MilackovaN

KolotočKolotočPaulina Świst

Mně autorčin styl psaní asi prostě nesedí. Po přečtení Dohody jsem se rozhodla dát tomu ještě šanci a zkusit tuto vychvalovanou sérii. Ani ta mě bohužel nechytla.

LilianaLilianaAnna Szafrańska

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Přiznám se, že u většiny knížek nekoukám na anotace, ale když mě obálka knihy zaujme, přihodím si ji na seznam. Od této knížky jsem očekávala podle obálky, že to bude nějaký erotický román u kterého si oddechnu. Bohužel už po přečtení několika stránek jsem se spletla a říkala si, že tohle bude asi těžké čtení. Několikrát se mi spustily slzy jen tak, nešlo to zastavit... Opravdu krásně a silně popsané, možná zotavení hrdinky nebylo úplně realitě odpovídající, ale já ji to moc přála. A Olíka jsem si zamilovala úplně stejně. Nakonec jsem tento příběh přečetla během jednoho dne, protože se nedá odtrhnout. Těším se na příběh o Malvíně, kterou si prostě musí oblíbit úplně každý díky tomu, jak se zachovala.

DohodaDohodaPaulina Świst

První knížka od autorky, a za mě velké zklamání. Do erotického románu to má hodně daleko, je tam opravdu hodně vulgarismů a jsou použity úplně zbytečně - kazí to celkový dojem z knihy, který je už tak dost slabý. Nikdy se mi nestalo, že bych po přečtení knihy s otevřeným koncem netoužila po pokračování. Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, ale jen zapůjčila z knihovny. Možná časem dám šanci jiným knihám od této autorky, ale teď je to zklamání tak čerstvé, že si dám na chvíli oddych.

Slušní lidéSlušní lidéJ. P. Delaney (pseudonym)

Opravdu skvělá knížka. Po přečtení Dokonalé manželky jsem byla k autorovi trochu skeptická a jeho další knihy jsem odkládala. Nakonec jsem se rozhodla dát mu druhou šanci a po přečtení opravdu nelituji. Nejlepší thriller, který jsem zatím četla. S chutí se jdu vrhnout na Věř mi. A ostatním mohu doporučit.

Hříšná nocHříšná nocElle Kennedy

U těchto typů knížek nikdy nečekám nic světoborného, prostě je to pouze na odreagování, kdy nemusím přemýšlet nad závažností děje. Tohle bylo ale opravdu o ničem.

NávratNávratNicholas Sparks

Kdyby bylo prvních 100 stránek zestručněno do 50, nebo úplně vynecháno myslím, že by se nic zásadního nestalo. Začátek se opravdu vleče a stále čekáte, kdy se děj rozjede. Když ale vyčkáte, dostanete to, co dělá Sparkse Sparksem. Krásný a jedinečný příběh, který vás chytne za srdce.

Bílá komnataBílá komnataVojtěch Matocha

Hezké zakončení série. Pro mě byl tento díl asi nejzajímavější a nejnapínavější. Jsem ráda, že jsem Prašinu objevila a určitě se k ní později znovu vrátím.

Černý merkuritČerný merkuritVojtěch Matocha

Druhý díl Prašiny přináší nové dobrodružství, tajemství a objevy. Těším se na vyvrcholení třetího dílu.

PrašinaPrašinaVojtěch Matocha

Když jsem byla mladší, hltala jsem Správnou pětku a Sedmu. Jsem ráda, že podobně dobrodružně laděný příběh vznikl v Česku.

Moje (tak trochu) utajené dítěMoje (tak trochu) utajené dítěPenelope Bloom

Penelope je zkrátka sázka na jistotu, kniha se čte sama, takže se ani nenadějete a máte za den přečteno. Je to nejen čtivé, ale i vtipné. A co oceňuji nejvíce, že ke konci nebylo žádné drama, žádné srdceryvné návraty, na které jsem zvyklá u všech knížek.

Malibu v plamenechMalibu v plamenechTaylor Jenkins Reid

Naprosto bravurně napsaný příběh. Oceňuji to nekonečné množství postav, prolínání minulosti a přítomnosti, krásně vykreslený vztah mezi sourozenci, do detailu popsané pocity obětování sebe sama pro druhé, naivní představa o lásce. Je toho spousta, co dělá tuto knihu takovou, jaká je. Tohle není ta kniha, u které po týdnu zapomenete, o čem byla. Tohle je přesně ten typ knihy, která se vám vpije pod kůži a ještě dlouho budete žít s příběhem v srdci.

Tři drsné lekceTři drsné lekceNikki Sloane

Opět skvěle napsáno. I v tomto díle byly věci, které byly za mou hranicí vkusu, ale četlo se to jedním dechem. Uvidíme, co nám přinese další díl, už teď se těším.

Profesor SympaťákProfesor SympaťákLeisa Rayven

Tak já půjdu proti proudu, ale mě osobně kniha nadchla mnohem více, než první díl. Ashu a Jacoba jsem si zamilovala už od prvního setkání a moc jsem jim to přála. Zase se ukázalo, že platí pravidlo: stará láska nerezaví. Naopak léčí.

Můj klenotMůj klenotLauren Blakely

Fajn čtení na jedno odpoledne :-) Styl autorky mi sedl, několikrát jsem měla úsměv na tváři. Nic převratného to není, děj taková klasická tuckovka, ale romantickou duši, jako jsem já, to vždycky potěší. Hlavní je, že u těchto typů knih nemusíte přemýšlet a jen hltáte děj, i když přesně víte, jakým směrem se to bude dál vyvíjet.

Panna, nebo orelPanna, nebo orelJames Bailey

Trošku jsem se toho zprvu bála, protože jsem po knize sáhla bez předchozího seznámení a to jen díky obálce, která mě na poličce knihovny padla do oka. Musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Je to příjemné čtení, u kterého se i zasmějete. Jen je třeba počítat s tím, že je to naivně sladké a žádný větší požitek vám kniha nepřinese.

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

Za mě fajn oddechovka, která se čte sama. Bylo fajn se podívat na 15 let pohledem chlapa a zjistit, že i muži mají své dny :-)

Teribear - Tajemství modré krabiceTeribear - Tajemství modré krabiceAlena Mornštajnová

Každý si zaslouží mít svůj domov. To samé platí i o červeném plyšovém medvídkovi, který jednou vypadne z modré krabice. Od té doby hledá místo, kam by patřil a mohl být šťastný. Opravdu krásný příběh, který pohladí po duši i dospělého jedince.

Dokonalá manželkaDokonalá manželkaJ. P. Delaney (pseudonym)

Není to ten druh knihy, který bych četla jedním dechem a za žádnou cenu ji nehodlala odložit z ruky, ať se děje, co se děje. Ale do půlky knihy dobrý, střed už se tak hrozně vlekl, že jsem si říkala, zda nebudu číst jen současnost, ale nakonec jsem úspěšně přelouskala všechny kapitoly. Sakra ale ten konec? Nevím, zda jsem to už chtěla mít za sebou, a tak jsem moc nevnímala co čtu, nebo jsem prostě nepochopila, co se tam během těch pár stránek s osobami a roboty stalo...

Ta přede mnouTa přede mnouJ. P. Delaney (pseudonym)

Není to tak napínavé čtení jako u thrillerů Shari Lapeny, ale určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

TajemstvíTajemstvíRadka Třeštíková

Po Foukneš do pěny, kterou jsem dočítala opravdu jen s velkým sebezapřením, je tohle zase příjemný návrat k paní Třeštíkové tak, jak jsem ji znala z knih Osm, Bábovky nebo Veselí. Nemám ráda knihy, kde je velké množství postav, navíc, když v této knize má každá postava své tajemství... Když jsem si vše rozkreslila na papír, kdo s kým a co asi skrývá, hrozně mě to bavilo. Po dočtení jsem si přečetla svoje domněnky a v některých jsem tajemství odhadla, v jiných jsem byla úplně vedle... Ačkoliv tím, že má kniha otevřený konec a nedozvíme se úplně vše, můžeme se aspoň domnívat, jak dopadla linka s Dušanem, co za "nemoc" má vlastně Dušan a kdo je ve skutečnosti Mikuláš? Co se stalo s Viky a mnoho dalších nevyřčených otázek. Dvě dějové linky jsou skvělé, knihu jsem přečetla za dva dny, protože kdybych ji četla ve více dnech, bála bych se, že bych mezitím zapomněla, co se stalo v současnosti a uniklo by mi tak spoustu informací, které souvisí s minulostí. Pro ty, kdo se taky ztrácí v postavách, udělejte si na papír poznámky, po přečtení můžete sledovat tok vašich myšlenek...

Její tajemstvíJejí tajemstvíPenelope Bloom

Za mě asi dějově nejslabší díl, ale i tak je to pořád pěkné, oddechové čtení. Neznám nikoho, komu by se tahle série nelíbila. Už vyhlížím Její křoví.

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Znám nazpaměť všechny filmové díly HP, ale ke knižnímu zpracování jsem se dostala až ve 25 letech. Slibuji si od toho to, že se dozvím nějaké nové informace, které ve filmu nejsou. První díl mě zatím moc nenadchl, tak uvidíme co další díly.

Říkej tomu, jak chcešŘíkej tomu, jak chcešBrigid Kemmerer

Není to úplně prvoplánový příběh o zamilovanosti dvou mladých lidí. Kniha poukazuje na problémy, do kterých se můžeme dostat sami, nebo i kvůli jiným lidem. Tak či onak může nám to dost změnit život. A zásadně se změní i to, jak nás budou nově vnímat ostatní...

Pozdě bycha honitiPozdě bycha honitiRadek Malý

Určitě stojí za přečtení, obohatí i dospělého. Obsahuje vysvětlení o homonymech, antonymech, synonymech a třeba i zajímavosti z nářečí.

Gerda: Příběh malé velrybkyGerda: Příběh malé velrybkyAdrián Macho

Krásné pokračování příběhu o malé Gerdě, tentokrát zveršovaného. Vhodné na předčítání či čtení před spaním.

Jak kouzlo do houslí vklouzloJak kouzlo do houslí vklouzloDaniela Krolupperová

Hezký příběh o tom, jak vzniká kouzlo v houslích. Také přináší ponaučení o tom, proč se nevyplácí být závistivý.

VýzvaVýzvaElle Kennedy

Nazvat oddechovkou to asi nemůžu, kniha může být pro mnohé dívky s nižším sebevědomím povzbuzující. Až u konce jsem zjistila, že jsem četla nejspíš poslední díl ze série, ale snad to ničemu nevadilo. K předchozím dílům se určitě ráda vrátím. Příběh plyne a velmi dobře se to čte. To drama na konci mi přišlo zbytečné, ale na druhou stranu je to také celkem důležitá osvěta.

Pan slušňákPan slušňákJennifer Miller

Příběh se neskutečně vleče kdyby to bylo shrnuto do 150 stránek, aby by se kniha četla lépe. Do erotického románu to má daleko, ale vtipné to občas bylo, to zase jo. Konec takový nemastný, neslaný. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla do konce, ale k přečtení bych ji nikomu dál nedoporučila.

9. listopad9. listopadColleen Hoover

Oficiálně se tato kniha přesunula na top 1 všech knih od Colleen, vlastně všech dosud přečtených knih. Nechyběl smích a slzy, tak jak to Colleen umí. Víc asi nemá cenu psát, běžte si ji všichni přečíst. Já se k ní určitě vrátím a ne jednou.

Pes nám spadlaPes nám spadlaMiloš Kratochvíl

Krásné a mnohdy velmi vtipné básničky, u kterých se zasmějí i dospělí. Ráda se ke knize ještě někdy vrátím.