MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Levou zadní Levou zadní Mariana Tutschová

Kniha, která není vhodná jen pro děti, ale může obohatit i dospělé - sem toho zdárným příkladem. Vždy jsem se snažila zamyslet se nad tím, jak bych popsala dané rčení svými slovy já, až poté jsem si přečetla, jak se to vysvětluje v knize.

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Krásné a vtipné básničky. Určitě se k nim ráda vrátím, až budu mít své děti. Pravdou je, že ilustrace by mohli být více dětské, obrazová kvalita dost pokulhává. Naštěstí vše kvalitou nahradí vtip.

07.12.2021 5 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Líbí se mi vložení pohádkových příběhů do zásad slušného chování. Pro malé děti může přinést vhled do toho, jak se v různých situacích a na různých místech správně chovat.

Co se děje v Podpostelí? Co se děje v Podpostelí? Hana Lehečková

Do teď mám občas před spaním pocit, že mám nějakou potvoru pod postelí, takže žádná končetina mimo postel nepřipadá v úvahu. Tahle kniha může dětem pomoct odbourat strach ze tmy a usínání a navíc mají příběhy mnohdy i mravní ponaučení.

07.12.2021 5 z 5

Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Anna LLenas

Milá oddechovka pro děti. Umím si představit knihu, ve které je více stránek a více pocitů, ale asi se na to dívám z pohledu dospěláka.

07.12.2021 4 z 5

Bořivoj a Blecha Fló Bořivoj a Blecha Fló Ivan Binar

Kniha nabízí vzhled do situace, ve kterém se může ocitnout každé dítě, pokud se jeho rodiče rozvedou. V kontextu celého příběhu však toto téma není skoro vůbec řešeno a jediným nadějným řešením, které z knihy vyplývá, je utéct z domova, aby se rodiče báli a to je dalo dohromady...

07.12.2021 2 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Kniha se četla jedním dechem. Chvílemi mi byly některé části proti srsti, ale nějak jsem to rozdýchala. A ten konec? Proč nám to ti autoři dělají? To nikdy nezažili ten pocit, když bůh ví jak dlouho musíte čekat na pokračování a úplně tím zabijí smysl celé knížky, protože než se vydá další díl, tak většina už dávno zapomene, o čem kniha byla, a jak to má vlastně pokračovat...

Perla Perla Tiffany Reisz

Oddechovka, která nenadchne ani neurazí. Oproti dvěma předchozím dílům mi tam chybělo nějaké to mystično. I tak to ale bylo fajn čtení.

02.12.2021 5 z 5

Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly Můj stát: Putování s českým lvem za sedmi státními symboly Martin Velíšek

Velmi hezká naučná kniha, která formou komiksu provede děti příběhem o 7 státních symbolech. Průvodce jim dělá ten nejpovolanější a to český lev.

27.11.2021 5 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Krásná kniha o tom, jaké to je překonat vlastní strach. Opět nechybí nádherné ilustrace, na které bych se vydržela dívat desítky minut...

24.11.2021 5 z 5

To je Praha To je Praha Olga Černá

Spoustu zajímavých informací o našem hlavním městě. Nechybí zmínky o Karlově mostě, Pražském hradě nebo třeba i Petřínské rozhledně. Je zde popsaný atentát na Heydricha nebo třeba statečnost Nicholase Wintona, který zachránil okolo 669 dětí.

24.11.2021 5 z 5

Za hranou Za hranou Meredith Wild

Třetí díl, který pro mě byl už lehce za hranou stejně jako samotný název knihy. Ale musím přiznat, že autorka se tohoto tématu zhostila velmi dobře a dokázala to popsat velmi čtivě. Zůstanu u klasického vztahu muže a ženy, Iana mi v téhle knize bylo líto, a obdivuji ho za to, jak se k celé věci postavil. I tak by si ale zasloužil lásku, o kterou by se nemusel dělit.

21.11.2021 4 z 5

Co se skrývá pod zemí Co se skrývá pod zemí Charlotte Guillain

Zajímavá kniha, která popisuje to, co se skrývá pod zemí. Formou leporela může dítě vidět, tak jak jdou jednotlivé vrstvy pod sebou až do samotného jádra.

18.11.2021 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Kniha, která popisuje dětské snění a to, jak funguje dětská fantazie a představivost. Navíc opět doplněna o překrásné ilustrace.

18.11.2021 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Obdivuji každého, kdo dokáže předat své hrůzostrašné zážitky s holocaustu ostatním generacím. Chápu, že to není nic jednoduchého, ale každá další zpověď, kniha, příběh napomáhá k tomu, abychom si uvědomili, že tohle už bychom nikdy neměli dopustit... Děkuji, můj nový příteli. Děkuji, že jsi to nevzdal!

17.11.2021 5 z 5

Básničky o zvířátkách Básničky o zvířátkách Ivona Ďuričová

Krásné ilustrace a básničky i o méně známých zvířátkách. O téhle knize jistě vím, že ji jednou pořídím svým dětem.

Neobyčejná přátelství v přírodě Neobyčejná přátelství v přírodě Emilia Dziubak

Krásně ilustrovaná knížka, která byla velice poučná i pro mě, jakožto dospělého. Je tam spousta informací, někdy možná až moc. Ale pro nějakého zvědavého milovníka přírody a zvířátek může být přínosná.

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Nádherně ilustrovaná kniha, která umožňuje dětem rozvíjet fantazii a zároveň se seznámit s životem lesních živočichů.

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Pro mě je kniha velkým zklamáním. Už dlouho jsem se do čtení tolik nenutila. Prvních 250 stran byla hrozná nuda, děj se strašně vlekl a kdyby byl shrnut do 40 stran, bylo by to dostačující. Děj mě bavil až posledních 50 stránek a to mi na knihu přijde žalostně málo.

15.11.2021 2 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Zajímavá a vtipně psaná knížka, ale neumím si moc představit, že bych ji dala do ruky dětem. Myslím, že většina dětí by ani některé vtipy a narážky nepochopila.

10.11.2021 4 z 5