mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to šlo hladce.
Smutný příběh sourozenců, kteří jsou odtrženi od rodičů a posléze i od sebe.
Konečné odhalení super...

14.06.2021 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Hezké čtení. Líbily se mi kapitoly, kdy každá vyprávěla osud hlavních postav, které se prolínaly. Pro mě fajn změna číst o válce z pohledu němců. Opravdu nikdo nebyl ušetřen a nikdo neměl v tomhle období na růžích ustláno...ať Čech, Němec, Francouz a další

01.09.2020 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Přečetla jsem už hodně knížek odehraných v koncentračních táborech,ale Rebecca je jiná.... krásná knížka se sice nereálným příběhem,ale do toho jsem na začátku čtení šla. Moc hezké

02.08.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Napínavá a skvěle napsaná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Závěr nečekaný, ale za něj o hvězdu míň, nedokážu se zbavit pocitu "zklamání", že pro mě tak skvělý strhující příběh skončil, tak zvláštně otevřeně..pravdou nebo lží?

29.06.2020 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Hezké, milé, odpočinkové čtení. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila od začátku...sympatická a silná osoba. Doporučuji

24.06.2020 4 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Tahle série už si drží svůj vysoký standard. Občas se tedy zarazím, jaké má Josie záblesky a hned ji všechno dojde, ale tak co je to prostě super hrdinka :o)
Jediné co bych tomuto dílu vytkla, byla (alespoň pro mě) úplně stupidní přezdívka padoucha na "Kostěj umělec".
Posloucháno v audio verzi a skvěle namluveno Jitkou Ježkovou

08.03.2024 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Taková průměrná detektivka. Nějak mi neseděly Davidovy domněnky...vždycky tak přesně trefené, myšlené, že až těžko uvěřitelné. Přitom téma jako takové super. Třeba kdyby si tento příběh vzal do parády jiný spisovatel, bylo by to lepší.
Možná je to i tím, že jsem knihu poslouchala v podání pana Bareše a jeho monotónní a nudný hlas mě uspával.

08.03.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Autorka pokračuje ve svém stylu psaní, takže je to poutavé a napínavé po celou dobu, ale všechny knížky na "jedno brdo", kterých se čtenář musí zákonitě přejíst.

Na to, že je to pár stránek mi přijde, že se vše točí v jednom kruhu až moc dlouho. Všechny děti zavražděných podezřelé a bez alibi... nebylo tak těžké uhodnout, kdo to mohl být

19.07.2022 3 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Asi mám novou oblíbenou autorku.
Skvělé čtení, těžké osudy 3 žen, které se propletly.
Doporučuji

20.05.2022 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tři příběhy, tři osudy a všechny se prolínaly. Že na sebe vše navazovalo a proplétalo se, mě bavilo asi nejvíc. Velmi čtivé, ale jinak spíš takový průměr...3,5*

07.04.2022 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Ani potřetí mě autorka nezklamala. Krásný dojemný příběh. Pokud jsou knihy podle skutečnosti a autor je umí správně uchopit, což paní Morris umí, je to zárukou kvality.

18.02.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Skvělá zápletka - potkají se 9.listopadu a pak každý další rok jen v ten den. Taková hezká romantika. Kdyby zůstalo jen u toho, dala bych plný počet bodů. Jen to konečné odhalení mi trošku vadilo a připravilo knížku o hvězdu.
Jinak Colleen opět skvělá, četlo se samo

11.01.2022 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc hezké čtení. Sloupnuto za 2 dny, jak mě příběh pohltil a bavil. Vím,že je to román a jsem ráda, že skončil dobře, ale nějak mi ten sladký konec nesedl a za něj o hvězdu méně. Každopádně doporučuji

13.10.2021 4 z 5

Moc hezky napsaný příběh, kde se v krátkých kapitolách střídá současnost a minulost. Vnučka Nina a babička Alžběta se vydají na společnou cestu do míst, kde Alžběta strávila mládí. Během této cesty se Nině díky Alžbětině vyprávění naskytne pohled do její minulosti a postupně odhalí i tajemství své tety Evy.

08.09.2021 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

První půlka byla trošku slabší, ale pak jsem nemohla přestat číst. Krásně napsané. Škoda že Declan a Rev nemají ještě kamaráda do třetího dílu:o)

16.08.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Hezký, zajímavý příběh. Ale tak nějak se to chvílemi zbytečně vleklo a já se občas nudila.

02.08.2021 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Takové oddychové, pohodové čtení. Příběh ze života

01.02.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Ráda čtu příběhy ze života, které se prolínají generacemi. Tato knížka mi ze začátku připadala jako když čtu od pí Mornštajnové nebo pí Körnerové a hltala jsem ji, ale potom mi přišly některé pasáže příliš zdlouhavé a zbytečné. Mrzelo mě, že ač knížka pojednává o životě tří žen, bylo třičtvrtě knihy věnováno jen Emilce. Pak jsem moc nepochopila chladné chování Jany k Johance a ani její zdravotní potíže. To mohlo být rozvinuto víc. Každopádně celkový dojem z knížky byl dobrý a líbila se mi.

27.11.2020 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Všechny autorčiny knížky jsou tak jiné díky různorodým tématům a osudům hlavních hrdinů, ale zároveň tak stejné díky krásným a dojemným příběhům, které se snad nikdy nepřejí. Líbilo se mi, jak autorka popisuje krásné spojení mezi Lake a Willem, krásný vztah Lake a Willa se sourozenci nebo jejich podobně nelehký osud. Sice moc podobných náhod a spojení, ale tak tenhle žánr je přesně o tom...o spojení a lásce. Opět moc hezké čtení,jen ten konec by si zasloužil trošku víc

02.09.2020 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Knížka nebyla špatná, ale od autorky už jsem četla lepší. Líbí se mi výběr jejích témat, vždy ze života a zároveň něco, co každý neřekne nahlas...Hezky zpracované a příběh opět zajímavý. Hezké čtení

20.08.2020 3 z 5