MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Příběh, který svou laskavostí potěší po duši nejen dítě, ale i dospělého. Kéž by takových medvíďat bylo více i v lidském světe.

27.05.2022 5 z 5

Nicky a Věra Nicky a Věra Petr Sís

Pan Nicholas Winton je osobnost, kterou by měli znát všichni lidé světa, a to i děti. Krásný, dojemný příběh o skromném muži s obrovským srdcem.

27.05.2022 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Za mě byl tento díl nejlepší z celé série. Líbil se mi vhled do minulosti vztahu Daniela a Marie, a jeho celkový vývoj v průběhu let.

27.05.2022 4 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Druhý díl byl pro mě určitě zajímavější, než byl první. Pomalu přicházím autorce na chuť, takže je dost možné, že se vrátím i k sérii Kolotoč.

27.05.2022 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

O něco lepší příběh, než měl Kolotoč a Dohoda. Nečetla jsem to s takovou nechutí jako předchozí dvě zmiňované knihy, ale o nic světoborného se nejedná.

21.05.2022 3 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Mně autorčin styl psaní asi prostě nesedí. Po přečtení Dohody jsem se rozhodla dát tomu ještě šanci a zkusit tuto vychvalovanou sérii. Ani ta mě bohužel nechytla.

10.05.2022 2 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Tato knížka mě velmi mile překvapila. Přiznám se, že u většiny knížek nekoukám na anotace, ale když mě obálka knihy zaujme, přihodím si ji na seznam. Od této knížky jsem očekávala podle obálky, že to bude nějaký erotický román u kterého si oddechnu. Bohužel už po přečtení několika stránek jsem se spletla a říkala si, že tohle bude asi těžké čtení. Několikrát se mi spustily slzy jen tak, nešlo to zastavit... Opravdu krásně a silně popsané, možná zotavení hrdinky nebylo úplně realitě odpovídající, ale já ji to moc přála. A Olíka jsem si zamilovala úplně stejně. Nakonec jsem tento příběh přečetla během jednoho dne, protože se nedá odtrhnout. Těším se na příběh o Malvíně, kterou si prostě musí oblíbit úplně každý díky tomu, jak se zachovala.

04.05.2022 5 z 5

Dohoda Dohoda Paulina Świst

První knížka od autorky, a za mě velké zklamání. Do erotického románu to má hodně daleko, je tam opravdu hodně vulgarismů a jsou použity úplně zbytečně - kazí to celkový dojem z knihy, který je už tak dost slabý. Nikdy se mi nestalo, že bych po přečtení knihy s otevřeným koncem netoužila po pokračování. Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, ale jen zapůjčila z knihovny. Možná časem dám šanci jiným knihám od této autorky, ale teď je to zklamání tak čerstvé, že si dám na chvíli oddych.

27.04.2022 1 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Opravdu skvělá knížka. Po přečtení Dokonalé manželky jsem byla k autorovi trochu skeptická a jeho další knihy jsem odkládala. Nakonec jsem se rozhodla dát mu druhou šanci a po přečtení opravdu nelituji. Nejlepší thriller, který jsem zatím četla. S chutí se jdu vrhnout na Věř mi. A ostatním mohu doporučit.

25.04.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

U těchto typů knížek nikdy nečekám nic světoborného, prostě je to pouze na odreagování, kdy nemusím přemýšlet nad závažností děje. Tohle bylo ale opravdu o ničem.

22.04.2022 2 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Kdyby bylo prvních 100 stránek zestručněno do 50, nebo úplně vynecháno myslím, že by se nic zásadního nestalo. Začátek se opravdu vleče a stále čekáte, kdy se děj rozjede. Když ale vyčkáte, dostanete to, co dělá Sparkse Sparksem. Krásný a jedinečný příběh, který vás chytne za srdce.

20.04.2022 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Hezké zakončení série. Pro mě byl tento díl asi nejzajímavější a nejnapínavější. Jsem ráda, že jsem Prašinu objevila a určitě se k ní později znovu vrátím.

16.04.2022 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Druhý díl Prašiny přináší nové dobrodružství, tajemství a objevy. Těším se na vyvrcholení třetího dílu.

12.04.2022 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Když jsem byla mladší, hltala jsem Správnou pětku a Sedmu. Jsem ráda, že podobně dobrodružně laděný příběh vznikl v Česku.

05.04.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Penelope je zkrátka sázka na jistotu, kniha se čte sama, takže se ani nenadějete a máte za den přečteno. Je to nejen čtivé, ale i vtipné. A co oceňuji nejvíce, že ke konci nebylo žádné drama, žádné srdceryvné návraty, na které jsem zvyklá u všech knížek.

02.04.2022 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Naprosto bravurně napsaný příběh. Oceňuji to nekonečné množství postav, prolínání minulosti a přítomnosti, krásně vykreslený vztah mezi sourozenci, do detailu popsané pocity obětování sebe sama pro druhé, naivní představa o lásce. Je toho spousta, co dělá tuto knihu takovou, jaká je. Tohle není ta kniha, u které po týdnu zapomenete, o čem byla. Tohle je přesně ten typ knihy, která se vám vpije pod kůži a ještě dlouho budete žít s příběhem v srdci.

31.03.2022 5 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Opět skvěle napsáno. I v tomto díle byly věci, které byly za mou hranicí vkusu, ale četlo se to jedním dechem. Uvidíme, co nám přinese další díl, už teď se těším.

28.03.2022 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Tak já půjdu proti proudu, ale mě osobně kniha nadchla mnohem více, než první díl. Ashu a Jacoba jsem si zamilovala už od prvního setkání a moc jsem jim to přála. Zase se ukázalo, že platí pravidlo: stará láska nerezaví. Naopak léčí.

22.03.2022 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Fajn čtení na jedno odpoledne :-) Styl autorky mi sedl, několikrát jsem měla úsměv na tváři. Nic převratného to není, děj taková klasická tuckovka, ale romantickou duši, jako jsem já, to vždycky potěší. Hlavní je, že u těchto typů knih nemusíte přemýšlet a jen hltáte děj, i když přesně víte, jakým směrem se to bude dál vyvíjet.

19.03.2022 5 z 5

Panna, nebo orel Panna, nebo orel James Bailey

Trošku jsem se toho zprvu bála, protože jsem po knize sáhla bez předchozího seznámení a to jen díky obálce, která mě na poličce knihovny padla do oka. Musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Je to příjemné čtení, u kterého se i zasmějete. Jen je třeba počítat s tím, že je to naivně sladké a žádný větší požitek vám kniha nepřinese.

17.03.2022 3 z 5