mimidra mimidra komentáře u knih

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

(SPOILER) Nádherný román, který vás rozbije na maděru. Velmi emotivní příběh protkaný násilím, beznadějí, láskou a drobnými střípky štěstí, které hlavní postavy udržují při životě. Stejně jako u knih o holokaustu jsem nedokázala pochopit, co všechno jsou lidské tělo a mysl schopny vydržet. Oceňuji skvěle vystavěný příběh, to jak se životy hlavních postav po delší době konečně protnou a děkovala jsem za víceméně dobrý konec. Ten jsem po tom všem opravdu potřebovala. Zajímavé také je, že je román protkaný skutečnými historickými událostmi. Děkuji autorovi za krásný emotivní zážitek.

18.10.2023 5 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Já jsem se příjemně odreagovala. Občas jsem se u knihy i "uchechtla". Oceňuji, jak autorka historky vyskládala, jasně, stručně a hlavně úderně. Skvělé slovní obraty, přesmyčky, dvojsmysly...takto vystavět humor je také umění! Čtyři hvězdičky dávám jen pro to, že to není kniha, ve které vás pohltí silné emoce - takové v člověku bohužel zanechají silnější dojem a déle si je pamatujeme.

18.10.2023 4 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Knihu jsem přečetla na jeden nádech. Je neskutečné, co všechno může člověk vydržet, pro mě je pan Hanuš Bader opravdový superhrdina.

21.11.2018 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Perfektní kniha! Chvílemi máte až pocit, že čtete nějaký fantasy příběh a potom si uvědomíte, že všechno, co se tam píše, je vlastně pravda...

09.01.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Je skvěle napsaná, přímočará a příběh má spád.

02.12.2016 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Pěkné čtení, jestli se to o knize tohoto žánru dá vůbec napsat. Obdivuji hlavního hrdinu, který se i navzdory hrozbě smrti dokázal nacistům vzepřít, ba projevil neskutečnou odvahu, díky níž snad nikdy nezapomeneme...

28.11.2016 4 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Příjemné odreagování...

10.11.2016 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Kniha pro mě byla dost těžká na čtení...

17.08.2016 3 z 5

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

Velmi dobře napsaný příběh. Ze začátku mi sice trvalo, než jsem se začetla, ale jakmile se hlavní hrdinka dostala na Laurilu, začala jsem se skvěle bavit, místy od srdce zasmála. Doporučuji.

24.04.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Ze začátku trvalo, než si kniha získala moji pozornost, ale ke konci jsem už četla jedním dechem, celá zvědavá, jak to vlastně nakonec skončí. A můžu říct, že při čtení posledních řádků se mě zmocnil pocit blaha.

03.03.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pěkná a dojemná kniha, která stojí za přečtení.

14.09.2014 4 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Velmi názorně vysvětleno, jak si dnešní svět s námi hraje! Že vše je o penězích, své zdraví si musíme chránit a hlavně nesmíme bezhlavě důvěřovat. Ve vědění a informacích je síla.

07.08.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, dojemná. Bylo mi Lou i Willa tak líto. Vzájemně v sobě našli střípky štěstí, lásky i nová poznání a přesto, že jeden pro druhého udělali to nejlepší, co mohli, ve výsledku u knihy pláčete...Člověk si pak uvědomí tu bezmoc, když druhému není pomoci.

07.08.2014 5 z 5

Jen jedno jablko denně Jen jedno jablko denně Emma Woolf

Je to zajímavý pohled na anorexii, ale na můj vkus se autorka v knize často opakuje, což dělá knihu místy dost nezáživnou.

07.08.2014 3 z 5

O této knize bylo už myslím mnoho napsáno a tak své pocity shrnu jednou větou. Paráda, skvěle jsem se bavila!

13.03.2014 5 z 5

O čem ženy mlčí O čem ženy mlčí * antologie

Některé z povídek byly zajímavé, ale celkově mě kniha nijak neuchvátila.

03.03.2014 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Smutné vyprávění o zmařeném životě jedné ženy, která měla tu smůlu, že se narodila do špatné rodiny...

24.02.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Román rozprostřený do dvou rovin. Na jedné straně rovina racionální, která nahlíží na osud bohyní jako na nešťastnou shodu náhod a na druhé straně stojí události magické, nepochopitelné, které vás však utvrzují v tom, že snad opravdu existuje něco mezi nebem a zemí...Napínavý příběh vás pohltí a navíc obohatí z hlediska kulturně-historického.

12.01.2014 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Jednoduše krásné a humorné dílo vesměs čerpající z autorčina života.

04.12.2013 5 z 5

Proč mám rád sport Proč mám rád sport Ota Pavel

Možná už jsem trochu zaujatá, ale není kniha, kterou by si mne Ota Pavel nezískal. A i když se o sportovní dění příliš nezajímám, kniha mě už na prvních stránkách vtáhla do děje a opět jsem se u ní skvěle pobavila!

02.10.2013 5 z 5