Monty Python & filozofie

Monty Python & filozofie https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77330/monty-python-filozofie-77330.jpg 4 8 3

Humor britských Monty Pythonů rozebraný významnými filozofy v jednadvaceti esejích. Jaké poselství nám přináší Brian? Jsou v nebi Vánoce opravdu každý den? Je ten papoušek mrtvý, nebo se mu jen stýská po fjordech? Co si Pythoni myslí o Sartrovi? A Sartre o Pythonech? Na tyto i další filozofické otázky vám odpoví vybraní američtí filozofové v jednadvaceti esejích, které se týkají humoru a jsou s humorem psány.... celý text

Mirin1349
12.06.2019 3 z 5

Filozofie mi bohužel nezačne být blízká ani díky Monty Pythonům. Nedokázala jsem se u esejí pořádně soustředit, byť jsem se opravdu snažila naladit na správnou filozofickou vlnu. Kniha si určitě své publikum najde, bohužel pro mě byla četba spíš úmorná.

DennisMoore
20.12.2015 4 z 5

A pak že jsou filozofové nudní patroni! Jediné, co musím knize vytknout, je, že se její autoři občas babrají v naprosto obyčejných věcech, které rozhodně nevznikly kvůli nějakému hlubšímu poselství, nýbrž zkrátka a dobře jen kvůli legraci.

E21
08.09.2015 4 z 5

Asi jsem od toho čekal větší srandu, ale nakonec se to ukázalo jako pěkné čtení - podívat se na absurdní humor z úplně jiného úhlu.

Kniha Monty Python & filozofie je v