Co se děje v Podpostelí?

Co se děje v Podpostelí? https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382809/bmid_co-se-deje-v-podposteli-KNf-382809.jpeg 4 28 13

Už vás někdy napadlo, co se děje v tajemném světě pod vaší postelí, když zhasnete lampičku a pokoj se zahalí do tmy? Bydlí tam skřítci, nebo tam jen tichounce leží zapomenuté hračky? Běhají tam pavoučci s lucerničkami a uklízejí nepořádek nebo se tam skrývá duch? Vydejte se s námi na pohádkovou výpravu pod sedm dětských postýlek a objevte sedm různých Podpostelí. Potkáte nadpřirozené bytosti, uvidíte úžasná kouzla a zažijete spoustu legrace. Takže žádný strach a obavy, osmělte se a nakoukněte. Určitě nebudete litovat!... celý text

simca9342
simca9342
28.08.2023 5 z 5

Přečtená loni.

Co se děje pod Vaší postelí, když usínáte? To nevi nikdo z nás, ale pomoci kratkych pohádek si to můžete domýšlet a rozvíjet svou fantazii a představivost. Parta děti předvede, povypráví, co vidí pod svou posteli, jiným a záhadným krajem oni. Nechejme se proto vést až do Podpostelí...

Sitting-Bull
Sitting-Bull
26.08.2023 4 z 5

Příjemné a krátké příběhy, některé se skvělým nápadem, některé jen s dobrým, ale celkově jedna z těch lepších knih, co se s dětmi dobře čtou a ještě dlouho po dočtení se hrdinové z knihy zmiňují (u nás Matylda).

muchomurka
muchomurka
07.02.2023 3 z 5

Některé příběhy byly super, některé slabší. Odnáším si pár nápadů a další příběhy si budeme s Bambulkou vymýšlet samy.

Knihomolka506
Knihomolka506
21.04.2022 5 z 5

Příběhy na dobrou noc z jiného kraje.

MilackovaN
MilackovaN
07.12.2021 5 z 5

Do teď mám občas před spaním pocit, že mám nějakou potvoru pod postelí, takže žádná končetina mimo postel nepřipadá v úvahu. Tahle kniha může dětem pomoct odbourat strach ze tmy a usínání a navíc mají příběhy mnohdy i mravní ponaučení.

blackoutzuzi
blackoutzuzi
14.05.2020 3 z 5

Knížka, která mě velmi mile překvapila! Obsahuje 7 příběhů o tom, co všechno se může dít u nás v Podpostelí. Příběhy jsou milé a skrývají v sobě i nějaké to poučení :)

MamaKnihomolka
MamaKnihomolka
02.01.2020 5 z 5

Kniha, která má krátké příběhy, lehce se čte a navodí příjemnou atmosféru na spinkání. Moc se mi líbí nápad. Nápad takový, že pod postelí se neskrývají strašidla s dlouhými prsty, kterých se děti tolik bojí, ale objevují se tam různí tvorové, kteří vůbec nejsou nebezpeční. Díky této knize si dovolím říct, že se dítě už nebude bát, že pod postelí něco je.

jasmína
jasmína
03.07.2019 5 z 5

Celé naší rodině se kniha moc a moc líbila (když jsem dnes poprvé po únavném výletě usnula, četl i jiný člen rodiny).

Dcerka byla hodně do děje zabraná a mně se nejvíc líbil ten duchařský příběh.

A mluva skřítků je tam určitě schválně, vždyť skřítci jsou rychlí hoši ☺......

Bamboocha.no
Bamboocha.no
12.03.2019 5 z 5

Krásná knížka pro menší děti. Autorka si užívá češtinu a čtenář tak může společně s ní.

Kačaba79
Kačaba79
16.02.2019 2 z 5

Ke knížce jsem přistupovala trochu skepticky, ale překvapila. Malou příběhy zaujaly, lehce jim porozuměla a byla spokojená. Mně se knížka dobře četla a s mluvou skřítků jsem neměla problém :o)

Knižní střípky
Knižní střípky
14.12.2018 3 z 5

Ad Kuky921 - nemyslím si, že je to chyba, ale že se jedná o záměr autorky, skřítci v povídce mluví zrychleně a v textu jsou jejich přímé řeči psány bez mezer mezi slovy.
Kniha není špatná. Má pěkné ilustrace. Věřím, že menším dětem se může líbit. Příběhy jsou jednoduché, srozumitelné, autorka se snaží o o nějaké nenásilné a nenápadné poučení.

kuky921
kuky921
10.12.2018 1 z 5

Velké zklamání. Jediné, co knihu zachraňuje jsou ilustrace. Příběhy nenadchnou a co mi vyloženě vadí je čeština.

Hlavní hrdinkou prvního příběhu je dívka Matylda. Vypravěč ovšem neví, jak jí má vlastně říkat - v prvním odstavci je to Matylda, v druhém Tylda a stále se to střídá. Očekávala bych, že autor alespoň jméno hrdinky bude mít jasný.
"A má bejt jako co?" - je sice krásné, ale tato kniha je pro děti, které se češtinu učí, tak bych předpokládala, že jazyk bude spisovný.... ale budiž

Další chuťovkou je příběh s názvem Nina. Tak zde řádil tiskařský šotek, tedy doufám...
např. "Mypřece tenhlevlakpoháníme, tos nevěděla mladáslečno? Teďmáme pauzuale zachvilku užzase pojedemetak mě laskavěpusť, anoo?" - je to opravdu paráda :-(

bibi.r
bibi.r
17.10.2018 3 z 5

Sedm krátkých příběhů o tom, co všechno se může skrývat pod dětskými postýlkami.
Některé příběhy se mi líbily více, některé méně.

pohádky pro děti pro děti od 5 let

Hana Lehečková
česká, 1990
2021  82%Poupátka
2019  77%Svatá hlava
2018  81%Co se děje v Podpostelí?
2020  87%Vesmírné putování komety Julie

Kniha Co se děje v Podpostelí? je v