Vídeňské bratrstvo

První díl série o Fredriku Beierovi Když je vyšetřovatel Fredrik Beier přivolán k masové vraždě na předměstí Osla, vše vypadá na případ náboženské msty. Oběti totiž patří k podivné sektě Boží světlo, která se připravuje na soudný den. Fredrik a jeho nová kolegyně Kafa však mají své pochybnosti a brzy objeví podezřelé souvislosti, které vedou až k hrůzným vědeckým experimentům z dob druhé světové války. Fredrik a Kafa se musí ponořit do temné minulosti členů sekty a to, co na začátku vypadalo jako tragický, ale jasný případ, se náhle mění v dramatický hon na brutálního zabijáka. Prvotina Ingara Johnsruda Vídeňské bratrstvo ohlašuje příchod smělého a nápaditého nového hlasu skandinávské krimi. Johnsrud ukazuje své schopnosti mistrovského vypravěče v důmyslně utkaném a akčním thrilleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278453/big_videnske-bratrstvo-9C9-278453.jpg 3.5144

Fredrik Beier 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Wienerbrorskapet, 2015

Kniha Vídeňské bratrstvo

Janík511

Kniha se mi vůbec nelíbila, ale dočetla jsem ji. Děj nechutný, neustále jiná jména a skákání v ději, že jsem se těžko orientovala a celkový dojem z knihy mám zkažený. Tak tohle už nikdy více a další díly s radostí vynechávám.

roso.mak
12.10.2021

Uf. Poslouchat tuhle knihu, kde je asi čtyřicet postav a všechny se jmenují podobně, jako audioknihu, je vážně zahul.

A ten konec? Magořina. Dopadli toho vraha, nebo nedopadli? Vůbec nevím, co si o tom myslet. Jako detektivka naprd.

vladka321
04.09.2021

Kniha se odvíjí v napínavém stylu se střídáním časových linií, což jí přidává na dramatičnosti a dává punc originality. Témata minulosti nejsou vůbec zapomenuta a takové proplétání rasové čistoty s laboratorním vývojem nebezpečného viru, který by způsobil ničivou pandemii s ochromením zdravotnictví, ekonomiky a citelně zpochybnil a zničil stav životní úrovně je až nadčasově hmatatelný. K tomu snad až věštecky zmíněný afgánský prvek, islamismus, radikalizace a v neposlední řadě i nástin sektářských praktik dodávají první části trilogie neobyčejnou šťávu. To, že policie lže veřejnosti mi připomíná fakt, že vše je tak nesmírně až zrůdně zkorumpované, že vyznat se a vůbec najít samotné jádro pravdy je v dnešním světě velice těžké. Osobně se těším na další díly.

PPardinio
30.08.2021

Krátké kapitoly se dobře četly. Autor zde i malinko lépe rozpracoval postavu Fredrika (bohužel jsem nejprve četl Kalypso, kde mě jeho postava vyloženě štvala). Je však škoda, že ve Vídeňském bratrstvu nedokázal autor lépe zpracovat závěr knížky, který mě zklamal a mé hodnocení tak značně ovlivnil. Jinak se mi zpracovaná témata do té doby líbila (Náboženská sekta, laboratorní výzkum, dění kolem Kolbeina a Eliase Brinche za 2.SV.). Fredrik a Kafa tvoří zajímavý tým, ale dělají hodně chyb a něvěřím, že by se v reálu mohli ze všeho dostat. Hodnotím za lepší 3*

jaroiva
06.04.2021

Dočista tuctová detektivka, pro mě ztráta času. Už teď nevím, o čem to bylo. A jen mě mrzí, že v současné detektivce prostě vždycky musí být nějak zakomponované homosexuální téma. Už mě to i otravuje.

lumul
15.03.2021

Za mě dobrý, pořád jsem chtěla vědět, jak to bude dál, proč, jaké spojení. Ale - pokud máte problém s orientací ve jménech, pokud jsou v knížce víc než 3 důležitá, asi se jí vyhněte. Já s tím problém obvykle nemívám, ale teď jsem si byla opravdu jistá až někdy v půlce knížky ...

Vojslava
14.02.2021

Nepochybně solidně sestavený příběh... ale i přes veškerou hrůznost použitých motivů mi připadal poněkud bezkrevný, i když napínavý. Nebyla jsem napnutá, nebyla jsem znechucená ani strach, který asi přijít měl, nepřišel. :-) Uvidím, jestli se ještě k autorovi vrátím.

konicekbily
27.10.2020

Stálo mne to mnoho sil a úsilí, abych se prokousal tímto příběhem plným různorodých postav a přílišnými podrobnostmi. Není mi jasné, co přesně chtěl "básník" říci, ale nezavrhuji ho, další díl si přečtu. K tomuto dílu asi toto: méně by bylo více! Snad další kniha bude lepší!