MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Mona Kasten se toho nebojí a má u mě obrovské plus. Všechny postavy mají nějaké své bubáky z minulosti, které jim nedají spát a musí se s nimi dnes a denně prát. Možná i díky tomu jsem si všechny postavy, ať už ty hlavní nebo i ty vedlejší, naprosto zamilovala, což se mi moc často nestává a vždy je tam někdo, koho nemůžu vystát. V tomhle případě však opravdu fandím všem postavám.

28.04.2024 5 z 5

Rozvodové hry Rozvodové hry C. D. Reiss

Ani pokračování mi nepřineslo žádné rozuzlení, díky kterému bych si na tuto sérii vytvořila nějaký názor. Všeobecně řečeno se to četlo fakt dobře, autorka má cit, ale tím, že jsem čekala něco jiného, to prostě na 5 hvězd není...

28.04.2024 4 z 5

Manželské hry Manželské hry C. D. Reiss

Upřímně jsem měla od knihy velké očekávání, které se nenaplnilo, ale i tak ji hodnotím jako povedenou. Bylo to na mě už asi moc a něco mi na tom nehrálo, ale jako celek to působilo vlastně kladně. Moje pocity jsou vesměs rozporuplné a to podle mě dokáže jen dobře napsaná kniha :-)

28.04.2024 4 z 5

Jenom ne Cade Jenom ne Cade Penelope Bloom

Tento díl se mi líbil mnohem víc než díl o Richovi a Kiře, ale kvalit série Objekty přitažlivosti to nedosahuje ani náhodou...Přesto se těším na Nicka a Mirandu.

29.03.2024 4 z 5

Polib mě ještě jednou Polib mě ještě jednou Stella Tack

Třetí díl série o bodyguardech. U mě zatím stále vede příběh o Ryanovi a Ivy. Příběh Kingsleyho a Eve byl ale také vcelku obstojný, jen mi mezi nimi chyběla jiskra. Prostředí školy mi přišlo až za hranou, ale trochu napětí na konci jsem ráda uvítala. V příběhu jsou zmíněné i postavy z předešlých dílů a na konci je i bonus v podobě krátkého příběhu o Alexovi a jeho příteli.

01.03.2024 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Čekala jsem několik let, abych zapomněla detaily z filmu a mohla si tak naplno užít čtení této knihy, protože nemám ráda, když vidím nejprve film a tím pádem už vím, jak se bude děj vyvíjet. Kniha se četla velmi dobře, příběh je velmi emotivní a do obou hlavních postav se dokážete rychle vcítit. Konec knížky mě ale rozsekal. John má můj velký obdiv za to, co udělal. Přemýšlela jsem, zda bych něco takového dokázala udělat i já, ale nedošla jsem k žádnému závěru. Od Sparkse jsem povětšinou zvyklá na happyendy a tohle pro mě happyend nebyl...

01.03.2024 4 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

Hope i Yeonjun mi byli oba sympatičtí. Hope to po smrti její sestry neměla doma jednoduché. A Yeonjun zase nevěděl, jak bude jeho život vypadat za pár let. Společně však našli tolik potřebnou oporu jeden v druhém.

18.02.2024 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Paní Zapata je moje oblíbená autorka a dosud všechny její knihy pro mě byly skvělé. Tato kniha je pro mě ale naprostým zklamáním. Chování dospělých lidí, které odpovídá spíše chování puberťáků. Extrémně iritující přezdívky, kterých bylo opravdu, opravdu mnoho a vážně jsem od teď alergická na slova drobek, mrně, koláček... Chemie mezi hlavními postavami se na 400 stránkách kamsi ztratila a záhadně se objevila až na posledních 30 stránkách, kde to najednou začalo jiskřit.

24.01.2024 2 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tyhle knihy je vždy těžké hodnotit. Měly by dostat automaticky 5 hvězd už jen za to, že někdo, kdo si prošel peklem, dokáže jinému člověku popsat to, co za hrůzy den co den zažíval a ten člověk to sepíše takovým stylem, že se do osob vcítím na tolik, že mám pocit, že jsem ty hrůzy sama zažila...Je to hrozně zvláštní pocit, který nedokážu popsat. Jsem jen nesmírně pyšná na všechny ty bojovníky, který se nenechaly zlomit, ty hrůzy přežily a předávají svá svědectví dalším generacím, abychom nikdy nezapomněli a vážili si toho, co máme. Ciby, Magdo a Livi děkujeme za to, že jste se s námi podělily o Váš silný příběh.

14.01.2024 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Trvalo mi asi tak 300 stránek, než mě příběh začal bavit. Potom už jsem se do knihy dostala a byl najednou konec. Pokud bych měla hodnotit knihu jako celek, tak se mi moc líbilo vyprávění 3 různých osob. Ocenila bych i pohled do minulosti na pohled Beccy. Jinak pro mě byla kniha převážně zklamáním.

12.01.2024 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Knihy od CoHo miluju. Na její tvorbě se mi líbí, že každá kniha je jiná a každá kniha řeší těžká témata, proto se neodvažuju považovat ji za oddechovku, i přesto, že jsem ji přečetla za jedno odpoledne. A obě oči přitom nezůstaly suché... Willa jsem si zamilovala.

07.01.2024 4 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Knihy od Sparkse miluju. Vždy mě dokážou citově rozložit. Tato kniha mě však nechala chladnou. Spíše než nad dějem jsem se zamýšlela nad tím, jak spolu ty dva příběhy asi souvisí. Kvůli tomu jsem četla bez jakéhokoliv zaujetí a asi proto jsem se tolik nedokázala do postav vcítit. Knihu jsem ale přečetla na jeden zátah, protože jsem chtěla vědět, kde se příběhy konečně protnou. A konec? To je poprvé, co jsem z konce knihy od Sparkse zklamaná. Zakončit příběhy umí mnohem lépe... Z knihy mám rozporuplné pocity a hodnotím ji jako velké zklamání.

06.01.2024 2 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Kniha se mi líbila, je vtipná, ze života, ale neubráním se porovnání s Prvokem, Šamponem, Tečkou a Karlem. V této knize mi přeci jen něco chybělo. Příběh tří žen s odlišnými životy. Jedna rozvedená, druhé se vrátil manžel z vězení a třetí s manželem, kterému není schopná dát to, co od ní vyžaduje. Ani jedna to nemá v životě lehké, ale snaží se a tím něco udělat. Ačkoliv ženy nemají potřebu si neustále něco dokazovat, ocenila bych v příběhu nějaký společný úkol, který by jim ukázal, že ještě stále můžou být těmi odvážnými gazelami, jako na střední. I kdyby měly jen ukrást klobouky a pak je zase vrátit :-) To je asi hlavní věc, která mi v knize chyběla. Na druhou stranu se mi líbilo, že jsme se dozvěděli, jak pokračují životy Karla, Tečky a Prvoka. Jinak doufám, že se dočkáme filmového zpracování.

06.01.2024 4 z 5

Den je krásný Den je krásný Amabile Giusti

Kniha, která podle mého nenechá jedno oko suché. Jsem ráda, že Grace najde své pravé já a vrátí jednomu chlapci chuť žít. Krásný příběh se silnými emocemi. Zamilovala jsem si nejen Grace a Channinga, ale i starý bláznivý pár a amišku Kate. Doufám, že se dočkáme jejího vlastního příběhu.

01.01.2024 5 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Předchozí díly byly emoční bomba, ale tenhle díl předčil všechno! Knížku jsem četla v kuse až do půl 5 do rána, prostě se od ní nedalo odtrhnout... Brečela jsem jak želva na každé třetí stránce. Strašně jsem si přála happyend. Zápletku, která změnila vztah Noah a Nicka jsem podvědomě vytušila už na začátku, neptejte se mě jak, prostě jsem to věděla...I přesto jsem byla překvapená, když se mi moje domněnky potvrdily. Obě dramata na konci už mi přišla lehce přitažená na vlasy, ale stejně jsem to hltala. Škoda, že je série u konce, všechny postavy mi budou moc chybět. Už teď se těším na další autorčin počin.

27.12.2023 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Knížky od Jojo patří mezi mé nejoblíbenější. Dala jsem proto šanci i povídkám, které jinak nevyhledávám a musím uznat, že mě kniha ani příběhy v ní nijak extra neoslovily. Věřím ale, že své čtenáře si kniha jistě najde.

25.12.2023 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Pěkná knížka s nevšedním prostředím zábavného parku. Zahru i Rowana jsem si oblíbila a velmi se těším na příběhy zbývajících bratrů.

16.12.2023 5 z 5

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

(SPOILER) Už po prvním díle mi bylo jasný, že to není jen prvoplánový příběh s jasnou zápletkou. Tato autorka má mnohem zajímavější příběhy, ve kterých se řeší i vážnější témata. Tento díl byl především o životě mladého kluka, který se snaží vyrovnat se se životem po úrazu, který mu obrátil život vzhůru nohama. Z mistra světa v kiteboardingu se stane kluk na vozíčku, který ztratil smysl života. Jedinou záchranou je pro něj fyzioterapeutka Nuria. Ta je bezhlavě zamilovaná do Luisova staršího bratra Ramóna. Společně uzavřou dohodu, která však přeroste v něco víc, než jen v nejlepší kamarády navždy. Luise jsem po celou dobu obdivovala za jeho touhu se rvát i přes nepřízeň osudu. Nurii jsem obdivovala za její empatii a nebrání si servítek. Moc hezký příběh.

09.12.2023 5 z 5

Kdo ti píše? Kdo ti píše? Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Jsem ráda, že jsem se z té chumelenice venku mohla přesunout do mého milovaného Řecka. Hlavní hrdinka Šárka a její přítel Daniel si prožili velmi náročné chvíle, a doufali, že takové romantické místo jim pomůže vztah zachránit. Jenže se ukázalo, že pokud ve člověku jednou ztratíte důvěru, už to nikdy nebude takové. A to se přesně stalo i Šárce a Danovi. Naštěstí si oba dva uvědomili, jaký je jejich životní sen, a ten si také splnili. Šárka s Joannisem a Danovi to snad znovu vyšlo s jeho dřívější láskou, matkou jeho syna Ondry. Kniha se četla dobře, vyhovovaly mi krátké kapitoly a střídání rolí ve vyprávění. Díky tomu jsem se do všech osob dokázala vcítit. Jediné, co mě mrzí, je uspěchaný konec. Ocenila bych lépe dopsaný happyend :-)

28.11.2023 5 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Milé pokračování Rovnice lásky. Myslím, že nebyl nikdo, kdo by se už v prvním díle nezamiloval do Fizzy. Její otevřenost, upřímnost a šarm byly naprosto odzbrojující. Takže se vůbec nedivím, že se našlo 9 mužů, které její osobnost uchvátila natolik, že skončili v reality show, hledající pro Fizzy Pana dokonalého. A už od začátku jsem byla v týmu #sexytatka #cizzy. Toto pokračování mě bavilo mnohem víc než jednička. Teď bych chtěla ještě pokračování za 15 let o Juně.

19.11.2023 5 z 5