem nevěděla, na čem jsem, a kdo je mi protivnější. Překvapivý konec knihy dobře komentovala moje kamarádka: tušíš, že to nemůže dopadnou dobře, ale když to skončí, stejně jsi naštvaná, protože to dopadlo jinak blbě, než čekáš. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

22.06.2017 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Pěkné, sedělo mi provázání minulosti se současností, zajímavý příběh.
Historické pasáže jsou trochu depresivní, ale ta doba byla asi taková a podání autora je velmi sugestivní, až bych věřila, že to sám prožil.
Není to klasická krimi, ale to vůbec nevadí.
Peter May prostě nezklame, určitě stojí za přečtení, ostatně jako všechny jeho knihy.

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Velmi dobré, styl severských autorů, zajímavá zápletka, plné zvratů, jen příliš rychlý , avšak zajímavý konec.
K hlavním postavám knihy by se dalo říct: jeden větší ,,ksindl" ,než druhý.
Autor pro mě neznámý, moc jsem se toho o něm nedozvěděla, ale nevadí. Až napíše něco dalšího, rozhodně si to nenechám ujít.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět výborná, jako všechny přechozí knihy. Napínavé, svižné, žádné hluché místo, originální zápletka. Jen jedno mi malinko uniklo: ve Stalkerovi leží Joona Linna v nemocnici, odkud zmizí a v Lovci králíků sedí v kriminále. Ale nejspíš se jedná o moji nepozornost.
Konec opět otevřený, nakročeno k dalšímu dílu, těším se moc, snad bude duo Kepler psát rychle....

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Skutečně atypicky pojatá kniha, možnost podívat se na vrahy a doživotní vězně trochu jinak, než jak jsou prezentováni v médiích. Byly chvíle, kdy jsem byla velmi překvapená sama sebou, že jsem občas s některým z nich ne snad sympatizovala, ale přinejmenším soucítila. Věřím i tomu, že někteří mohou mít pocit ublíženosti a nespravedlnosti. Přečteno jedním dechem a panu L. X. Veselému patří můj velký dík za jeho skvělý nápad udělat rozhovory s doživotně odsouzenými lidmi.Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Za mě trochu zklamání, po trilogii Mráz-Kruh-Tma je tahle kniha slabší. Zpočátku vleklá nuda, konec překombinovaný a příliš rychlý. Chvílemi jsem ztrácela nit, unikaly mi souvislosti, ale určitě stojí za přečtení.

25.05.2017 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Na knížku jsem se těšila, ale byla pro mě vcelku zklamáním, spousta hluchých míst, první dvě třetiny vlekoucí se a nezáživné, a ani konec to moc nevylepšil. Thriller si představuji jinak. Pochybuji, že budu mít zájem číst ji znovu.

31.01.2017 3 z 5