Mirin1349 Mirin1349 komentáře u knih

Levhart Levhart Jo Nesbø

S každým dalším dílem mi přijde, že je příběh o kus promyšlenější, o velký kus nechutnější a že prostě ať chcete nebo nechcete, tak musíte mít Harryho čím dál tím raději. Nevadí, pokud nečtete knihy chronologicky, ale určitě si čtení užijete více, pokud vážíte s Harrym cestu od samého začátku. Máte tak možnost pozorovat vývoj jednotlivých vedlejších postav. Na vraha nepřijdu prakticky nikdy, ale už jsem se naučila nevěřit prvnímu, druhému a někdy ani třetímu jménu, které nám autor předhodí. :) Těším se na další díl.

08.07.2019 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne a opět musím říct, že jsem se pobavila. Zakomponovat nové postavy do příběhu byl dobrý nápad, i když ani jedna z nových postav nedosahuje ztřeštěnosti našich starých známých. Nevím, jestli se chystá pokračování, ale pokud tomu tak je, měla bych trochu obav, aby zábavnost knížka nevyčpěla. Oddechové prázdninové čtení.

21.06.2019 3 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Tak tohle byl zážitek. Nejdřív jsem si vyčítala, že jsem udělala kardinální chybu, když jsem si jako první přečetla právě Spirálu. Nakonec ale nelituji. Rozhodně si přečtu zpětně i Kruh, byť nebude tak překvapivá, aspoň na ni budu moct nahlédnout z druhého úhlu pohledu a užít si cestu, jakou k rozpletení příběhu dojde. Šifry byly nad mé mozkové kapacity a musím zahanbeně přiznat, že jsem pasáže s nimi opravdu jen v rychlosti přelétla. Naštěstí pro mě jich nebylo mnoho a je to čistě můj problém, knížka za to nemůže. Celý příběh byl protknut velmi zvláštní atmosférou, asijský rukopis je tam hezky cítit. Posledních 50 stran bylo naprosto strhujících, nemůžu jinak než udělit plný počet bodů.

21.06.2019 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Pokračování příběhu vyšetřovatelky Beatrice se mi líbilo ještě o stupínek více než předešlá knížka, a už i ta byla velice čtivá. Vždycky uvítám, když už hlavní postavy znám a mohu věnovat celou pozornost samotnému případu. Líbí se mi, jak autorka reaguje na aktuální dění, v tomto případě třeba zmínila vzrůstající tlak na ochranu osobních údajů. Těším se na další díl a doufám, že Florin s Beatrice pokročí dál. :)

18.06.2019 4 z 5

Pan Jonasson umí na omezeném množství stran vymyslet téměř neomezené množství absurdních situací. Stoletého staříka jsem četla jedním dechem a přiznám se, že možná i proto pro mě Analfabetka nebyla až takovým úkazem. Musím souhlasit s ostatními komentáři, začátek nasadil laťku hodně vysoko a bohužel nadšení knihou postupem času opadalo. Přesto se četla dobře, příběh mě bavil. Doufám ale, že v dalších knihách už trochu opadne obsese tématem atomové bomby.

13.06.2019 3 z 5

Monty Python & filozofie Monty Python & filozofie George Reisch

Filozofie mi bohužel nezačne být blízká ani díky Monty Pythonům. Nedokázala jsem se u esejí pořádně soustředit, byť jsem se opravdu snažila naladit na správnou filozofickou vlnu. Kniha si určitě své publikum najde, bohužel pro mě byla četba spíš úmorná.

12.06.2019 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Na knihách od Ursuly se mi moc líbí, že se jejich děj zpravidla odehrává v zajímavém prostředí nebo využívá neotřelé metody. Moje první knihy Erebos se mi moc líbila, bohužel jejích kvalit už v mých očích žádná další nedosáhla a nejinak je tomu v případě Saecula. Rozjezd byl rozvláčný, pasáže po příjezdu do tábora byly o úroveň výš, ale přesto jsem měla mrazení v zádech jen párkrát, konec byl čtivý. Pravda, moje chyba byla od knihy očekávat napětí jako v Blair Witch, ale přeci jen jsem čekala o dost víc. I přes to všechno se mi knížka dostala pod kůži a rozhodně o ní nemohu tvrdit, že by byla špatná. Co ale rozhodně vyzdvihuji, je skutečnost, že v knize nikdo nezemřel. Je to příjemná změna a navíc důkaz, že autorka je šikovná vypravěčka.

07.06.2019 3 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Ke knížce jsem se dostala díky facebookové reklamě, takže je vidět, že Mysha v tom už umí opravdu dobře chodit. :) Příběh se mi líbil a ráda jsem se jeho prostřednictvím seznámila s Nepálem. Klobouk dolů před neuvěřitelnou odvahou autorky. Moje cesta to není, nechtěla jsem se tedy ani při čtení zbytečně rozptylovat myšlenkami a soudit, co bych udělala nebo neudělala já. Knížka mi přišla i s dárečky a krásnou záložkou, vše mi udělalo velkou radost. Rozhodně si ráda přečtu pokračování.

04.06.2019 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět jsem se výborně pobavila, knížka tak pěkně plyne, že máte chuť ji dočíst na jeden zátah, ale zároveň nechcete, aby to už skončilo. Obzvlášť oceňuji příchod nové postavy na scénu. Tetička Nora, ač sama extrémně spavá, přinesla na zámek svěží vítr. Doufám, že v příštím díle dostane víc prostoru.

04.06.2019 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Pořád říkám, že rozlučky se svobodou by se měly zakázat.  Moje druhé setkání s autorkou opět potvrzuje, že budete mít tu čest s napínavou knihou, kde není nouze o momenty překvapení i o pochyby o duševním rozpoložení hlavní hrdinky i ostatních. Vše krásně podtrhuje mrazivé prostředí domu na samotě uprostřed temných lesů. Jediný problém jsem měla s nedořešeným vztahem dvou huberťáků, který prostupoval celým příběhem. Přijde mi mírně řečeno hodně přitažené za vlasy, aby měl někdo po deseti letech takové trauma ze vztahu, který prožíval v 16 let. Pořád jsem si říkala, co hrozného se tehdy stalo a vysvětlení mě zklamalo. Pro mě to bylo těžko představitelné a málo reálné, ale možná jsem jen cynik. Kvůli tomu ubírám jednu hvězdičku, jinak se mi ale knížka moc líbila a četla se skoro sama.

24.05.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Moje první čtenářské setkání s cestopisem a můžu říct, že kniha předčila má očekávání. Četla se jedním dechem, navíc bych nikdy nečekala, že se u tohoto žánru tak skvěle pobavím. Obdivuji každého dobrodruha, který se na takovou pouť vydá. Turecko ani Izrael nepatří k destinacím, které by mě lákaly k návštěvě, o to víc jsem si ale čtení užívala a vstřebávala informace. Moc se mi také líbily odstavce s praktickými informacemi. Ráda se pustím do dalších Ladislavových dobrodružství.

23.05.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pokračování Aristokratky plynule navazuje na začátek série, takže máte pocit, že jste vlastně ani tu předchozí knihu nepřestali číst. To rozhodně není výtka, spíš v tom vidím výhodu. Vracíte se do dobře známých vod a můžete si tak užívat odpočinkovou četbu, při které se pobavíte. Škoda, že byla tak krátká, ale o to víc se těším se na další díl.

21.05.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Do čtení jsem se musela po většinu času nutit. Zápletka byla sama o sobě zajímavá, měla skvělý potenciál vytěžit ze sebe víc. Příběh na mě ale působil těžkopádně. Malá jiskra naděje, že se blýská na lepší časy, zažehla v poslední třetině knihy, aby to bohužel opět závěr zazdil. Za mě celkově zklamání, do pokračování se zatím nemám odvahu pustit.

17.05.2019 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Neotřelé téma geocachingu dodává knize na zajímavosti, kniha měla spád a byla napínavá prakticky od prvních stran. Autorčin styl mám ráda, toto je třetí kniha v pořadí, kterou jsem od ní četla, a určitě se pustím do další. S trochou nadsázky můžu říct, že jediná věc, která mě malinko rozptylovala, byly (hlavně v první třetině) časté poznámky o jídle. :)

16.05.2019 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Ke knížce jsem se dostala čirou náhodou, bez mučení přiznám, že i když mám detektivky ráda, spíše mě zlákal přebal a hlavně prostředí luxusní jachty plovoucí ve skandinávských vodách a neměla jsem přehnaná očekávání. Příběh mě bavil hned od začátku, ale teprve s naloděním získal ten správný rozměr. Autorka píše sugestivně a mistrně popisuje paniku, beznaděj a úzkost, kterou musela hlavní hrdinka zažívat. Část zápletek byla sice trochu předvídatelná, ale několikrát mě čekal i překvapivý zvrat v ději. Pro nenáročnější čtenáře detektivek (nebo pro milovníka knih z prostředí moří :) ) je to příjemná oddechovka. Ráda si přečtu i další knihy autorky.

13.05.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jsem si naprosto jistá, že kdykoliv uvidím tři moudré opice, vzpomenu si na tuhle knížku, strašně mě bavila. Souhlasím s předchozími komentáři, ač byl děj napínavý, tak deník byl jednoznačně nejvíc čtivý. Člověk si až kladl otázku, jestli může mít někdo takovou fantazii, aby si tuhle zvrácenost vymyslel bez vlastní zkušenosti, na což autor v Poděkování hezky odpověděl. :) V příběhu byly nápadité zvraty, za konec přidávám další hvězdu. Opičák na konci snad i získal moje sympatie. Už se těším na pokračování.

12.05.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jednoduše skvělá knížka, která splní přesně to, co slibuje. Dostane se Vám oddechového čtení plného vtipu. Opravdu se mi u knížek málokdy stává, že se směju nahlas. Bezkonkurenčně nejvtipnější mi přišla pasáž s odpověďmi psychotestu. Při čtení příjemně vypnete a necháte se unášet eskapádami na zámku Kostka. Jednotlivé postavy jsou vyvedeny do krajnosti, takže si je velmi dobře zapamatujete a všechny si bez problémů oblíbíte. Rozhodně se brzy pustím do pokračování.

09.05.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Do příběhu jsem se dlouho nemohla začíst, ale chtěla jsem dát knize šanci už jen kvůli skvělému čtenářskému zážitku z Hany. Nakonec jsem knihu dočetla, ale vím jistě, že se k ní nevrátím. Příběh se místy odvíjel až moc rozvláčně, aniž bych měla pocit, že se skutečně něco dělo. Jednotlivé postavy mi přišly spíš jako karikatury, kdy mi ani jedna nebyla zvlášť sympatická. Pro mě je to kniha, která ve mně nevyvolala žádné výraznější emoce. Co ale musím vyzdvihnout, je nápadité provázání první kapitoly s tou poslední, kdy se celý příběh hezky uzavře.

07.05.2019 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Příběh Vás vtáhne už při prvních stránkách, v celé knize se zajímavě střídá vyprávění z pohledu obou hlavních aktérů, takže se čtenář nemá kdy nudit. Hezky se rozehrává příběh, ve kterém nevíte, kde je pravda a snažíte se spolu s hrdiny rozplétat klubko záhad. První půlku knihy jsem hltala jedním dechem a bývala bych se vsadila, že ohodnotím plným počtem bodů. Od druhé půlky mi ale přišlo, že se toho najednou začíná dít až moc a že se příběh ubírá až neuvěřitelným směrem, konec byl také spíš zklamáním.

26.04.2019 3 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Krásná, poetická, dojemná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh Vám dává pocit, že jste toho bláznivého světa součástí a že by vlastně bylo osvěžující, kdyby člověk nechal trochu ztřeštěnosti vniknout do vlastního života. Celou první půlku knížky jsem se musela usmívat, diskuze o práci byla bezkonkurenční. :) Přebal jí moc velkou službu nedělá, ale kdo se jím nenechá odradit, bude odměněn.

18.04.2019 4 z 5