MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Polibky a croissanty Polibky a croissanty Anne-Sophie Jouhanneau

Nebylo to asi nic, co by mě nějakým způsobem nadchlo. Jediný důvod, kvůli kterému jsem to četla, bylo prostředí Paříže, kam bych se chtěla jednou podívat. Znovu už bych po ní nesáhla. Ale pro stejně mladé dívky jako je Mia, to musí být romantické počteníčko.

18.07.2021 2 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Za mě hezké zakončení příběhu o Hailee a Chaseovi. Je pravdou, že se tam nic moc neděje, ale myslím, že lidem, kteří se vyrovnávají s něčím podobným, co prožila Hailee, by tento díl mohl svým způsobem pomoci.

15.07.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Po tom konci Nedotýkej se mě, jsem plánovala začít se učit německy, abych si mohla ihned přečíst pokračování. Nakonec z toho sešlo a dostala jsem se ke knížce až teď. Pravdou je, že po tom dlouhým čekání a skvělým prvním díle jsem si 2. díl šetřila až na něj budu mít opravdu čas. Ten nastal včera a celý dnešek jsem strávila čtením, protože vás to stejně jako u prvního dílu nutí číst dál a dál. Pokračování za mě ještě o chlup lepší než první díl. Líbil se mi vývoj vztahu mezi Sage a Lucou, který byl hezky zakončen. Je mi líto, že je série u konce, a určitě se k ní někdy vrátím.

01.07.2021 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Moje první setkání s autorkou a musím uznat, že to bylo příjemné překvapení. Na knize můžu ocenit hlavně humor, který v knize rozhodně nechybí, a měla jsem stále úsměv na tváři. Upřímně však mohu říct, že konec mě trochu zklamal... Tak jak měla kniha rozvitý děj, tak konec mi přišel takový useknutý, nedokončený... Proto o hvězdičku míň.

29.06.2021 4 z 5

Příběhy naděje Příběhy naděje Heather Morris

Od knihy jsem očekávala něco jiného, měla jsem tendenci některé opakující se události přeskakovat, ale nakonec jsem se zdárně pročetla až ke konci knihy. Na samotnou knihu mi to přišlo trochu málo, očekávala jsem asi více informací o tom, jak probíhaly rozhovory s Lalem, ale po přečtení jsem pochopila, že je to asi vše, co šlo o těchto setkáních napsat... Jen to mohlo být součástí doslovu Tatéra a bylo by to pro mě příjemnější. Tohle byla spíš taková autorčina osobní zpověď. Na druhou stranu chápu, že se s ní chtěla podělit, a že může některým lidem její život inspirovat. Pro mě byl na knize nejzajímavější konec, ve kterém jsem se navnadila na knihu, kterou autorka plánuje a tu si určitě mile ráda přečtu, protože mám ráda autorčin styl psaní.

25.06.2021 3 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Skvělá oddychovka z prostředí antikvariátu. Obě hlavní postavy byly sympatické, a vůbec mi nevadilo, že se jedná o tradiční zápletku badboy a slušňačka. Bylo by fajn, kdyby kniha pokračovala druhým dílem, kde by bylo věnováno více pozornosti Damienovi :-)

23.06.2021 5 z 5

Sestry z Osvětimi Sestry z Osvětimi Roxane Van Iperen

Kniha se mi nečetla vůbec dobře. Postrádala pro mě hlavní dějovou linkou, které bych se mohla držet. Obsahuje spoustu jmen, skáče se z přítomnosti do minulosti, a špatně se v ději orientuje. Na druhou stranu se mi líbí, že je vše popsáno podle skutečných událostí, z deníků, rozhovorů a novin... Vzhledem k tomu, že nerada odcházím od rozdělané práce, neodložila jsem knihu jen silou vůle, ale znovu už bych si ji nevybrala..

21.06.2021 2 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Další kniha o Osvětimi, která mi však přinesla další informace, o kterých jsem se zatím nikde jinde nedočetla. Kniha je napsána velmi dobře, i když občas jsem se v textu ztratila a musela číst znovu, ale to si myslím, že není vina autora. Jsem ráda, že si někdo vybral nové téma a poukázal na další z hrůz, které museli lidé, zvláště pak ženy, zažívat, aby si zachránily svůj vlastní život.

16.06.2021 4 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Zajímavý fiktivní příběh o potencionálním potomkovi Evy Braunové a Adolfa Hitlera. Moc se mi líbila romantická linka mezi Anke a Dieterem. Konec jsem očekávala jiný a upřímně mě zklamal. Na druhou stranu chápu, že zde nejde o romantický příběh, nýbrž o hrůzy, za nimiž stojí Adolf Hitler. Po přečtení jsem přemýšlela o tom, co když to vlastně není fikce. Co když...

14.06.2021 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Nádherná knížka, která propojila mnoho témat z naší historie. Ačkoliv ještě nemám děti, dovedu si představit, jak těžké bylo vzdát se dítěte, i když s vidinou toho, že bude v bezpečí. Muselo to být něco nepředstavitelného a obdivuju všechny rodiče, kteří to pro své děti udělali. Obdiv také patří rodinám, které přijali cizí dítě za vlastní, a byli ochotni věnovat každou korunu za jejich blaho, vzdělání... Miluju příběhy, které se týkají pana Nicholase Wintona. Byl to určitě skvělý člověk s obrovským srdcem, a myslím, že se jeho činům už nic nevyrovná.

Příběh plyne pomalu, ale je čtivý a všechny informace dávkuje postupně. Největší překvapení můžete očekávat v Terezíně, ačkoliv jsem něco podobného, vzhledem k okolnostem, tak nějak tušila už na začátku.

Knihu určitě doporučuji k přečtení. Některé historické nesrovnalosti se dají vzhledem k povaze příběhu prominout.

02.06.2021 5 z 5

Do plamenů Do plamenů Meredith Wild

O hvězdičku lepší než první díl. Vanessa byla o hodně sympatičtější než ufňukaná Maya z prvního dílu. I Darren mi sedl více než Cameron, bylo to takové více uvěřitelnější mezi nimi...

27.05.2021 4 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Po dlouhé době zase knížka, u které jsem se zároveň smála i brečela. Velmi hezky napsané, čte se to samo a je to příjemné čtení. Thea jsem si oblíbila hned na začátku a chápu, proč udělal to, co udělal, ačkoliv jsem s Effie soucítila. Určitě doporučuji k přečtení, nebudete litovat :-)

23.05.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásná a zároveň smutná knížka o přátelství dvou chlapců, kteří stojí na opačném konci plotu. Navíc s hodně smutným koncem, ačkoliv za mě to asi skončilo, tak jak jsem očekávala... Nějakým zvráceným způsobem to snad ani jinak skončit nemohlo...

22.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Wow.. Zase mě paní Mornštajnová dostala... Je to úplně něco jiného, než jsme od ní do teď měli možnost číst, ale za mě rozhodně palec nahoru. Zážitek z knihy jsem asi schopna shrnout pouze do jedné věty: Jsem strašně vděčná, že jsem se narodila do svobodné země.

19.05.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Naprosto krásný příběh o přátelství dvou dívek. Četlo se to jedním dechem, ale ten konec mě trochu zklamal. Čekala bych ho více propracovanější, protože už od 20. stránky jsem se těšila, jak to vlastně dopadne a ve finále to skončilo hrozně rychle a tak nějak nijak.

14.05.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Námět je to určitě zajímavý, ale za mě to bylo zbytečně dlouhý a hrozně se to vleklo. Kdyby byla knížka poloviční, mělo by to podle mě rychlejší spád a bylo by to o dost zajímavější. Takto jsem knihu četla asi na čtyřikrát..

12.05.2021 3 z 5

Cesta Vikingů Cesta Vikingů Kieran Fanning

Tak takhle knížka mě neskutečně bavila a to nejsem cílová skupina :-) Děti si procvičí matematiku, orientaci v mapě, morseovku a procvičí si logické uvažování při luštění šifer.

Tajemství žlutého kufru Tajemství žlutého kufru Ursel Scheffler

Knížka s kouzelnou lupou, která nutí děti k zamyšlení a použití detektivního čuchu. Musím říct, že série Klubu záhad se mi líbí více.

12.05.2021 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherná knížka s ještě hezčími ilustracemi. Pro děti, které mají rádi podmořský svět jako dělaná. I mě se velmi líbil příběh Gerdy a ráda si přečtu pokračování.

12.05.2021 5 z 5

Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Zdeněk Svěrák

Krátká kniha určená pro nejmenší. Popisuje cestu Buřtíka a Špejličky do Žatce za výdělkem. Už od pohledu nemohli být více rozdílní, ale je s nimi legrace.