MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Nemohu napsat, že to byla oddechovka, ačkoliv je to skvěle napsaná knížka. Důvod je jasný. Téma znásilnění není rozhodně nic lehkého na čtení. Proudy slz se prolínaly se smíchem, a přesně to by ve vás měla dobrá knížka probudit. Není to kniha, na kterou bych za týden zapomněla. I z této knížky ve mně kousek zůstane delší dobu, ne-li navždy.

26.09.2022 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Jedna z mála knih, která má pro mě neotřelou zápletku s tradičním bad guyem. To mafiánské prostředí mi docela sedlo :-) Těším se na druhý díl, ve kterém se dozvíme zase bližší informace o Carle.

19.09.2022 5 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Kniha se četla dobře, jedinou výtku, kterou bych měla, je ta, že občas mi přišlo chování 32 leté osoby trochu moc dětinské. Chápu, že autorky chtěly asi dát větší časový odstup, ale v tom případě měla být hlavní hrdinka trochu více dospělejší. Svým jednáním mi přišla maximálně na 25 let.

09.09.2022 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorek četla. Přijde mi, že už to ztrácí takový ten drive, na který jsem byla u série Božský zvyklá.

19.08.2022 3 z 5

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Trochu mě odradilo nízké hodnocení knihy, se kterým se po jejím dočtení rozhodně neztotožňuji. Ano, nejedná se o nic nového a převratného, je to jen další série na způsob After. Proč ale od tohoto formátu odpustit, když to funguje. Kolem německých autorek je teď velký boom, a je těžké sledovat všechny novinky, protože jich je opravdu mnoho, ale za mě je i Breakaway velmi povedená kniha. Za mě se tam řeší dvě důležitá témata, která mohou být pro některé čtenáře citlivá, ale třeba potřebují přesně tuhle knihu, aby jim to pomohla překonat. Proto za mě 5/5. Nemohla jsem se odtrhnout, chtěla jsem vědět, jaký si s sebou Lia nese tajemství z minulosti. Jak děj plyne, tak se nám dveře do minulosti pomalu otvírají a čtenář může odhalovat, co se za nimi kdysi odehrálo...

31.07.2022 5 z 5

Oceán mezi námi Oceán mezi námi Gill Thompson

Ani nevím, proč jsem knihu tak dlouho oddalovala...Ležela mi v knihovně už asi od prosince a nějak jsem se k ní neměla. Jakmile jsem po ní sáhla, přečetla jsem ji jedním dechem. Absolutně jsem neměla ponětí o tom, že se něco tak hrozného dětem dělo. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla opět něco nového z hrůzné historie.

27.07.2022 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Musím uznat, že když jsem se dozvěděla o vydání knihy Jirky Mádla, chtěla jsem si ji ihned přečíst. Koupila jsem si ji a říkala si, že bude hned jako další na řadě. Pak jsem ale podvědomě sahala po dalších a dalších knihách a tuhle furt oddalovala. Za vinu to dávám tomu, že na mě stále vyskakovaly stories na Instagramu, kde čtenářky lezly autorovi do zadku a pěly na knihu ódy. A to já nerada... Při 150 pějícím storíčku jsem si řekla dost, já si ji teda taky přečtu, ať už mě to tolik nevytáčí. Takže tu teď těsně po dočtení přemýšlím nad tím, zda ta óda byla zasloužená. Upřímně bych pana Mádla nikdy netipovala na to, že dokáže napsat tak čtivou a detailně popisnou knihu o pocitech dvou lidí. Četlo se mi to velmi dobře, ale příběh samotný mě zase tolik nezaujal. Takže za mě 4/5. Teď se můžu konečně pustit do méně komerčních knih a v klidu projíždět Instagram. :-)

26.07.2022 4 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Nebyl to tak silně emočně vypjatý děj, jako tomu bylo u Liliany, ale i Malvína si s sebou nesla velmi silný životní příběh. Zápletka s Jasmínou mě překvapila, proto už se nemůžu dočkat i jejího vyprávění.

24.07.2022 5 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Tato série mi bude chybět. Sice to byly vždy jednohubky, přečtené během pár hodin, ale vždy jsem se u nich nasmála. Jinak tomu nebylo ani u keříku. Těším se na další vtipnou sérii od této autorky.

24.07.2022 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Za mě krásná knížka. Velmi oceňuji, že se autorka zaměřila na otcovskou lásku, která jak sama autorka řekla, bývá často opomíjena. Líbilo se mi, jak dva muži milují tutéž dívku, ale každý vlastním způsobem...

19.07.2022 5 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Těšila jsem se na oddechovku k bazénu, kterou přečtu během pár slunečných dní. Bohužel to byl krok vedle. Pokud bych vedle sebe postavila knihu Všechno nejlepší, Anno a tuto, myslela bych si, že je to od dvou odlišných autorek, z nichž Suvenýr napsal někdo, kdo se psaním začíná... Nejsem náročný čtenář, ale tahle kniha mi vůbec nesedla. Za mě to bylo o ničem... Třeba si ale své čtenáře najde.

05.07.2022 2 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Po dlouhé době knížka, u které jsem probrečela půlku stránek. Není to úplně jednoduchá knížka s jednoduchou zápletkou. Od autorky jednoznačně nejlepší knížka ze série!

05.07.2022 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Velmi originální příběh, který Vás až do poslední chvíle drží v napětí. Mě osobně posledních 15 stránek zkazilo celkový dojem z knihy. Bylo to na mě prostě a jednoduše už moc překombinované. Ale i tak můžu doporučit.

28.06.2022 4 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Jeden z mála knih, která má za mě neotřelý děj. Ano, je jasné, že těch osudových náhod je tam až příliš na to, aby to mohla být realita. Ale komu to vadí? Kniha je tak akorát dlouhá. Není tam zbytečně nic navíc, prostě příběh plyne a najednou jste u konce. Poslední dobou mě čím dál více unavují knihy, které mají u konce dramatickou scénu, kdy se pár pohádá, aby se o 10 stránek později mohl srdceryvně vrátit. Tato kniha nic takového nemá, a proto ji řadím do sekce mých oblíbených. Kniha byla jedno velmi milé překvapení.

24.06.2022 5 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Za mě zbytečně dlouhá a vleklá kniha, kdyby byla smrsknutá do 250 stránek, asi bych ji hodnotila lépe.

23.06.2022 3 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

O hodně lepší než první díl, doufám, že třetí díl zakončí sérii na stejné úrovni, jako díl druhý. Těším se na příběh sympaťáka AJye.

21.06.2022 5 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Ten boom s polskými autorkami mě moc baví. Nejdříve jsem zhltla Lilianu a teď jsem jedním dechem přečetla i Molly od další polské autorky. Molly nepotkal moc příznivý osud, ale naštěstí potká Viktora, někdejšího kamaráda z dětství.

20.06.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Za mě bylo prvních 250 stránek úplně o ničem, kdybych začala číst až od prostředku knihy, tak bych o nic nepřišla. Ale ten konec mě tak dostal, že autorce odpustím i ten zdlouhavý rozjezd.

20.06.2022 5 z 5

Podraz Podraz Paulina Świst

Obstojné zakončení série, za mě je o hodně lepší série Prokurátor, nebo alespoň postavy mě bavily daleko více. U třetího dílu mi vadilo, že už tam bylo hodně postav a špatně jsem se orientovala, kdo je vlastně kdo a s kým vlastně je. A teda ten otevřený konec, ten mě teda naštval...

04.06.2022 3 z 5

Chobotnice Chobotnice Paulina Świst

Po páté knize už jsem si zvykla na autorčin styl, takže se jdu s chutí pustit do poslední knihy, co mi od ní chybí. Kolotoč mě vůbec nebavil, pak jsem dala šanci sérii Prokurátor, jejíž postavy jsem si zamilovala. Teď jsem se vrátila k sérii Kolotoč a byla jsem ráda, že tam vystupují Kinga a Chladnej. Postavy Lilky a Michala mi ale také sedly více než Orel s Olkou.

29.05.2022 5 z 5