MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Námět je to určitě zajímavý, ale za mě to bylo zbytečně dlouhý a hrozně se to vleklo. Kdyby byla knížka poloviční, mělo by to podle mě rychlejší spád a bylo by to o dost zajímavější. Takto jsem knihu četla asi na čtyřikrát..

12.05.2021 3 z 5

Cesta Vikingů Cesta Vikingů Kieran Fanning

Tak takhle knížka mě neskutečně bavila a to nejsem cílová skupina :-) Děti si procvičí matematiku, orientaci v mapě, morseovku a procvičí si logické uvažování při luštění šifer.

Tajemství žlutého kufru Tajemství žlutého kufru Ursel Scheffler

Knížka s kouzelnou lupou, která nutí děti k zamyšlení a použití detektivního čuchu. Musím říct, že série Klubu záhad se mi líbí více.

12.05.2021 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherná knížka s ještě hezčími ilustracemi. Pro děti, které mají rádi podmořský svět jako dělaná. I mě se velmi líbil příběh Gerdy a ráda si přečtu pokračování.

12.05.2021 5 z 5

Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Zdeněk Svěrák

Krátká kniha určená pro nejmenší. Popisuje cestu Buřtíka a Špejličky do Žatce za výdělkem. Už od pohledu nemohli být více rozdílní, ale je s nimi legrace.

12.05.2021 5 z 5

Proč nehraje King Kong ping-pong Proč nehraje King Kong ping-pong Miloš Kratochvíl

Velmi vtipné básničky, které najdou zalíbení jak u mladších tak i starších.
Skákal pes přes oves,
teď má těžkou depku,
na polích sejou dnes
jenom samou řepku.

Správná parta a kouzelný míč Správná parta a kouzelný míč Daniel Kühnl

Knížku jsem četla asi v 10 letech a velmi mě bavila. Jsem z fotbalové rodiny, takže mě téma kouzelného fotbalového míče velmi bavilo. Knížka nabízí spoustu přirovnání, které vždy autor vysvětlí a myslím, že spoustě dětí by to mohlo velmi obohatit slovní zásobu. I po 14 letech mě to velmi bavilo a asi si budu muset přečíst pokračování :-)

12.05.2021 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Velice se mi líbilo zpracování formou deníku. Není zde příliš textu a myslím si, že kluky by knížka mohla bavit.

Poklad hraběte Domanína Poklad hraběte Domanína Vojtěch Steklač

Tuto sérii jsem v dětství úplně hltala a i teď, po téměř 12 letech jsem se u ní skvěle bavila. Doporučuji všem malým detektivům.

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Moc hezká knížka, která popisuje život v Sirotčinci plných děvčat. Ema si z Města přináší knihu, která změní život všem dětem v Sirotčinci. Konec knihy je nepředvídatelný s to se mi na knize moc líbí.

12.05.2021 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda a případ falešného kuchaře Čtyři a půl kamaráda a případ falešného kuchaře Joachim Friedrich

Pro dnešní děti je kniha modernější, já jsem jako malá četla klasiku a ta se mi tedy líbila více, textem i obrazovým zpracováním.

12.05.2021 4 z 5

Začarovaná třída Začarovaná třída Ivona Březinová

Velmi hezká knížka, která popisuje, jaký život mají Romové a jak jsou všichni házeni do jednoho pytle. Bohužel ukazuje i na to, jak se děti řídí názory svých rodičů...

Neviditelná bestie Neviditelná bestie Thomas Brezina

Jako malá jsem tuto sérii hltala, teď jsem se ke knížce vrátila díky četbě na vysoké škole a opět to bylo velmi zajímavé. Ta lupa knížce dodává kouzlo, které neomrzí ani po 12 letech.

Anička v Austrálii Anička v Austrálii Ivana Peroutková

Moc hezká knížka, miluju cestování a díky této knížce jsem se dokázala k protinožcům přenést společně s Aničkou. Myslím, že děti, které rády cestují, knížka určitě zaujme.

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Přečteno za pár hodin a musím říct, že s každým dalším dílem z této série je to lepší a lepší. Tento díl za mě překonal jak Banán, tak Třešničky. Ryan i Emily mi byli sympatičtí a skvěle se k sobě hodili. A ten konec... Ach... Upřímně, kdo by nechtěl zažít něco podobného?... Těším se na další díl :-) Co třeba Lilith a Steve?

06.05.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

I po ne moc dobrých recenzích jsem tomu dala šanci a... Tohle už je teda moc i na mě... Knihu jsem přečetla jen proto, že nemám ráda nedočtené věci, ale stálo mě to teda hodně přemáhání. Jedna hvězdička za trochu propracovanější konec, jinak velký špatný.

05.05.2021 1 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Knížka je vhodná na oddechové čtení, která se hezky čte, ale nepřináší nic nového. Navíc už na začátku je jasné, kdo s kým skončí a jak to dopadne.

04.05.2021 3 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Knížka co nezklame, myslím, že i dnes je mezi dětmi velmi oblíbená. Díky knížce jsem se vrátila do svého dětství :-)

03.05.2021 5 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

03.05.2021 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Téhle knize jsem se dlouho vyhýbala, kvůli předsudkům z obálky, kdy jsem se jednoduše bála, že se příběh bude točit jen okolo koní (které opravdu ráda nemám). Proto se této tematice obloukem vyhýbám... Ale protože je to Sparks, riskla jsem to a nelituju žádné z těch několika strávených hodin nad touto knihou. Příběh je prokládán dvěmi dějovými linkami, příběh Ira a Ruth a příběh Sophie a Luka, která se mi tedy líbila o mnoho víc. Dost často jsem měla tendenci dějovou linku Iry přeskočit, ale bála jsem se, že mi unikne nějaký detail, který by mi vyjasnil, jak se tyto dva děje nakonec setkají. S časovým odstupem však musím uznat, že Ira byl velmi milující člověk a bylo mi ho velmi líto. Byla jsem nadšená s tím, jak probíhala aukce a komu sbírka připadla, ačkoliv jsem tento závěr tak nějak podvědomě očekávala, když jsem si dala dvě a dvě dohromady a uvědomila si, kde se ty dva příběhy protnou. Takže za mě určitě ano. Poselství: Nesuď knihu podle obalu, u mě zde naprosto platí a jsem ráda, že jsem ji dala šanci. Teď jdu zkouknout film a pak se vrhnu do zbývajících dvou knížek od Sparkse, které mi ještě chybí (Milý Johne a Poslední cesta).

29.04.2021 5 z 5