MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Knížka se četla skvěle. Líbilo se mi na ní, že tam není zbytečná prvoplánová zápletka, která by to na konci zpomalovalo, jak to bývá u většiny romanťáren. V knize nenajdeme žádné zbytečné pasáže, vše plyne rychlostí, jakou má a to se mi na autorčině stylu líbí nejvíc. Těším se na přečtení Kulti.

06.10.2021 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Ty knížky se od Lukáškové čtou prostě sami. S každou další přečtenou knížkou si říkám, že lepší už to být ani nemůže. Opak je ale pravdou. Za mě zatím nejlepší autorčin počin. Sedl mi styl, humor i postavy. Líbilo se mi nahlížení pod pokličku u jednotlivých příbuzných a známých Emy, díky čemuž jsem měla možnost dané postavy více poznat, a pochopit jejich činy a chování.

04.10.2021 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Podcasty neposlouchám, takže mě tahle knížka opravdu nadchla, především pak styl, jakým je kniha napsána. Z některých uvedených případů opravdu mrazí...

29.09.2021 5 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Kniha, která dětem pomocí příběhu myšky Šupito a lišáka Bělobřicha přiblíží téma smrti. Kniha je napsaná velmi čtivě a mohu ji doporučit. Těším se na film :-)

24.09.2021 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Úplně na mě znovu dýchlo léto a živě jsem si dokázala představit tu krásnou vůni. Příběh je čtivý, prolíná se minulost s přítomnosti a v průběhu se odkrývá tajemství jedné dávné lásky.

23.09.2021 5 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného. Na knížku jsem četla samou chválu, ale mě osobně neoslovila. Už od začátku knihy jsem měla chuť ji odložit, nakonec jsem ji dočetla s nadějí, že se to třeba v půlce rozjede... K tomu ale bohužel nedošlo.

15.09.2021 3 z 5

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

,,Nevím, co to sakra dělám!"
Skvěle napsaná knížka, která vás donutí se zamyslet nad tím, zda jste nejen ve vztahu, ale i v životě šťastný. Přináší také pohled na to, jak v dnešní době fungují sociální sítě, kde všichni působíme zamilovaně, šťastně a úspěšně, ale nikdo nevidí, že je to jen naše představa toho, jak bychom skutečně chtěli žít. Tori je jasnou ukázkou toho, že pokud jste šťastní na fotkách, neznamená to, že ve skutečnosti se tak opravdu cítíte. Za tím vším úsměvem, úspěchy a touze po zalíbení u ostatních přátel může být ve skutečnosti pravý opak, kdy si nejste jistí ničím, ani sami sebou. Někdy je lepší nezajímat se o to, jak to bude působit na ostatní, ale o to, co opravdu chcete a cítíte vy sami.

07.09.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Další kniha, stejně jako Věci, na které nastal čas, která nepoužívala přímou řeč. Vzhledem k tomu, že už jsem s tím měla zkušenost, tak mi to ani tolik nevadilo. Kniha je psána opravdu velmi vtipně a ze života. Sice nejsem cílovka (nemám milostný trable a ani dítě), ale přesto mě kniha bavila. Jediný, co mi na knize vadilo byla Šedivka, tu jsem nedávala, a její role v knize mi přišla zbytečná...

04.09.2021 2 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Už dlouho jsem se u knížky tolik nenasmála. Hlavní hrdinka mi byla hrozně sympatická a její chlap snů též. Kniha se četla sama, a doufám, že bude mít kniha pokračování, Cam a Emily by byly skvělý pár.

02.09.2021 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Další autorčina kniha, která se četla jedním dechem, a musela jsem ji přečíst na jeden zátah bez pauzy, protože se od ní nedalo odtrhnout. Námět knihy je velmi zajímavý a musím říct, že i velmi smutný. Hlavní postavu Vandu jsem litovala, nebylo jednoduché žít s tím, že věděla každý detail ve svém životě v budoucnu. Nemám zkušenost s tím, zda se dá věštbám věřit, ale co vím jistě, že po přečtení této knihy k věštkyni určitě nepůjdu :-D Další skvělá kniha, těším se na další! :-)

27.08.2021 5 z 5

Moje vánoční řecká svatba Moje vánoční řecká svatba Samantha Tonge

Není to o tom, že by se mi kniha nelíbila, jen si myslím, že toto pokračování už bylo zbytečné. Děj se tak nějak táhnul a postrádal vše, co se mi tolik líbilo na prvním dílu. Když bych neporovnávala s prvním dílem, tak to beru jako slabší oddechovku, která mimo popisu situace ohledně uprchlíků na Kosu, a setkání se sympatickými obyvateli ostrova, nemá moc co nabídnout.

26.08.2021 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl, chyběla mi vyznačená přímá řeč, protože jsem se s tím do této chvíle u žádné knížky nesetkala. Nakonec se mi to četlo ale překvapivě dobře, možná lépe a rychleji než knížky s přímou řečí. Námět knihy je ze života. Celkově povedená knížka, teda až na ten zrychlený konec, to mě zamrzelo...

23.08.2021 5 z 5

Všechny krásné dny Všechny krásné dny Julia Kaufhold

Kniha se četla vcelku dobře, jen mi dost často dělalo problém zorientování se v čase, zda se pohybuje hlavní hrdinka v minulosti či v přítomnosti. Celkové téma knihy hodnotím jako milou oddechovku, u které mi však něco chybělo, naopak jiné pasáže mi přišly až moc vleklé a měla jsem tendenci stránku přeskočit.

17.08.2021 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Po dlouhé době kniha, která pro mě měla originální děj a zápletku. Četlo se to téměř samo, styl autorky mi sednul.

15.08.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

To bylo taaak krásný. Moje první kniha od autorky a není poslední. Kniha se četla svižně, na autorčin styl jsem si zvykla téměř po první kapitole. Jediné co mi trochu vadilo bylo dlouhé handrkování mezi hlavními postavami. Furt jsem si říkala, tak sakra kdy už to přijde, pojďte k věci, všichni víme, co za tím pošťuchováním je. Po přečtení však musím uznat, že tak hezky propracovaný vývoj mezi dvěmi postavami jsem asi ještě nečetla... Směle do Kulti, který už teď věřím, že bude díky fotbalu srdcovka.

13.08.2021 5 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Letní oddechovka, kterou jsem zvolila po příjezdu ze Zakynthosu, abych načerpala řeckou atmosféru, která mi moc chybí. Knížka to splnila nad očekávání, navíc s hezkou romantickou zápletkou. No a co, že je jasné, jak to skončí už při jejich prvním setkání na pláži...

11.08.2021 5 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Velmi zajímavá kniha. Z počátku jsem měla problém se orientovat kdo je kdo, ale jakmile jsem se začetla, četla jsem jedním dechem.

09.08.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Musím přiznat, že si nevzpomínám, jakým způsobem se mi tato kniha dostala do seznamu knih, které si chci přečíst, a zpětně jsem za to ráda, protože bych tomu dotyčnému za doporučení nepoděkovala. Nejsem cílovka, ačkoliv knihy, které jsou určené pro dívky ve věku 13 a víc mi nedělají problém přečíst, a ve většině případů se i směju a řeknu si, že to bylo fajn čtení. Tato kniha tento případ není a už dlouho jsem se do čtení tak moc nenutila.

05.08.2021 1 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Knihu jsem přečetla během dvou dní během dovolené na Zakynthosu. Milá oddechovka, která se zabývá milostnými vztahy tří žen, které se přestěhovaly do Skelidosu.

02.08.2021 5 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Na tuhle knížku už jsem asi stará, nic co by mě nadchlo, možná až na poslední povídku, ta se mi celkem líbila.

19.07.2021 2 z 5